sylwanqa
25.11.10,17:09
Ahojte chcem sa opytat nevie mi niekto pomoct s touto mojou otazkou?:( Chcela by som nastupit na jedno miesto na trvaly pracovny pomer(TPP) ale chodim posledny rok do skoly 6.rocnik (vlastne som uz maturovala vo 4tom rocniku ale mame moznost si urobit nieco ako "nadstavba" 5. a 6. rocnik...mam 20rokov...) Mam moznost vziat pracovne miesto a to viem zosuladit so skolou...Cize nebude mi vobec prekazat praca myslim tak ze nebude nijako zasahovat do skoly...nebudem meskat ani nic podobne nakolko do skoly chodime raz za 2 tyzdne (nieco take ako externe studium mame ale sme pisaní normalne denne) a dalsia otazka je ze ked sa to da,ci to nebude mat nejaky vplyv na rodinne pridavky a tak:) Vopred dakujem za odpovede:)
vieraaaa
25.11.10,16:24
Ahojte chcem sa opytat nevie mi niekto pomoct s touto mojou otazkou?:( Chcela by som nastupit na jedno miesto na trvaly pracovny pomer(TPP) ale chodim posledny rok do skoly 6.rocnik (vlastne som uz maturovala vo 4tom rocniku ale mame moznost si urobit nieco ako "nadstavba" 5. a 6. rocnik...mam 20rokov...) Mam moznost vziat pracovne miesto a to viem zosuladit so skolou...Cize nebude mi vobec prekazat praca myslim tak ze nebude nijako zasahovat do skoly...nebudem meskat ani nic podobne nakolko do skoly chodime raz za 2 tyzdne (nieco take ako externe studium mame ale sme pisaní normalne denne) a dalsia otazka je ze ked sa to da,ci to nebude mat nejaky vplyv na rodinne pridavky a tak:) Vopred dakujem za odpovede:)
Pokiaľ dostávajú rodičia na Teba rodinné prídavky a daňový bonus, podľa nášho ÚP je to možné. Poznám takýto prípad, keď kolegov syn tiež študuje podobným spôsobom na dennom štúdiu a pritom je zamestnaný na TPP a na ÚP mu povedali, že pokiaľ je to denné štúdium, môže byť syn zamestnaný aj na TPP. Rodinné prídavky mu vyplácajú naďalej, takže mu je mu vyplácaný aj daňový bonus.
karol x
25.11.10,16:48
co sa týka moznosti pracovneho pomeru a studia, zakonnik prace ani iny predpis nema s tym problem. mozne tosamozrejme je. dokonca, ak ti to zamestnavatel umozni a pojde o zvysenie tvojej kvalifikacie, mozes studium absolvovat s jeho financnou podporou resp. moze ti dokonca poskytnut pracovne volno na studium za urcitych podmienok. (v zakonniku prace sa pozri na socialnu politiku zamestnavatela) podmienkou vsak je uzavretie dohody o podmienkach zvysenia kvalifikacie, vynimocne dohody o prehlbovani kvalifikacie.