netso
25.11.10,20:19
Dobry den,

Vsetkych Vas chcem poprosit o radu, na zaciatok zmienim ze som mlady a neskuseny ...;)

Pracuejm ako konzultant O2 v ceskej republike na fransizovej predajni (plati ma podnikatel, nie O2 ...) ak mam mesacny prijem 20 tis. korun, tak na vyplatnej paske vidim cca 36 tis. korun ako super hrubu mzdu, ak som to spravne pochopil je to ciastka ktoru majitela (fransizanta) O2 predajne stojim mesacne.

Premyslal som nad tym, ci by nebola pre mna vyhodnejsia praca na zivnost a v pripade aj ziadnych nakladov mi to vychadza po zdaneni lepsie ako som na tom v sucastnosti. Pocitam, ze zamestnavatel pristupi na super hrubu mzdu na fakture ...

Chcem sa Vas opytat ci prehliadam nejaku vec ktora by ma znevyhodnovala, resp na co sa pripravit u zamestnavatela? Je to platca DPH. Moze to byt v niecom pre zamestnavatela nevyhodne? Dakujem za pomoc
netso
28.11.10,13:06
zistil som ze ak moj "zamestnavatel" je platca dph tak by som nim mal byt aj ja. ako budem fakturovat pracu ak sa so zamestnavatelom dohodnem na odmene vo vyske super hrubej mzdy ktora je napr. 35 tis, fakturovat mu budem 35tis alebo 19 percent plus alebo minus? dik
KEJKA
28.11.10,13:45
ako sa dohodnete, ale máš vyjasneneé, čo mu budeš fakturovať?
Mne sa to javí tak, že mu chceš poskytovať cezhraničné služby, ale tvoj výkon bude de facto v ČR - v tej predajni, či ako?
Inak živnosť by si mal mať skôr v Čechách, vtedy DPH riešiť nemusíš.
Ja si myslím, že touto cestou hlavne pre neskúsenosť ani neuvažuj.
Ako zamestnanec máš benefity, ktoré si neuvedomuješ - platené dovolenky, sviatky, stravné-obedy, pracovné pomôcky,,.....
netso
28.11.10,14:26
ano, vykon bude v predajni v CR, co sa tyka benefitov, v podstate by som o ziadne neprisiel, ziadne nemam a dovolenka by mi zostala.

do slovenskej zivnosti by som siel z viacerych dovodov

ad.1 ako obcan SR bez trvaleho pobytu v CR som nevybavil uver na auto ani na Slovensku ani v Cesku.

ad.2 nie je problem ju vybavit


do ceskej zivnosti by som siel a nesiel:

ad.1 pausalna dan aj u neremeselnych povolani (OBROVSKA VYHODA)

ad.2 problem so ziskanim nejakej adresy v CR pre zivnost
__________________________________________________ _____________


dajme tomu ze by som siel do varianty ceskej zivnosti ako neplatca dph a kazdy mesiac by som fakturoval pracu, co by to znamenalo pre mojho zamestnavatela ktory je platca dph? mohol by v tom vidiet nejaky problem on alebo ja? dikes