martin411
26.11.10,13:28
Ahojte. Mám jeden dotaz. Aj spustím do môjho počítača CD tak mi ho prehrá a dokonca je možné aj napolovať na CD. Inak je to z DVD. Pokiaľ chcem prehrať originál DVD (alebo aj napálené) tak mi nejde a nemôžem ani napalovať DVD. Vôbec mi ho nenačíta. Neviete mi niekto poradiť kde by mohol nastať problém?
Je vôbec možné že CD funguje a DVD nefunguje?
Mosiak
26.11.10,12:39
Pokial ide o starsi pocitac, je mozne ze mechanika je len CD-RW.
martin411
26.11.10,13:14
Nie určite mi to išlo nie je to starý počítač. Skorej som napaloval aj na DVD aj na CD a všetko išlo v pohode.
Chobot
26.11.10,13:30
Nie určite mi to išlo nie je to starý počítač. Skorej som napaloval aj na DVD aj na CD a všetko išlo v pohode.

Nie je to nič nezvyčajé. Mne sa stalo to isté. V mechanike je osobitná laser dióda pre CD a pre DVD a stáva sa, že buď niektorá dióda odíde do večných lovíšť, alebo niektorá riadiaca elektronika, ktorá riadi tú ktorú diódu sa odporúča. Potom mechanika rozpozná len CD alebo len DVD (v lepšom prípade; v horšom nerozpozná žiadne médium). S tým nič nenarobíš (ak je to skutočne tá chyba), treba kúpiť novú mechaniku. Pri cene dnešných mechaník ani nemá zmysel riešiť opravu. Ak máš šikovné ruky, môžeš mechaniku rozobrať a skúsiť liehom očistiť šošovku (v 98% prípadoch je to zbytočné, ale čo keď...), prípadne ešte nainštalovať najnovšie ovládače k mechanike..

Ja mám tú mechaniku teraz ako sekundárnu v PC a prehráva mi len CD médiá. V podstate mi zostala CD napaľovačka.
martin411
26.11.10,14:46
O.k. Ďakujem za radu. Skúsim to vyčistiť a keď nie tak kúpim novú.