jacekova
25.11.10,19:58
Pred 1 rokom som kúpila hodiny do kancelárie. Blok o kúpe mám riadne zaúčtovaný v r.2009.
Dnes som išla hodiny reklamovať a predavačka ma presviedčala, že jej musím dať originál bloku o kúpe. Urobila som jej kópiu a originál som si nechala, hoci sa jej to nepáčilo.

Povedala mi, že ak do 30 dní rozhodnú o oprávnenosti reklamácie a budú mi chcieť dať nové hodiny, budem MUSIEŤ jej dať originál bločku, lebo inak to nebude ona vedieť vystornovať a neuzná mi reklamáciu.

Podľa mňa je to blbosť.
Kto je v práve? a podľa akého zákona?
Mnohokrát vďaka za každú radu či postreh.
arizona
25.11.10,19:18
zakon sice neprikladam,ale snad ti pomôze toto


Hovorkyňa Slovenskej obchodnej inšpekcie Danuša Krkošová preto odporúča, aby si zákazníci bločky pre istotu aj kopírovali. "Predávajúci musí uznať aj odfotený blok."

Čítajte viac: http://www.sme.sk/c/1622532/pokladnicne-bloky-vyblednu.html#ixzz16KMGbNhN
jacekova
25.11.10,19:21
takže ak tam pôjdem o 30 dní a budú odo mňa chcieť originál, mám sa obháňať SOI?
arizona
25.11.10,19:37
Tovar sa stornuje iba vtedy,ak sa vracia od zakaznika spat na sklad. Vtedy sa priklada original blocku.
Ale pri reklamacii nie. AK sa mylim opravte ma prosim!

Vela ludi si kopiruje vyblednute blocky,pre pripad reklamacie. Takze su urcite pouzitelne a predajcovia ich uznavaju
jacekova
26.11.10,06:25
Práve som si ten bloček opätovne prefotila a originál z ruky nepustím, ani keby čo predavačka robila :-)
dakujem
Gabi03
26.11.10,06:29
Práve som si ten bloček opätovne prefotila a originál z ruky nepustím, ani keby čo predavačka robila :-)
dakujem

Ja by som ten originál pustila z ruky, keď by mi vrátili peniaze. To by si si aj ty musela zúčtovať u seba v pokladnici, že už nemáš hodiny, ale peniaze. Čiže blok za nejaký spotrebný tovar by bol neoprávnený.
jacekova
26.11.10,06:31
Ja by som ten originál pustila z ruky, keď by mi vrátili peniaze. To by si si aj ty musela zúčtovať u seba v pokladnici, že už nemáš hodiny, ale peniaze. Čiže blok za nejaký spotrebný tovar by bol neoprávnený.


ale ja ho mám riadne zaúčtovaný v r.2009 a je proste v nákladoch. keby prišla kontrola a nájdu VPD bez bloku, tak čo? vyhodia mi ho z nákladov.

podľa mňa by mi mali urobiť dobropis v r.2010 k tomu blocku a tak vrátiť peniaze, nie?
Gabi03
26.11.10,06:35
ale ja ho mám riadne zaúčtovaný v r.2009 a je proste v nákladoch. keby prišla kontrola a nájdu VPD bez bloku, tak čo? vyhodia mi ho z nákladov.

podľa mňa by mi mali urobiť dobropis v r.2010 k tomu blocku a tak vrátiť peniaze, nie?

Veď práve, ty náklady v momente vrátenia peňazí už nemáš!
A určite dávajú nejaké vyjadrenie k reklamácii - vráteniu peňazí, ktoré si zaúčtuješ do pokladne a kópiu pridáš ku kópii pôvodného bločku.
jacekova
26.11.10,07:21
Ešte doplním, že blok je zaúčtovaný vo firme, ktorá sa koncom minulého roka zrušila. Takže ak by mi vystavili dobropis, je mi na nič.

Kto má teda právo mať originál bloku? už fakt neviem
Gabi03
26.11.10,07:28
Ešte doplník, že blok je zaúčtovaný vo firme, ktorá sa koncom minulého roka zrušila. Takže ak by mi vystavili dobropis, je mi na nič.

Kto má teda právo mať originál bloku? už fakt neviem

Jééééj, ono sa to komplikuje a komplikuje. :D

Ak firma neexistuje, neexistuje nič, čo by sa mohlo reklamovať. Resp. mal nastať nejaký prevod majetku (vrátane tých hodín). Takže právo reklamovať má nástupca tých hodín. :D
jacekova
26.11.10,07:32
Jééééj, ono sa to komplikuje a komplikuje. :D

Ak firma neexistuje, neexistuje nič, čo by sa mohlo reklamovať. Resp. mal nastať nejaký prevod majetku (vrátane tých hodín). Takže právo reklamovať má nástupca tých hodín. :D


no ja nemôžem mať nikdy nič jednoduché :rolleyes:

tá firma bol živnostník (ja). živnosť som zrušila a založila sro. Hodiny ostali v osobnom majetku živnostníka, nebola to nejaká významná položka