kittike23
25.11.10,17:41
dobrý, požičali sme peniaze bola uzatvorená zmluva o požicke podľa § 657, vid zmluvu zmluvu o pôžičke

(uzavretú podľa §657 a nasl. z. č. 40/1964 Zb., Občiansky zákonník)

I. Predmet zmluvy

1. Predmetom tejto zmluvy je 4000,- EUR, slovami štyritisíc eur.
II. Práva a povinnosti zmluvných strán
1. Veriteľ sa zaväzuje poskytnúť dlžníkovi peňažnú čiastku, ktorá je predmetom podľa tejto zmluvy na dobu 6 mesiacov. Túto čiastku predá veriteľ dlžníkovi v hotovosti pri podpise zmluvy. Dlžník podpisom tejto zmluvy potvrdzuje prevzatie čiastky uvedenej v článku I. tejto zmluvy.

2. Dlžník sa zaväzuje zaplatiť svoj dlh vrátane 2,5 % úroku v šiestich pravidelných mesačných splátkach len úrok následovne :
Máj 6.5.2010 100,- eur
Jún 6.6.2010 100,- eur
Júl 6.7.2010 100,- eur
August 6.8.2010 100,- eur
September 6.9.2010 100,- eur.
Posledný mesiac celkovú čiastku aj s úrokom.
Október 6.10.2010 100,- + 4000 eur



- 2 -

Celková čiastka dlžníkom vrátená bude predstavovat sumu 4600,- EUR, slovami štyritisícšesťsto EUR. Splátka musí byť dlžníkom poskytnutá v hotovosti do 6. kalendárneho dňa príslušného mesiaca. Dlžník je povinný začať dlh splácať nasledujúci mesiac po podpise zmluvy.
3. Ak dlžník nesplní svoju splátku v termíne uvedenom v čl. II. ods. 2 zmluvy, môže veriteľ žiadať o zaplatenie celej svojej pohľadávky.

III. Záverečné ustanovenia


1. Táto Zmluva je vyhotovená v dvoch rovnopisoch, z ktorých každá strana obdrží po jednej.
2. Strany zmluvy prehlasujú, že bola spísaná podľa ich skutočnej a slobodnej vôle, s jej obsahom súhlasia, čo potvrdzujú vlastnoručnými podpismi.

tuto zmluvu máme overenú notárom,
peniaze sme nedostali naspat, ako máme postupovať dalej.?
prosím kde to máme nahlásit atd.

bolo to požiačane bratrancovi, hovorí ze zajtra, pozajtra, za mesiac.

prosím o radu.
na čo máme právo - aké práva máme atd
KEJKA
25.11.10,16:47
tiež mám problém, akurát, že ja to mám istené zmenkou.
máš možnosti podľa môjho laického názoru šmrncnutého právnym minimom...,.
1. Vyzvať písomne doručenkou, aby si mala dôkaz o vymáhaní.
2. Podať na súd žiadosť o vydanie platobného rozkazu
3. Isť aj s dlžníkom k notárovi aby podpísal uznanie dlhu s exekučným titulom - tam tie splátky a termíny zaktualizuješ
podľa dohody.

možnosť 2 nadväzuje na 1.
adam
25.11.10,17:09
Pri rovnakom probléme som postupovala ako napísala Kejka pod bodmi 1. a 2. Myslím, že na 3. verziu, i keď tá je asi najlepšia a pre veriteľa lacnejšia, pretože na súde musíš podať aj kolok v sume 6% z vymáhanej sumy,dlžník nebude chcieť nepristúpiť.
profesional
25.11.10,17:28
Poucenie do zivota:

Kamaratom a rodine pozicaj len tolko penazi, kolko si mozes dovolit stratit.
kittike23
25.11.10,17:33
dakujeme, stal sa zázrak, teraz sme dostali naspat.
kamoska1
26.11.10,21:09
Tak to Ste dopadli veľmi dobre.Ja som požičala na mesiac synovcovi vtedy ešte 150 000 SK.Od vtedy je to už 5 rokov,zmluvu sme predlžovali 3 krat.Niečo mi vratil,ale robi to ešte stale 4 000 EU.Nemôžem ich dostať späť, hoci hošanek si žije na vysokej nohe.Ma zavolať o dalšej splatke a nič.Robí si s toho hogo-fogo.Tak som to celé dala firme čo sa zaoberá vymahaním dlhov,legalne.Ževraj majú dobrého právnika,čo má na starosti len taketo zaležitosti.Hošanek si ešte zaplatí aj 15% z vymoženej sumy.Len aby sa to podarilo a skončilo to pre mňa dobre.:)