danuskas
26.11.10,08:21
ahojte,
náš terajší starosta si dal do volebného programu znížiť úväzok pracovníkovi. Pracujem na obecnom úrade sama na plný úväzok. Starosta tu nie je vôbec má iný pracovný pomer a na úrad chodí na 5 minút podpísať všetko čo som ja napísala a vypracovala aj to len večer. Obec nie je v zlej finančnej situácii, peniaze máme. Čo sa stane ak ja nepodpíšem zníženie úväzku samozrejme v prípade že ho ľudia znova zvolia?
ďakujem
verkaz
26.11.10,07:39
Podľa zákona je starosta štatutár v pracovnoprávnych záležitostiach. Bohužiaľ ak uzná, že stačí pracovať na kratší úväzok, nedá sa proti tomu nič robiť. Skúste ešte osloviť nových poslancov a riešiť to cez nich.
arizona
26.11.10,07:42
mimotemy ved aj obcania sa tym ukratia o uradne hodiny,nie?
danuskas
26.11.10,08:16
áno skrátia sa automaticky aj hodiny a od 11.00 na úrade už nebude nikto a ja budem ďalej robiť celú agendu úradu aj všetky veci za neho-pretože on nerobí naozaj absolútne nič len pdpíše. A bude to za polovičný plat. Je to jeho pomsta. Ja to nepodpíšem.
verkaz
26.11.10,11:16
Myslím si, že by sa k tomu mohli vyjadriť aj obyvatelia obce. Určite nebudú súhlasiť so skrátenými úradnými hodinami.
Aj keď to nepodpíšeš, tak to bude platiť, lebo je to v jeho právomoci a bude sa ti mstiť aj inakšie.
ivka70
26.11.10,11:24
Ja si myslim, ze ti nemoze upravit prac. zmluvu bez tvojho suhlasu.
Tiez by som to nepodpisala. A ak, nech ti da aj novy popis prace, aby si vedela, co z tvojej agendy vypadne, aby si to v kratsom prac. case stihala.
Sabadka
26.11.10,18:51
Ja si myslim, ze ti nemoze upravit prac. zmluvu bez tvojho suhlasu.
Tiez by som to nepodpisala. A ak, nech ti da aj novy popis prace, aby si vedela, co z tvojej agendy vypadne, aby si to v kratsom prac. case stihala.

Neviem, ale zmena úväzku sa nemá robiť náhodou dohodou o zmene pracovných podmienok? A ak ide o dohodu, musia s ňou súhlasiť obidve strany.
blazonko
29.11.10,12:11
Súhlasím. Na skrátenie prac. úväzku musí byť súhlas zamestnanca. A tiež by som to podpísala až vtedy, ak mi dá aj nový popis práce, a polovica vecí by z neho vypadla. Ak mám robiť za polovičnú mzdu, tak aj polovičnú prácu. (P. S. Neboj sa ohradzovať. Môj zamestnávateľ to chcel tiež urobiť a nevyšlo mu to :)))