YVETTE
24.11.05,21:35
Ahojte všetci čo nemôžete spávať.;)
Má niekto skusenosti s pokutami /sankciami/ za neposkytnutie stravných lístkov pre zamestnancov - porušenie ZP.
Milan Benka
02.12.05,17:10
Skúienosť zatiaľ chvalabohu nie, ale kontrolovať by to mohol inšpektoriát práce. Myslím ale, že by to spravili iba na konkrétnu žiadosť niektorého zo zamestnancov.
ajobs
02.12.05,21:58
Ale lepšie je lístky poskytovať, a potom aj lepšie spávať.:)
Neviem, prečo stravné lístky (alebo stravu) zamestnancom neposkytujete ? Ide v podstate o minimálny sociálny program pre zamestnanca zo strany zamestnávateľa.:cool: :confused:
GABAZ
04.12.05,07:52
Stretla som sa s prípadom, keď sa bývalý zamestnanec sťažoval na firmu na inšpektoráte práce , firma mala kontrolu a okrem iných vecí chceli aj dôkaz o poskytovaní stravy.
klocek
04.12.05,09:38
Nechápem prečo im tie lístky (stravu) neposkytnete, čo sme v stredoveku!? Okrem toho mať starosti len o to "či me niekto za to nepotrestá" je nemorálne. Ak by ste Vy boli "zamestnancom" asi by sa Vám toto nepáčilo!!!!!!!!!!!!
pavel9
04.12.05,19:16
Pri neposkytovaní stravy zamestnávateľom by bolo treba, najlepšie písomnou formou, upozorniť príslušný Inšpektorát práce s dodatkom, že treba na základe zákona o sťažnostiach požiadať o utajenie pisateľa ( pre prípad sancií zo strany zamestnávateľa po vykonanej kontrole. Ináč netreba zabúdať, že každý, kto zistí porušenie zákona je povinný toto oznámiť.Neoznámenie je takisto trestné.
YVETTE
04.12.05,20:14
Vďaka za odpoveď. Rozumiem, že sa jedná o takmer zanedbateľnú čiastku, robím pre dotyčnú firmu komplet účtovníctvo a mzdy, ale akokoľvek by som prehovárala konateľov na poskytovanie stravy, resp. stravných lístkov pre zamestnancov, je to ako keby som hrach na stanu hádzala. Zamestnanci nemajú žiadne sociálny výhody, dokonca ani čerpanie sociálneho fondu nie je. Aj keď je pravidelne tvorené už niekoľko rokov. Neviem žiadnym normálnym sposobom pohnúť s konateľmi v tejto veci.
ajobs
05.12.05,06:40
Vďaka za odpoveď. Rozumiem, že sa jedná o takmer zanedbateľnú čiastku, robím pre dotyčnú firmu komplet účtovníctvo a mzdy, ale akokoľvek by som prehovárala konateľov na poskytovanie stravy, resp. stravných lístkov pre zamestnancov, je to ako keby som hrach na stanu hádzala. Zamestnanci nemajú žiadne sociálny výhody, dokonca ani čerpanie sociálneho fondu nie je. Aj keď je pravidelne tvorené už niekoľko rokov. Neviem žiadnym normálnym sposobom pohnúť s konateľmi v tejto veci.

Yvettka, to ešte existujú v Košiciach také firmy ?:rolleyes: :eek:
Skutočne si neviem predstaviť, že ešte existujú takí majitelia a štatutári firmy (pretože aj ja medzi nich patrím), čo si neuvedomujú dôležitosť zamestnancov pre firmu. A keď už to nie je pre ľudí, aspoň zákon by mohli dodržiavať.:rolleyes: :cool:
Skús ich písomne upozorniť na porušovanie zákona, uvidíš.
YVETTE
05.12.05,09:58
Ďakujem za moralnu podporu. Teší ma, že existujú aj normálni zamestnávatelia, ktorí kladú dôraz na sociálnu politiku svojích zamestnacov. Moje oznámenia /či už slovné alebo písomné/ o porušovaní zákonov a základných práv zamestnancov sú brané zo strany zamestnávateľa a ľahkú váhu, a ja sa už cítim ako nejaký odborový predák. Viem sa vžiť do situácie radových zamestancov nemenovanej firmy. Ale ak na niekoho /myslím tým konateľov/ neplatia rovnaké zákony ako na iných, je zbytočné vyvíjať akúkoľvek námahu, keď to nie je v ich záujme. Možno pomôže anonym na išpektorát práce, ale nemám v úmysle niekomu škodiť, doslova bránim iba obyčajných radových zamestnancov. Ja som už taká dorbá duša.
mlyn16
05.12.05,10:06
Keby si im vytlačila túto debatu, ako by asi reagovali ? Videli by, že sú v anonymite, takže ani ty by si nemala zle.:confused:
klocek
05.12.05,14:27
Otázkou zostáva, či je to vina "len konateľov firmy" či len oni "sú proti" (aj ke je to protizákonné), alebo či za tým nebačuje majiteľ firmy, lebo nie vždy o všetkom rozhoduje konateľ, mám také skúsenosti!
YVETTE
05.12.05,15:36
Ak by dostali do rúk vytlačenú našu debatu.....mali by z toho tak akurát srandu.....Bohužial. A ďalšia vec, konatelia a spoločníci sú tie isté osoby. Jednoducho v určitých situáciach to mám dosť pestré, a hlavne ma to štve kvôli tým obyčajným radovým zamestnacom.
klocek
05.12.05,21:26
Sranda by ich prešla, treba na nich tú kontrolu poslať, na frajerov nezodpovedných, arogantných a zodpovednosti žiadnej, najlepšie, že podľa toho ju nemajú ani k sebe!
rena123
20.02.12,06:03
Sranda by ich prešla, treba na nich tú kontrolu poslať, na frajerov nezodpovedných, arogantných a zodpovednosti žiadnej, najlepšie, že podľa toho ju nemajú ani k sebe!

Viem, že je toto starý príspevok, ale naša firma je k nám, zamestnancom, tiež taká "dobrá". Vyše roka nikomu nedala ani jednu stravenku, aj keď niekoľko mesiacov nám z výplaty strhávala "príspevok". Dokonca aj inšpektorát práce "zistil porušenie ZP a udelil pokutu", ale všetko je nám nanič, pretože firma pokutu zaplatila, a my, ak chceme, môžeme podať žalobu na súd...a platiť súdne poplatky.... inak nič.... iba robiť a držať hubu.... :( TAKŽE SRANDA PREŠLA NÁS, NIE ZAMESTNÁVATEĽOV....