19denisa19
25.11.10,09:56
Dobrý den. Potrebovala by som poradit, ako postupovat pri podaní žiadosti na vyhlásenie výberového konania na nebytové priestory. mám záujem otvorit bar, ale súčasný prevádzkovatel za to žiada odomna 3000 eur. budova patrí pod mesto, musí byt na to vyhlásené výberové konanie, ale on to odovzdat bez penazí nemá v úmysle, aj ked momentálne bar neprevádzkuje. ako mám postupovat, aby som to získala normálnou cestou podla zákona, no bez toho, aby som mu žiadne peniaze nemusela vyplácat. tie peniaze chce akože za zariadenie, čo tam je /je toho málo/, čo má cca. 10 rokov, je zničené a celková hodnota toho je max. 400 eur.prosím vás o radu, ako dalej.
Mária27
25.11.10,09:03
Požiadaj o nájom vlastníka nebytového priestoru, nakoľko sa priestor nevyužíva. Ak nie je teraz nájom uzatvorený na dobu určitú (do nejakého dátumu v budúcnosti), vlastník (mesto) by mu mohol dať trojmesačnú výpoveď z nájmu a uzatvoril by nájomnú zmluvu s tebou - prípadne by mesto vyhlásilo výberové konanie.
Zisti si aj výšku nájomného teraz a prípadne ponúkni viac. Na podporu by mohla byť nejaká nespokojnosť okolia s tým, že priestory nie sú využívané ...
19denisa19
25.11.10,09:16
Priestory sú využívané on tam prevádzkuje bar, ale na zimné obdobie to zatvára, a neplatí žiadne nájomné. Preto to teraz nie je otvorené vôbec. Okolie ma podporuje v tom, pretože je to bar na futbalovom štadione a nie sú s ním spokojný. Zanedbáva to a chodia mu tam strašný grázli, a nakolko hned vedla baru sú detské šatne, tak sa rodičia detí stažujú. On mi to ponúkol, aby som to po nom prevzala, ale on to naspat mestu bez penazí odovzdat nechce a podla mna sú to úplne zbytočne vyhodené peniaze. Zmluva je spísaná s technickými službami mesta a oni mi poradili, aby som poslala žiadost na mestský úrad na majetkovo-právne oddelenie. Ale neviem ako mám sformulovat tú žiadost, aby som ho odtial dostala preč.
GAP
29.11.10,14:35
Ak by ste mi mohli pomoct s mojim problemom. Pred 7rokmi som poziadala pisomne obec aby mi dali do podnajmu skolsky byt, ktory uz dlhu dobu nebol vyuzivany. Po dlhom prejednavani mi napokon byt dali do podnajmu najprv na dobu urcitu na 1 rok, ale potom som požiadal aby mi dali na neurcitu alebo ze odkupim, tak sa rozhodli ze mi daju na určitu dobu s dvojmesacnou vyp. lehotou. A teraz nastal problem. Mame noveho starostu, teda este nie celkom, ale uz sa mi bol vyhrazat ze ma vyhodi len co nastupi do funkcie starostu. Neviem ako sa mam branit, mam tri deti mame tu aj trvaly pobyt 7 rokov, a problemy s nami neboli.
Pomozete mi?
GAP
01.12.10,06:07
Ak by ste mi mohli pomoct s mojim problemom. Pred 7rokmi som poziadala pisomne obec aby mi dali do podnajmu skolsky byt, ktory uz dlhu dobu nebol vyuzivany. Po dlhom prejednavani mi napokon byt dali do podnajmu najprv na dobu urcitu na 1 rok, ale potom som požiadal aby mi dali na neurcitu alebo ze odkupim, tak sa rozhodli ze mi daju na určitu dobu s dvojmesacnou vyp. lehotou. A teraz nastal problem. Mame noveho starostu, teda este nie celkom, ale uz sa mi bol vyhrazat ze ma vyhodi len co nastupi do funkcie starostu. Neviem ako sa mam branit, mam tri deti mame tu aj trvaly pobyt 7 rokov, a problemy s nami neboli.
Pomozete mi?

Prosim o radu.