Rubrika
25.11.10,09:17
Chcem sa spýtať ako mám zaúčtovať uznesenie zo súdu. Došlo nám v novembri uznesenie na určitú čiastku, v tom uznesení sa píše - ukladá sa platiteľovi mzdy povinného, aby po doručení uznesenia vykonal zo mzdy povinného určené zrážky a aby až po doručení upovedomenia o právoplatnosti tohto uznesenia zrazenú sumu poukázal na číslo účtu. Uznesenie ešte nie je právoplatné a neviem ani kedy bude a o chvíľu bude koniec roka. Ako to mám zúčtovať pri decembrových mzdách, kedy tá suma bude zrazené z výplaty ale nebude asi ešte uhradená v prospech inej osoby. Ak právoplatnosť uznesenia nebude do konca roka, môžem túto čiastku zaúčtovať na depozitný účet, keďže výdavkový ú. sa automaticky ku koncu roka nuluje?
iri
09.12.10,11:29
Ak org.obdrží uznesenie zo súdu o vykonávaní zrážok zo mzdy povinného, musí hneď začať zrážať a zrážky previesť na svoj depozitný účet (t.j.účet cudzích prostriedkov). Až po doručení upovedomenia o právoplatnosti tohto rozhodnutia prevedie zrážky zo svojho depozitného účtu v prospech oprávneného (prevodným príkazom príp.poštou).Takto by sa malo postupovať vždy nielen v decembri, lebo od obdržania uznesenia po právoplatnoť môže uplynúť dosť dlhá doba.
Rubrika
10.12.10,09:19
Ďakujem. Tak som to urobila.