SamuelG
25.11.10,14:41
Hľadám najmenej bolestivý, najviac rýchly a dostupný spôsob ako sa môže jedinec zabiť (musí to zvládnuť sám pretože asistovať mu pri tom nikto legálne nemôže)

Nepotrebujem to pre seba ale pre ťažko chorú osobu, ktorá by v normálnom ľudskom svete mohla podstúpiť eutanáziu. Pokiaľ by táto téma bola v rozpore s pravidlami porada.sk tak sa ospraveľňujem. Snažím sa len pomôcť, vážne v tom nie je nič zlé.

Prosím píšte len vtedy ak o nejakom spôsobe viete alebo ak viete odkaz na nejakú dobrú stránku. (niekoľko týždňov som hľadal na googly ale nič humánne som doposiaľ nenašiel)

Nezaujíma váš názor na eutanáziu alebo sebevraždu. Ani tu prosím o tom nepolemizujte a hlavne nech sa do toho nezapájajú veriaci. Osobne som zástanca eutanázie a práva každého na vlastnú smrť a čo sa týka tohto môjho názoru je nevyvrátiteľný.
Tweety
25.11.10,13:49
Hľadám najmenej bolestivý, najviac rýchly a dostupný spôsob ako sa môže jedinec zabiť (musí to zvládnuť sám pretože asistovať mu pri tom nikto legálne nemôže)

Nepotrebujem to pre seba ale pre ťažko chorú osobu, ktorá by v normálnom ľudskom svete mohla podstúpiť eutanáziu. Pokiaľ by táto téma bola v rozpore s pravidlami porada.sk tak sa ospraveľňujem. Snažím sa len pomôcť, vážne v tom nie je nič zlé.

Prosím píšte len vtedy ak o nejakom spôsobe viete alebo ak viete odkaz na nejakú dobrú stránku. (niekoľko týždňov som hľadal na googly ale nič humánne som doposiaľ nenašiel)

Nezaujíma váš názor na eutanáziu alebo sebevraždu. Ani tu prosím o tom nepolemizujte a hlavne nech sa do toho nezapájajú veriaci. Osobne som zástanca eutanázie a práva každého na vlastnú smrť a čo sa týka tohto môjho názoru je nevyvrátiteľný.
Hoci píšeš, že názory na tvoj pohľad na vec ťa nezaujímajú, to je tvoj problém, ale napíšem len jedno, na tento svet nikto neprišiel tak, žeby chcel sám, podľa teba, žeby mal na to sám nárok, tak teda nechci aby sme z neho odchádzali len vtedy, kedy si určíme, lebo podľa teba máme už nárok. Nemáme teda žiadne morálne právo, ani za seba samého a už vôbec nie za druhého o tom rozhodovať.:)
SamuelG
25.11.10,13:54
Hoci píšeš, že názory na tvoj pohľad na vec ťa nezaujímajú, to je tvoj problém, ale napíšem len jedno, na tento svet nikto neprišiel tak, žeby chcel sám, podľa teba, žeby mal na to sám nárok, tak teda nechci aby sme z neho odchádzali len vtedy, kedy si určíme, lebo podľa teba máme už nárok. Nemáme teda žiadne morálne právo, ani za seba samého a už vôbec nie za druhého o tom rozhodovať.:)
bez komentara
Tweety
25.11.10,13:58
bez komentara
Určite ti nikto na tejto stránke nedá nijaký návod na dobrovoľný odchod. Takže tvoj príspevok je ďalej tiež bez.....
účtovník 007
25.11.10,13:58
Napíšem Ti jeden príbeh.
Na mojom bývalom pracovisku precoval lekár, ktorý občas žartoval na tému dobrovoľného odchodu z tohto sveta. Rozoberal, aká smrť je najrýchlejšia, najbezbolestnejšia, opisoval rôzne návody. Jeden návod udal ako najrýchlejší, najúčinnejší a cesty z neho niet. Všetci sme sa usmievali a nikto ho nebral vážne. Až dokiaľ jeden pán nepoužil jeho návod na bezbolestnú smrť. Zomrel. Rodina ho žalovala za navádzanie na samovraždu. Dostal podmienku a hrozil mu zákaz výkonu povolania. No bol to strašne šikovný lekár, a tak ren zákaz nakoniec uhrali. Mal z toho traumu celý čas, čo som s ním pracovala.
Preto Ti tu nikto nedá návod, lebo by sa vystavil trestnému stíhaniu. Ja nie som právnik, ale podľa príkladu, ktorý som opisovala, to možné je.
osky
25.11.10,14:03
chapem,ze sa nedokazes pozerat na to,ako osoba,ktora ti je iste velmi blizka.trpi.
ale aj ked je ta osoba akokolvek chora,Boh nam nikdy nenadeli viac trapenia,ako by sme boli schopni uniest,ver mi.
mne zomrel brat,prisla som o dve deti,dalsie mat uz nemozem.....vzdy,pri takychto ranach osudu, som mala dojem ,ze nedokazem dalej zit.klesla som az na same dno.
a som tu.zijem,hoci aj na mna to obcas velmi dolieha.ale nie je to na samovrazdu.kazda choroba je skuskou.
a nepremyslas nahodou nad tym,ze medicina a veda idu tak neuveritelne dopredu,ze o par rokov sa moze vyliecit?
nebola by skoda,keby tuto moznost uz ta osoba nemohla vyuzit?
dnes mi moja mama oznamila,ze zomrel otec mojej spoluziacky,nemal ani 60 rokov.a on by bol tak rad zil.
neberme si zivot,aj ked je mnohoraz zlozity,vsetko je len skuska a kazda skuska ta zoceli.prajem vsetko dobre .a pevne nervy.aj ked mozno neveris v boha,ver aspon sam/a/ v seba.ked sa na tu eutanaziu odhodlas,budes sa citit este horsie,uvidis.ale to uz nebudes moct vratit cas!!!!!
ivantt
25.11.10,14:06
Clovek dobrovolne odide z tohoto sveta cestou eutanazie a hned na druhy den sa jeho rodina dozvie ze stacilo par dni aby vyzdravel... alebo sa objavi liek...
Právo kazdeho na smrt ??? ja hovorim ze je to povinnost kazdeho, ci uz chce alebo nechce...
Chobot
25.11.10,14:08
Téma je príliš kontroverzná na to, aby bola na Porade. Uzatváram ju skôr, než by sa diskusia zvrtla nesprávnym smerom.