Saymonka
26.11.10,13:31
Ahoj:) Mám doma PC pripojený na net modemom, a dostala som netbook a rada by som mala aj na ňom inernet, len mi to nejde.. viete o tom niekto,niečo viac? v takých veciach sa ja vobec nevyznám..
zdenka131
26.11.10,12:45
Chobot
26.11.10,13:37
Ahoj:) Mám doma PC pripojený na net modemom, a dostala som netbook a rada by som mala aj na ňom inernet, len mi to nejde.. viete o tom niekto,niečo viac? v takých veciach sa ja vobec nevyznám..

Aký to je internet a aký máš modem? Podľa toho môžeme odpovedať.

Niektoré modemy majú viac pípojok, niektoré majú bezdôtové WIFI pripojenie. Napíš presný typ modemu.
tranzistor20
27.11.10,12:21
Modem s dvoma vystupmi ? to by uz bol router.... ostatne, nejakym sposobom to tak ci tak musite dostat aj na ten netbook...odporucam kupit router s wi-fi a mate po starostiach.... wi-fi router sa da v pohode kupit za 20 euro a co sa tyka samostatnych nastaveni tak s tym vam velmi rad pomozem...


Pokial by ste nechceli router, tak je tu este jedna a sice komplikovanejsia moznost ...urobit router zo stolneho pc ...ale to by ste potrebovali minimalne usb wi-fi kluc ktory je schopny pracovat v rezime access point.. a to vas vyjde cenovo priblizne rovnako ako ten router a to nehladim na fakt ze ked budete chciet byt online na netbooku, tak bude musiet byt stolny pc zapnuty.....
Chobot
29.11.10,08:23
Modem s dvoma vystupmi ? to by uz bol router.... ostatne, nejakym sposobom to tak ci tak musite dostat aj na ten netbook...odporucam kupit router s wi-fi a mate po starostiach.... wi-fi router sa da v pohode kupit za 20 euro a co sa tyka samostatnych nastaveni tak s tym vam velmi rad pomozem...


Pokial by ste nechceli router, tak je tu este jedna a sice komplikovanejsia moznost ...urobit router zo stolneho pc ...ale to by ste potrebovali minimalne usb wi-fi kluc ktory je schopny pracovat v rezime access point.. a to vas vyjde cenovo priblizne rovnako ako ten router a to nehladim na fakt ze ked budete chciet byt online na netbooku, tak bude musiet byt stolny pc zapnuty.....

Ak napr. majú Magion internet od T-comu, tak si môžu kúpiť takýto modem - router:

http://www.t-com.sk/Default.aspx?CatID=1438&Section=home&ktzcat=356&ktzid=817
tranzistor20
29.11.10,11:54
Osobne si myslim ze D-link ktory spomina Chobot je v t-come zbytocne drahy(ako u nich vsetko bez viazanosti) ... t-com vyuziva na dsl pripojkach protokol PPPoE a ten sa da nastavit prakticky na kazdom dsl-routri. Staci aj TP-Link TD-W8901GB .... da sa kupit prakticky v kazdom obchode s PC komponentami kedze ho distribuuje AGEM a koncova cena by sa v obchode s normalnymi cenami mala pohybovat na cca 30 evri. Ak chces predsa len nieco lepsie a znackovejsie a hlavne oficialne podporovane t-comom (na to sa zvykne t-com velmi rad vyhovarat) tak chod radsej do routra Zyxel Prestige 660HW-T3 v2 .....tento model je snad nesmrtelny...osobne ho na t-come pouzivam non-stop viac ako 2 roky a este ani raz som ho nerestartoval. Inak, bavíme sa stále o prípojke T-comu? alebo ??
Chobot
29.11.10,12:03
Osobne si myslim ze D-link ktory spomina Chobot je v t-come zbytocne drahy(ako u nich vsetko bez viazanosti) ... t-com vyuziva na dsl pripojkach protokol PPPoE a ten sa da nastavit prakticky na kazdom dsl-routri. Staci aj TP-Link TD-W8901GB .... da sa kupit prakticky v kazdom obchode s PC komponentami kedze ho distribuuje AGEM a koncova cena by sa v obchode s normalnymi cenami mala pohybovat na cca 30 evri. Ak chces predsa len nieco lepsie a znackovejsie a hlavne oficialne podporovane t-comom (na to sa zvykne t-com velmi rad vyhovarat) tak chod radsej do routra Zyxel Prestige 660HW-T3 v2 .....tento model je snad nesmrtelny...osobne ho na t-come pouzivam non-stop viac ako 2 roky a este ani raz som ho nerestartoval.

Plne súhlasím, že plná cena je prehnaná. Ja som ho uviedol, lebo teraz ho majú v akcii za 1 EUR, ak si zákazník kúpi internet na 24 mesiacov. Na inzerát sú podobné, alebo také isté zariadenia oveľa lacnejšie, než za plnú cenu nové. Je ich plný trh, netreba kupovať nové, pokiaľ to nie je nutné
Chobot
29.11.10,12:05
Ahoj:) Mám doma PC pripojený na net modemom, a dostala som netbook a rada by som mala aj na ňom inernet, len mi to nejde.. viete o tom niekto,niečo viac? v takých veciach sa ja vobec nevyznám..

Haloo, saymonka, kde si??

Pýtala si si radu a od založenia otázky si sa neukázala! Potrebuješ ešte pomoc?
Saymonka
29.11.10,14:31
internet máme Gaya (bohužial to nebolo na mne!) a tam nám povedali že stačí napísať do netbooku meno a heslo,len to vobec nejde a nechce k tomu pripojiť.. tak ten wi-fi router, sa mi zdá asi ako najjednoduchšie riešiene:) ďakujem za rady :)
tranzistor20
30.11.10,15:59
NO v martinskej Gaya-i som pred par rokmi pracoval...tam je situacia diferencialne ina.... oni nepouzivaju modemy..pri wi-fi pripojeniach pouzivaju APcka a pri kablovych rozvodoch v panelakoch ti do bytu dotiahnu iba zasuvku alebo router ....... daj pozor ked budes kupovat ten wi-fi router ...nesmie to byt dsl router ale broadband router.... keby cosi kludne napis.... btw, taky router aky potrebujes ty bude este lacnejsi ako 30 e... inak celkovo s tym menom a heslom..som trosku v pomykove... mozem ti to zistit ak chces...mam tam byvalzch kolegov... v Martinskej Gaya-i .....