buksika87
26.11.10,16:48
som slovenka no vydala som sa do madarska a mam tri deti so statnou prisl. madarskou. Deti su mi stale chore zijeme v BP, v dome je plesen deti su 4 a 6 rocne, ale este stale sa pocikaju, doktor mi povedal ze to uz nie je normalny vek na pocikanie sa. manzel pije, berie drogy peniaze nemá , uz ani prácu nemá, pred mesiacommu zobrali vodicsky preukaz lebo opity havaroval takze uz ani auto nemame.aj doteraz sa stalo ze ma zbil ale teraz vzdy viac krat sa to stava a aj pred detmi a uz mam pocit ze preto sa stale pocikaju.volala som uz vseliaké materské domovy ale tam len povedali ze z toho musim prec, tak to viem aj ja, ALE AKO???rodicia byvaju v SR maju velky dom stale mi hovoria ze mam ist tam, tu mi vsak svokriny nedovolia aby som zasla na urady sama takze neviem nic vyriesit, volat neviem nemam kredit aj teraz pisem od svagrinky.povedala som im co so mnou robi a oni na to ze musim vydrzat lebo mi nedovolia aby som deti zobrala domov.Ale ja to uz dlho nevydrzim, to sa neda...:mee:chcela by som neaku pomoc ze ako doniest domov deti s HU stat prislusnostou,
ErinErin
26.11.10,19:08
Zbaliť sa a odísť aj s deťmi? Voľný pohyb osôb v EU? Alebo je tu nejaký právny zádrhel?
Na Slovensku s pomocou rodiny riešiť právnu stránku - rozvod a starostlivosť o deti? Rozvod zrejme v Maďarsku? Alebo ako je to v EU?
misoft
27.11.10,13:29
Ako ErinErin predostrela - voľný pohyb osôb (deti musia mať pas!!), prísť na Slovensko, požiadať Cudzineckú políciu o dočasný pobyt, potom požiadať o rozvod v HU, požiadať o udelenie slovenského občianstva pre seba a deti na Slovensku (a možno sa striasť maďarského občianstva). A hlavne - riešiť to pomocou právnikov - tí sú predsa len zbehlejší a aj študovanejší.
buksika87
27.11.10,15:26
dakujem Vam ze ste tak rychlo reagovali, ked mi viacery tvrdíte ze sa to podarí tak to asi bude pravda.musim sa pozbierat.len dufam ze mi deti nezoberu.svokra mi vdzy hovori ze ona má známosti este z davnych cias ked pracovala na neakom velvyslanectve.nechceli mi dovolit aby som detom predlzila pas, ale to sa mi uz podarilo(chvala bohu). ja mam slovenske obcianstvo a mne neprekaza aby mali deti tiez, ale manzela a svokrovcov by asi slak triafal.a co ak ma nedajboze poda ze som mu ukradla deti?lebo uz som vselico vydela aj v telke, nieze mi tu z toho bude neaky slov-mad cirkus. ja chcem uz len kludny zivot pre moje deti.nechcem uz ani raz vidiet dobytu tvar malej dcerky.mam fotky aj o nej aj o mojej nohe ked do mna vrazil noz.takze rozvod bude asi lahky a stalo sa uz ze svokrini isli po deti do skolky a nevydali im ich lebo boli opyty takze mam svedkov aj zo skolky, ale predsa....co ak to nestaci co ak mi sem pride a znici zivot aj maminim?????citala som tu aj také ze sa manzela nedalo striast ani so sudom tak potom co bude ???????bojim bojim bojim, ale sa pozbieram.musim zohnat neakého dobrého pravnika
arizona
27.11.10,15:56
Ked citam tvoje prispevky (svokra ta nepusti samu na urady nieco vybavit,svokra ti nedovoli detom predlzit pas , nemas ani na kredit na telefon...) tam mi to pripada,akoby si zila v nejakej prisnej arabskej krajine :confused::rolleyes::cool:

Si dospela,svojpravna zena ! Snad nepotrebujes na vsetko co urobis suhlas svokry...

Pises, ze by ta mohli prichylit rodicia,keby si sa vratila na SK. Nemozu sa oni spojit s nejakou organizaciou na Slovensku,alebo sa informovat u nejakeho pravnika ako Ti konkretne pomoct? A pripadne ti pripravit nejaky plan na navrat?
Aj svagrinku oslovujes nezne, predpokladam, ze vychadzate spolu dobre. Co hovori ona na to,ako tvoj muz ublizuje tebe aj vasim detom?
Nevie ti ona nejako pomoct v HU ? Predsa len je domaca,ovlada dobre rec,mozno ma viac moznosti pozistovat dolezite veci po uradoch a pod.
ErinErin
27.11.10,16:27
Centrum pre medzinárodno-právnu ochranu detí a mládeže, Bratislava
Poradenstvo v oblasti výživného, práva styku, osvojenia, únosov detí a pod.
Adresa: Župné námestie č. 6, P. O. BOX 57, 814 99 Bratislava
Kontakt: 02/597 523 (http://www.porada.sk/t59555-523-odmeny-clenom-organov-spolocnosti-a-druzstva.html) 15

