peterkos2
25.11.10,11:31
Vie mi niekto poradiť,ako nahrávať z digitálnej televízie na DVD rekordér ,keď mám starší CRT TV plus DVB tuner?Doteraz mi to ide len cez AV-čko,ale pritom musím pozerať ten kanál,ktorý nahrávam.Z analógu mi to ide v pohode-nastavím čas,vypnem rekordér a môžem pozerať,čo chcem.Čo by som k tomu potreboval,aby to fachčilo ako má?Díky
Fero11
25.11.10,11:33
Nechapem presne o co ti ide.
Na zaznamenavanie streamu musis mat DVB-S/C/T box vybaveny funkciou PVR. Taky box ma bud USB konektor e-sata, prip. LAN, kde je mozne nahravat po sieti.
Nedavno som odpovedal aj tu http://www.porada.sk/1568909-post78.html ako funguje PiP, resp. pozeranie jedneho a sledovanie druheho.
Neodpoviem ti na tvoju otazku, alebo ju lepsie specifikuj
Chobot
25.11.10,13:18
Vie mi niekto poradiť,ako nahrávať z digitálnej televízie na DVD rekordér ,keď mám starší CRT TV plus DVB tuner?Doteraz mi to ide len cez AV-čko,ale pritom musím pozerať ten kanál,ktorý nahrávam.Z analógu mi to ide v pohode-nastavím čas,vypnem rekordér a môžem pozerať,čo chcem.Čo by som k tomu potreboval,aby to fachčilo ako má?Díky

Ak nemáš DVD rekordér s DVB-T tunerom, tak potrebuješ aj pre DVD rekordér samostatný DVB tuner.

Toto sú tie nevýhody prechodov na digitál, či už terestriál alebo káblový. Pomaly televízory už nebudú vôbec potrebovať tunery, ak má niekto káblovku, lebo vždy k tomu treba nejaký dekodér či set-top-box.
misoft
25.11.10,14:48
No a to sa mi u našich "poskytovateľov" nepáči. Rôznymi STB a dekódermi so svojimi "spárovanými" kartami degradujú TV prijímače s DVB-T, DVB-C, DVB-S tunermi na obyčajne monitory.
Bodaj by už v tejto banánovej republike niekto striktne zaviedol normu, aby poskytovatelia týchto služieb (myslím tým TV signál) reagovali na technické vymoženosti a nepodmieňovali poskytovanie služby vlastnením ich zariadenia (často poruchového, vyrobeného niekde v ***** krajine).
Chobot
25.11.10,19:19
Misoft, škoda, že ti nemôžem dať súhlas....tak aspoň takto. Podľa mňa, celá digitalizácia len skomplikovala pozeranie TV a nahrávanie programov. Ale o to asi išlo... Napr. to mágio - musíš si kúpiť mágio box, aby si mohol nahrávať.
kergulaan
26.11.10,04:33
Misoft, škoda, že ti nemôžem dať súhlas....tak aspoň takto. Podľa mňa, celá digitalizácia len skomplikovala pozeranie TV a nahrávanie programov. Ale o to asi išlo... Napr. to mágio - musíš si kúpiť mágio box, aby si mohol nahrávať.
Este skromne dodam, ze vela ludi podlahlo reklame o skvelych digitalnych sluzbach a preslo z analogu na digital a teraz sa ozyva plac a skripanie zubov. (1 kabel, 1 box, 1 TV, a hlavne iba jeden program)
Chobot
26.11.10,09:24
Este skromne dodam, ze vela ludi podlahlo reklame o skvelych digitalnych sluzbach a preslo z analogu na digital a teraz sa ozyva plac a skripanie zubov. (1 kabel, 1 box, 1 TV, a hlavne iba jeden program)

Ja zatiaľ odolávam pravidelným telefonátom z UPC s ponukami na skvelú digitálnu televíziu. Podľa mňa, čoskoro vypnú ten analóg.
misoft
26.11.10,11:27
Ale raz dôjde na psa mráz a poskytovatelia digitálu po kábli budú nutení reagovať na vymoženosti techniky a zaviesť "kartu" aj pre CA moduly. Možno niekto "mudry" v parlamente, v Rade pre TV a R vysielanie pochopí, že takto to už ďalej nejde a že sa nabaľujú súkromné firmy za služby, ktoré by mali byť samozrejmé a dostupné (myslím tým príjem signálu a jeho dekódovanie) bez akýchkoľvek podmienok a viazaností na technické zariadenia.

