bubkoch
25.11.10,12:23
viac hlav viac rozumu, a tak sa pytam, aky mate nazor na riesenie problemu:

mame doma Magio TV+internet na optike od T-Comu, 2r viazanost (od 8/2009), ktora konci v 8/2011 (cize ostava este 9 mesiacov).

byt predavame a ideme sa stahovat a zmenit trvaly pobyt.
v mieste noveho bydliska optika T-Comu nie je.

co s viazanostou ? v podmienkach je ze pri zruseni zmluvy zo strany zakaznika pred ukoncenim viazanosti je pokuta (vyse 400€).

da sa v nasom pripade nejakym sposobom zrusit zmluva bez pokuty ?
Ekonom100
25.11.10,11:39
Stretla som sa s podobným prípadom. Zmluva však bola na IČO. Menilo sa len umiestnenie kancelárie, nie sídlo. Tam kde sme sa sťahovali tiež nebolo možné T-com pripojiť. Pomohla mi priamo pracovníčka v T-come. Požiadali sme si o zmenu miesta pripojenia, čo nám zamietli (asi do mesiaca) a na základe toho nám potom zrušili i platnosť zmluvy bez pokuty.
Zoltán Kovács
25.11.10,11:51
Stretla som sa s podobným prípadom. Zmluva však bola na IČO. Menilo sa len umiestnenie kancelárie, nie sídlo. Tam kde sme sa sťahovali tiež nebolo možné T-com pripojiť. Pomohla mi priamo pracovníčka v T-come. Požiadali sme si o zmenu miesta pripojenia, čo nám zamietli (asi do mesiaca) a na základe toho nám potom zrušili i platnosť zmluvy bez pokuty.


Rovnakým spôsobom som docielil zrušenie viazanosti u T-com na ADSL. Požiadal som o prekládku pripojenia po sťahovaní. Nevedeli vyhovieť, a tým pádom zmluva bola porušená z ich strany.
bubkoch
25.11.10,11:57
ok, tak ja teda skusim dat ziadost o prestahovanie sluzby na novu adresu a uvidim ... dufam ze fakt, ze na novej adrese ma T-Com dostupnu sluzbu adsl na tom nic nezmeni, kedze ja mam viazanost na sluzbu na optike
arizona
25.11.10,12:01
vyjadrenie Tcomu :


Zákazníkovi odporúčame podať požiadavkou využívať službu na novej adrese, kde aj zároveň zdokladuje informácie o novom mieste bydliska. V prípade nemožnosti realizácie získa oficiálne stanovisko o nedostupnosti služby a môže opätovne požiadať o zrušenie služieb bez pokút prostredníctvom reklamačného oddelenia.