Možno by sa rodičia na Slovensku mohli poradiť v tomto centre a sprostredkovať rady. Prípadne sa na nich obráť po príchode na SK s deťmi.
misoft
27.11.10,23:00
buksika87
Ten snímok neveští nič príjemné vo Vašej rodine. Ak sa toto u Vás deje, ber okamžite nohy na plecia, deti do batohu a švihaj domov - na Slovensko. A ak by robili problémy, pošleme Janka Slotu - ten vie zohnať aj tanky.
buksika87
30.11.10,10:17
ahojte tu svagrinka. buksika tu bola u rodicov minuly tyzden a na buduci tyzden pridu zas ja byvam tu u nich s jej bratom. mi jej chceme pomoct ale ona sa tak velmi boji ze radsej trpi.to s tymi svokrinymi je trocha komplikovanejsie lebo buksika nema vodicak a ani peniaze(matersku jej berie manzel)takze zavisi od svokrovcov.ti ju zoberu vsade ale na urady nie.bolo tam zopar vacsich cirkusov (noz a take) o ktorych vedia aj oni a teraz sa uz boja ze im zoberie vnucky, takze sa drzia taktiky ,,kym nikde neide , nevie nic vybavovat,,.ja som na nete den co den a pisem emaily do madarska aj tam volam do vseliakych institucii, lebo ona pred manzelom nevie telefonovat,ale ti mi zas povedali ze jej mam byt podporou a ze musi zavolat ona a ze sa mame ukludnit.a to najlepsie ze ako by sme to chceli riesit...pane boze tak ked volam aby mi pomohli tak som asi zvedava na to ze ako to mam robit, nie?teraz ma potesilo to info o tom centrume.dolezite je podla mna to aby som vypátrala za kym mam ist co vsetko presne musim zohnat a aby som jej to v takej forme vedela povedat aby bola ista ze sa jej ani detom uz nic nemoze stat.kym tuto istotu nepociti zatial jej darmo hovorim ze bude vsetko v poriadku.ja jej verim ze s tromi detmi to nie je take lahke, ale za to nemusi trpiet cely zivot.
Stanislav 1975
30.11.10,10:37
Ja neviem, mne sa toto vobec nepáči- aby jedna žena nevedela napísať jedno i-y správne-no neviem,či si niekto žarty nerobí...
Chobot
30.11.10,12:51
Ja neviem, mne sa toto vobec nepáči- aby jedna žena nevedela napísať jedno i-y správne-no neviem,či si niekto žarty nerobí...

Stano, ona sa vydala do Maďarska, tak nemôžeš byť tak prísny a očakávať, že bude na 100% ovládať slovenčinu. ;) Priznajme si, koľko írečitých slovákov tiež nepozná pravopis...:rolleyes:

Ja by som jej pravopis neriešil, ak má vážnejší problém.
Lenka1979
30.11.10,13:02
buksika, ak je číslo "87" za Tvojím nickom rok narodenia, .. tak si veľmi mladá na to, aby si takto trpela... bola by som strašne rada, keby Ti tu na porade niekto vedel poradiť, kde sa máš obrátiť a prostredníctvom Tvojej švagrinky sprostredkovať bezpečný návrat na Slovensko bez ujmy, žeby si sa musela vrátiť do HU k manželovi alebo nedaj bože vrátiť mu deti.... Verím,že sa niekto nájde, a strašne, strašne veľmi Ti držím palce, aby si to fyzicky aj psychicky so svojimi deťmi zvládla. Drž sa.
ludmilla
30.11.10,13:23
Buksika, ale ty máš právo ísť navštíviť svojich rodičov aj s deťmi na Slovensko, veď v tom Ti nemôže nikto zabrániť, nikto nemá právo ťa väzniť, prečo teda neprídeš k rodičom? Ak nemáš peniaze môžu predsa rodičia prísť pre vás.
day
30.11.10,13:39
1. ist na prechadzku aj s detmi, dohodnut sa s rodinou, pockaju za rohom v aute a ide sa domov na Slovensko.