Pokiaľ však toto nebude, nedonútia ma aby som zobral ten ich STB (i keď v TV mám bohatú ponuku digitálu - lenže kódovaného). A digitál na našich hlavných staniciach aj tak pozerám :D - verejnoprávny MUX MUSÍ byť voľný (bez kódovania).

A ďakujem za ocenenie poznámky - toto som vôbec nečakal.
Fero11
26.11.10,16:40
vseobecne
ludia su v tomto smere malo informovany, ale vacsinou si za to mozu aj sami.
Na to je tu napr. aj porada, ako sa hovori, 2x meraj a raz rez, tak najprv je lepsie pogooglit a ak sa nic nepodari tak sa opytat, nie kupit a potom sa pytat a dojdeme k tomu, ze na takom a onakom zariadeni nie je mozne co pozadujes
JOJ
27.11.10,11:52
A ten DVD rekorder ma nejaky tuner?
peterkos2
28.11.10,18:50
Má,ale nie DVB-T
Chobot
29.11.10,08:12
Má,ale nie DVB-T

TO je práve ten problém digitalizácie terestriálneho vysielania - že všetky staré spotrebiče budú môcť ísť na štrotovisko. Rovnako ako aj TV bez DVB-T tunera je nepoužiteľné pre terestriálny príjem bez dokúpenia STB, ani DVD rekordér nemôžeš použiť na DVB-T príjem, lebo nemá digit. tuner. Aj pre DVD rekordér by si musel kúpiť STB (čím úplne zdegraduješ jeho funkcie napr. časového nahrávania viacerých programov).

Alebo investovať do nového DVD rekordéra, ktorý už má v sebe DVB-T tuner. Ale ak máš káblovú televíziu s digitálnym príjmom (teda musíš od poskytovateľa zobrať dekodér, aby si mohol niečo sledovať), tak ani ten DVD rekordér s DVB-T tunerom ti bude nanič.

Ja mám klasickú UPC káblovku analógovú a kľudne môžem (zatiaľ ;)) pozerať na TV jeden program, na DVD rekordéri nahrávať iný a ešte tretí prípadne nahrávať na VHS video.
misoft
29.11.10,11:07
Chobot: neobkukal si túto kombináciu odo mňa?:) Tiež som "zavesený" na UPC a využívam analóg na DVD rekordér, i keď na telke už pozerám digitál (aj analóg) - aspoň ten voľný MUX. No a keďže UPC dáva analóg, tak DVD rekordér 1 program nahráva, telka-1 ďalší, telka-2 ďalší (aspoň sa nehádame, kto čo bude pozerať :D:D:D).
Chobot
29.11.10,11:42
Chobot: neobkukal si túto kombináciu odo mňa?:) Tiež som "zavesený" na UPC a využívam analóg na DVD rekordér, i keď na telke už pozerám digitál (aj analóg) - aspoň ten voľný MUX. No a keďže UPC dáva analóg, tak DVD rekordér 1 program nahráva, telka-1 ďalší, telka-2 ďalší (aspoň sa nehádame, kto čo bude pozerať :D:D:D).

Ja to mám ešte komplikovanejšie - akurát že nemám ten digitál.

Na obývačkovej telke ide program pre manželku, syn si pozerá svoju telku v izbe, medzitým si ja nahrávam na DVD rekordér (ak idú súčasne 2 dobré filmy, tak sa spustí ešte aj to VHS rekordér) a dcéra (2,5 roka) si pozerá na posteli na prenosnom DVD a TV prehrávači svoje BEBETV.:D:D

A v noci si ja pozriem to, čo som si nahral počas dňa a večera...:rolleyes:
misoft
29.11.10,19:51
No ja som už VHS rekordér (bol to Panasonic kúpený v 1988) zbalil a odložil. Tuner, nahrávanie a prehrávanie všetko ide, len pri nahrávaní mi asi už filtrácia zlyháva a prenáša aj falošné frekvencie, takže nahrávky sú s "duchmi". Ale staré kazety ešte prehrá (i keď tie už tiež dožívajú). Akurát ovládač je kaput. :D