Vulkulak
25.11.10,10:56
Zdravím, som tu na fóre iba krátko tak sa ospravedlňujem ak zakladám už existujúcu tému, hľadal som ale nenašiel nič také.

Ide mi o to že by som o niekoľko mesiacov rád založil vlastný e-shop s predajom. Napadlo ma x vecí čo by som mohol predávať, ale vždy keď som to naťukal do google tak mi našlo (podľa mňa) dosť konkurentov.

Podľa čoho mám posúdiť že by som bol schopný im všetkým konkurovať a aké je také primerané množstvo konkurencie?
Hovorím o čísle 20 a viac.

Ešte som si nezisťoval svoje náklady, dodávateľov, atď., pretože predávať môžem v podstate hocičo, iba hľadám takú začiatočnú indíciu že čo, teda už mám jeden - dva nápady čo sa mi pozdávajú najviac, ale bojím sa že sa stratím v tej konkurencii a že nebudem schopní s nimi ako dlho rozbehnutými eshopmi bojovať.

Prosím poraďte, ďakujem.
camozzi
25.11.10,10:17
profesional
25.11.10,17:36
Co tak snazit sa dalej a najst nieco co nikto iny nepredava?
padro
25.11.10,17:59
aj keby si nasiel nieco nove maximalne do roka, ale asi skor mas konkurenciu.... proste musis bojovat, reklama reklama reklama... kusok stastia, mozno robit nieco inak ako ostatni atd. ved o tom je biznis :)
Dantess
25.11.10,21:33
Co tak snazit sa dalej a najst nieco co nikto iny nepredava?
Asi pred 3-4 mesiacmi sem prišlo z Ameriky hromadné nakupovanie. Začala to jedna firma, potom dalsia, dalsia a teraz je tých webov na hromadné nákupy asi 10... Takže podla mna nema zmysel vymyslat nieco nove ked ti napad ajtak ukradnu do mesiaca. radsej robit nieco, čo vieme, že funguje a chcieť to robiť lepšie, než iní.
camozzi
25.11.10,22:15
Vsetko tu uz je alebo bolo. Niektori su uspesni, niktori prezivaju a maju shopy len ako bokovku. Niektori to skusali s kadecim (videl som eshop zamerany ciste na predaj smetnych kosov do domacnosti), no prisli na to, ze to nie je dobry napad a skrachovali este pred tym, nez zacali.
Suhlasim s Dantessom. Originalny nebudes asi nikdy, alebo len kratko. Venuj sa tomu, comu rozumies a urobis dobre meno sebe a internetovemu obchodovaniu vobec.
Napada ma jeden sposob kedy by si zaujal: Doniahni sem Amazon :) Tym by si urcite zatriasol trhom v celej strednej Europe.
Dantess
15.01.11,08:08
ahoj, ak mas dobry e-shop a optimalizaciu pre vyhladavace, aj konkurencia, ktora ma dobre stranky moze byt horsia.. je to kazdodenny boj o pozicie a zakaznikov, ale kto sa snazi a udrzuje si web, ten ma pozicie dobre! prikladam link na firmu, co robila stranky mne. registrovali ma k tomu do vyhladavacov a urobili mi aj optimalizaciu pre vyhladavace http://www.web2sky.sk/ pekny den!
optimalizácia pre vyhľadávače sa nedá spraviť len tak... Oni ti možno spravili základnú, ale ak chceš poriadnu a hlavne v eshopoch, tak to musíš robiť mesačne aspoň po dobu 1 roku (závisí od oboru)
Deiky
15.01.11,09:30
optimalizácia pre vyhľadávače sa nedá spraviť len tak... Oni ti možno spravili základnú, ale ak chceš poriadnu a hlavne v eshopoch, tak to musíš robiť mesačne aspoň po dobu 1 roku (závisí od oboru)
Suhlasim no netreba sa obracat len za SEO konzultantmi ale za firmami ktoré ponukaji sluzby v celom Online aj offline marketingu.. Vecsia sanca ze dostanete viac sluzieb za lepsiu cenu, robi vam to jedna spolocnost a ak si vas vazia ako zakaznika tak vam usiju ponuku maximalne na vasu mieru ;) Casto sa stava ze majitel eshopu ktory nema s online marketingom skusenosti si kazdu cast marketingu niekam outsourcuje a potom vznika chaos lebo je to nekoordinovane...
Vsetko je vplanovani.. a koniec koncov na vasom rozhodnuti tak uvazujte s rozumom : )