fachman
25.11.10,15:27
Poprosím vás o radu,mame dnes volali že či nechce cez pevnú linku zaviesť TV Mágio,má len širokopásmovú anténu na 4 programi,analógové vysielanie končí,ale počul som že Mágio nie je serijózny poskytovateľ služieb,má si ho dať zaviesť? Ďakujem.
misoft
25.11.10,14:35
Bez záruky: Magio je skôr dôveryhodnejší ako DigiTV. Môj osobný názor.
arizona
25.11.10,15:10
Llívia
25.11.10,16:01
Tamila
25.11.10,16:50
Mágio televíziu cez pevnú linku mám už tri roky a nedám na ňu dopustiť. Sme spokojní.
knoflikar
25.11.10,19:04
Analogove vysielanie sice konci, ale bude (ciastocne uz je) nahradene digitalnym ktore si platime z nasich penazi, to znamena pre ludi ktori doteraz pozerali tych par nasich programov a staci im to je uplne zbytocne nejake magio - netreba hned podlahnut tlakom z ich strany! Staci si kupit DVB-T box za cca 25-35eur a budete mat to co ste mali aj doteraz (casom aj viac) a bez mesacnych poplatkov. Treba sa informovat v predajni tv-sat techniky kde vam urcite poradia aj niekoho co vam to namontuje a aj s pripadnymi upravami na antennom systeme (ak to bud nutne) vas to nevyjde viac ako cca 60-80eur.

Vzhladom k tomu ze prevadzkovanie digitalneho tv vysielania na Slovensku vyhrala za podivnych okolnosti firma ktora prevadzkuje aj platene vysielanie tak to tak aj vyzera - peniaze urcene na informacnu kampan k prechodu na dvb-t boli rozdane kamaratom tak ako je to na slovensku bezne a ludia (povacsine starsi) vobec nevedia o co ide a lahko podlahnu ponukam firiem ktore sa snazia situaciu zneuzit vo svoj prospech.
fachman
26.11.10,14:32
Mama sa rozhodla,nebude Mágio,8 eur základný balík a 2 uurá za prenájom seto boxu.
mahony1
26.11.10,20:20
Suhlasim s tym, co napisal knoflikar. Poslednych par mesiacov som sa v tom dost hrabal a ziskal pomerne slusny prehlad v tejto oblasti. Pre ludi, ktorym doteraz stacili a aj budu stacit 4 programy, nema zmysel zaviazat sa platit mesacne poplatky.

Uplne staci kupit si niektory DVB-T tuner w ww.datart.sk/katalog/dvb-t-prijimace.html (vymaz medzeru medzi w ww) a ziskate nasledovne funkcie:
- pozerat digitalne programy
- elektronicky programovy sprievodca (moznost zobrazit si na obrazovke informaciu o vysielanych programoch aj na tyzden dopredu zhruba v podobnom formate ako to je v magiu a oznacit si vopred, ktore chcete nahrat)
- moznost pozastavit program tak ako v magiu
- moznost nahrat program cez USB port (na DVB-T tuneri) na externy USB disk (ak chcete nahravat, musite napojit externy USB disk s kapacitou aspon 2 GB)
- moznost prehravat filmy / MP3 ci fotky z externeho USB disku
- v pripade, ze si kupite masinku s dvoma DVB-T tunermi, tak mozete jeden program sledovat a sucasne druhy iny program nahravat napr. w ww.datart.sk/katalog/Prijimac-DVB-T-EVOLVE-DT-2025-USB-2x-tuner.html (vymaz medzeru medzi w ww)

Instalacia je uplne jednoducha. Staci vytiahnut sucasnu antenu z TV a pichnut ju do tej masinky. Potom tahat kabel z masinky do TV (tam, kde bola predtym antena). To je vsetko.
mpca
27.11.10,08:51
Mal by som dotaz či má niekto skúsenosti z dvomi magio boxmi.. Všimol som si že poniektorí predávajú svoje STB napr MOTOROLA VIP1216,, Otázka je nasledovná ak mám už jeden STB na jednej TV a pripojil by som druhý STB na druhú TV, fungovalo by to bez problémov? Jednoducho či tcom nekontroluje koľko STB mám pripojených na jednej linke..
misoft
27.11.10,12:40
Jednoducho či tcom nekontroluje koľko STB mám pripojených na jednej linke..
A ako by ti to skontrolovali, keď ich dnu nepustíš? Nijako.
mpca
29.11.10,06:57
Napr cez MAC adresy...?