Čítajte viac: http://staznosti.sme.sk/cpld/1212/Slovak-Telekom-a-s-/-TCom/Za-Magio-platim-cudzim-ludom-odmietli-mi-zrusenie-zmluvy.html#ixzz16IaBZZzj
simka999
25.11.10,13:25
my sme sa sťahovali 2.9.2010 viazanosť mágia bola do 11.10.2010.Podala som žiadosť o preloženie.Po 14 dňoch mi oznámili,že nemôžu presťahovať pevnú linku+magio tv+internet. Nie je dostupnosť. Mám počkať na ukončenie viazanosti.Podať výpoveď na mágio TV + internet s 1 mesačnou výpovednou dobou. A potom požiadať o preloženie pevnej linky. Reklamáciu som samozrejme podávala a odpoveď: Vraj to nie ich problém, lebo službu poskytujú na určené miesto a je môj problém,že sa sťahujem do oblasti kde nie je optika. Tak našťastie výpovedná doba skončila 31.10.2010 a 3.11.2010 som podala novú žiadosť o presťahovanie pevnej linky, dodnes sa mi nikto neozval. Presťahovať vraj majú do 21 dní. Už 3mesiace je naša firma bez pevnej linky(faxu) a internetu.Pretože nový internet siod T-comu môžem zaviesť až po pres5ahovaní linky.
bubkoch
26.11.10,08:14
tak som sa informoval aj v t-centre, ich odpovede sice boli zmatočne a nejednoznacne, ale v principe mam dat podnet na reklamaciu, či žiadost (sami nevedia ako to nazvat) kde mam uviest že "mam zaujem o prelozenie sluzby na novu adresu, ale kedze to nie je mozne tak ziadam o zrusenie zmluvy bez pokút" ...
vraj v drvivej vacsine pripadov je ziadosti vyhovene, je vsak mozny nejaky poplatok suvisiaci s tym, ze pri podpise viazanosti sa kupovali nejake zariadenia (wifi reuter, STB) za akciove ceny, a ten poplatok je zavislý od doby vyuzivania sluzby ...
buchač
26.11.10,08:24
my sme sa sťahovali 2.9.2010 viazanosť mágia bola do 11.10.2010.Podala som žiadosť o preloženie.Po 14 dňoch mi oznámili,že nemôžu presťahovať pevnú linku+magio tv+internet. Nie je dostupnosť. Mám počkať na ukončenie viazanosti.Podať výpoveď na mágio TV + internet s 1 mesačnou výpovednou dobou. A potom požiadať o preloženie pevnej linky. Reklamáciu som samozrejme podávala a odpoveď: Vraj to nie ich problém, lebo službu poskytujú na určené miesto a je môj problém,že sa sťahujem do oblasti kde nie je optika. Tak našťastie výpovedná doba skončila 31.10.2010 a 3.11.2010 som podala novú žiadosť o presťahovanie pevnej linky, dodnes sa mi nikto neozval. Presťahovať vraj majú do 21 dní. Už 3mesiace je naša firma bez pevnej linky(faxu) a internetu.Pretože nový internet siod T-comu môžem zaviesť až po pres5ahovaní linky.
...nádherné ...:D:D:D

Na druhej strane , tiež dôvod ...na "zabitie" ...ale teraz koho ???;)
bubkoch
29.11.10,09:24
riešenie: dosla odpoved na moj podnet, v ktorom som ziadal zrusenie zmluvy a viazanosti z dovodu nemoznosti prelozenia optiky na novu adresu.
o.i. písu:

Na zaklade Zmluvy o pripojeni vo veci zriadenia sluzby Optik, cislo zmluvy XXX sa ST a.s. zaviazalo zriadit a poskytovat sluzbu na zmluvne dohodnutom mieste. Akakolvek zmena miesta poskytovania sluzby je mozna iba na zaklade dohody - dodatku k zmluve o pripojeni. Podmienkou je vsak technicka realizovatelnost sluzby v novej lokalite. Ak to nie je mozne, ST ma pravo odmietnut takuto dohodu.

Na zaklade vyssie uvedeneho nedoslo zo strany ST a.s. k obmedzeniu, preruseniu resp. zmene v poskytovani sluzieb. Sluzba Optik Vam je na zmluvne dohodnutom mieste riadne zo strany ST a.s. poskytovana.
Odmietnutim Dodatku k zmluve o pripojeni na prelozenie sluzby Optik Slovak Telekom, a.s. nevznika povinnost zrusit existujuce sluzby. O zrusenie sluzieb je opravneny poziadat uzivatel.

Vazeny pan XXX, velmi nam zalezi na Vasej spokojnosti a umoznime Vam zrusenie sluzby Optik s doplatkom za predcasne ukoncenie viazanosti vo vyske 100 € .V pripade, ak suhlasite s podmienkami zrusenia, to znamena s douctovanim uvedeneho doplatku, dovolujeme si Vas poziadat o jeho pisomne potvrdenie.

Ako mi bolo vysvetlene, doplatok je za zariadenia (wifi reuter, STB), ktore som kupil pri podpise za akciove ceny. Hm, zaujimave, po 1,5r uzivania a platenia pytat 100€ za router v hodnote 60€ za ktory som zaplatil 15€ ...
Na zaver este pridali radu, ze ak sa dohodnem s novym majitelom, je mozne zmluvu prepisat na neho s tym, ze by on pokracoval dalej v povodnej viazanosti. Poplatok za zmenu je 10 €, no on T-com nechce ... tak co uz