armor1
26.11.10,11:04
Neviete náhodou aká je a či je klávesová skratka pre funkciu Kopírovať formát (myslím tu metličku, ktorá prenáša formátovanie bunky na iné)v exceli? Dosť často to používam v poslednom čase a chcel by som si urýchliť prácu. Vopred Vám pekne ďakujem.
PS: Goooooooooglil som ale nič som nenašiel (no možno nie dosť).
Martin Mocko
26.11.10,10:17
Neviete náhodou aká je a či je klávesová skratka pre funkciu Kopírovať formát (myslím tu metličku, ktorá prenáša formátovanie bunky na iné)v exceli? Dosť často to používam v poslednom čase a chcel by som si urýchliť prácu. Vopred Vám pekne ďakujem.
PS: Goooooooooglil som ale nič som nenašiel (no možno nie dosť).

Ctrl+Tab+C
Ctrl+Tab+V
armor1
26.11.10,11:42
Ctrl+Tab+C
Ctrl+Tab+V
EE, nefunguje mi to. Ak dávam CTRL+TAB+C, tak to spraví presne to isté ako CTRL+C. V prípade že to dávam na bunku, kde už je hodnota a chcem preniesť len formátovanie, tak tú starú hodnotu mi to prepíše. Používam MS Office 2007.
vieraaaa
26.11.10,11:47
Neviete náhodou aká je a či je klávesová skratka pre funkciu Kopírovať formát (myslím tu metličku, ktorá prenáša formátovanie bunky na iné)v exceli? Dosť často to používam v poslednom čase a chcel by som si urýchliť prácu. Vopred Vám pekne ďakujem.
PS: Goooooooooglil som ale nič som nenašiel (no možno nie dosť).
Vo Worde je to Ctrl+Shift+C.

Inak v Exceli - cezn pomocníka (neviem narýchlo skopírovať obrázky - ikonky) - návod:

Nasledovnými krokmi skopírujete len formáty buniek, napríklad farbu písma alebo výplne, a nie obsah buniek.
1.Vyberte bunky, ktoré chcete kopírovať.
2.Na štandardnom paneli s nástrojmi (panel s nástrojmi: panel s tlačidlami a možnosťami, ktoré slúžia na vykonanie príkazov. Ak chcete zobraziť určitý panel s nástrojmi, stlačte kláves ALT a potom kombináciu klávesov SHIFT+F10.) kliknite na tlačidlo Kopírovať .
3.Vyberte ľavú hornú bunku oblasti prilepenia (oblasť prilepenia: cieľová oblasť pre údaje vystrihnuté alebo skopírované do Schránky balíka Office.).
4.Kliknite na šípku napravo od tlačidla Prilepiť a potom kliknite na príkaz Prilepiť špeciálne.
5.Kliknite na prepínač Formáty.
armor1
26.11.10,12:17
Áno trošku to pomohlo, ale je tu problém, pokiaľ chcem pracovať len s klávesnicou (bez použitia myši, napr. ako CTRL+C a CTRLV), tak toto neviem využiť, pretože, pokiaľ sa pohnem z bunky z ktorej beriem formát, tak ten prenesie hneď na prvú bunku na ktorú sa pohnem.
PS: Málinko mi to ale pomôže vieraaaa.
kergulaan
26.11.10,13:26
Ctrl +C
a potom pre slov verziu:
Alt+A, T, F a potom enter - ja to aspon tak pouzivam i ked skor pre vlozenie hodnoty (Alt+A, T, H a emter) - je tp vyrazne rychlejsie ako to hladat s myskou.
Skratku som zatial nenasiel