2.ked ma otec viac odvahy a sily - zavolat rodine, pridu pre teba, vybavia (pripadne zbiju) "byvaleho" manzela a ide sa domov

3. zavolat rengestret, myslim policiu, ked je ta fotka skutocna nie je na co cakat, telefon je zadarmo

(pevne verim, ze to nie je sranda, lebo z takychto veci sa sranda nerobi)
harleydavidson
30.11.10,13:41
dakujem Vam ze ste tak rychlo reagovali, ked mi viacery tvrdíte ze sa to podarí tak to asi bude pravda.musim sa pozbierat.len dufam ze mi deti nezoberu.svokra mi vdzy hovori ze ona má známosti este z davnych cias ked pracovala na neakom velvyslanectve.nechceli mi dovolit aby som detom predlzila pas, ale to sa mi uz podarilo(chvala bohu). ja mam slovenske obcianstvo a mne neprekaza aby mali deti tiez, ale manzela a svokrovcov by asi slak triafal.a co ak ma nedajboze poda ze som mu ukradla deti?lebo uz som vselico vydela aj v telke, nieze mi tu z toho bude neaky slov-mad cirkus. ja chcem uz len kludny zivot pre moje deti.nechcem uz ani raz vidiet dobytu tvar malej dcerky.mam fotky aj o nej aj o mojej nohe ked do mna vrazil noz.takze rozvod bude asi lahky a stalo sa uz ze svokrini isli po deti do skolky a nevydali im ich lebo boli opyty takze mam svedkov aj zo skolky, ale predsa....co ak to nestaci co ak mi sem pride a znici zivot aj maminim?????citala som tu aj také ze sa manzela nedalo striast ani so sudom tak potom co bude ???????bojim bojim bojim, ale sa pozbieram.musim zohnat neakého dobrého pravnika

Na co cakas? Kym ta s detmi neprizabije? Treba zacat s trestnym oznamenim na manzela.
A potom ber deti a rychlo k rodicom na SR, o unose nemoze byt ani rec, si ich matka.
iriska
30.11.10,15:41
Ja tiež navrhujem zdrhať domov. Možno by švagriná mohla osloviť to centrum pre medzinárodno.... a vybaviť návrh na rozvod a úpravu rodičovských práv a tento podať hneď pri odchode od manžela. Hlavne nečakaj, kým znova vyprší platnosť pasov.
buksika87
03.12.10,09:57
Je mi luto takych ludi co tuto stranku navstevuju len aby kontrolovali pravopis.chodila som do slovenskej skoly ale by som si niektorych pozrela ako by perfektne písali kebyze sa pritom boja o zivoty im blizkych ludí:eek:. Sranda to nie je, urcite mam skvely zivot bez akychkolvek problémov a vymyslela som si historku, nie?
navstivila som centrum...a tam bolo tiez pisane ze ked jeden rodic z dvoch rovnopravnych rodicov zoberie deti bez vedomia druheho tak je to rodicovska kradez, takze sa to musi urobit tak ze najprv vsetko potichu vybavit a potom ist domov ked o tom uz neake urady upovedomime.napisala som im email,teraz cakam na odpoved.
velmi pekne dakujem kazdemu za pomoc. A ostatnym....?nikomu neprajem aby mal co len stvrtinu z toho strachu a bolesti ktoru preziva nasa rodina. ale ked sa raz predsalen dostanu do neakych tazkosti, dufam ze aj ich si najde niekto kto im nebude verit, a pociti ako to vie boliet, ked si niekto robi srandu z neho:mee:
misoft
03.12.10,16:16
buksika87: nič si nerob z "pravopisných kontrolórov". Podstatný je OBSAH! My všetci (alebo aspoň silná väčšina) Ti prajeme, aby sa Tvoj neľahký a zložitý problém vyriešil čo najskôr a k Tvojej (a Tvojich detí) spokojnosti. Tu na Porade sú aj takí, ktorí toto nezažili, ale aj takí, ktorí si už svoje "preskákali".
Držíme Ti palce!!!!
ErinErin
04.12.10,07:41
navstivila som centrum...a tam bolo tiez pisane ze ked jeden rodic z dvoch rovnopravnych rodicov zoberie deti bez vedomia druheho tak je to rodicovska kradez, takze sa to musi urobit tak ze najprv vsetko potichu vybavit a potom ist domov ked o tom uz neake urady upovedomime.napisala som im email,teraz cakam na odpoved.
velmi pekne dakujem kazdemu za pomoc. A ostatnym....?nikomu neprajem aby mal co len stvrtinu z toho strachu a bolesti ktoru preziva nasa rodina. ale ked sa raz predsalen dostanu do neakych tazkosti, dufam ze aj ich si najde niekto kto im nebude verit, a pociti ako to vie boliet, ked si niekto robi srandu z neho:mee:

Jedna vec je len tak odísť s deťmi od druhého rodiča a iná vec je, keď rodič (častejšie matka) uteká s deťmi pri incidente s problematickým partnerom. Veď na také situácie sú útulky pre matky s deťmi. Možno by sa k tomu mohol vyjadriť právnik (možno z centra). Otázka je, aká je situácia, ak máš dôkazy o fyzickom ubližovaní - Tebe či deťom. Alebo Ťa s deťmi manžel musí mlátiť, Ty privoláš políciu a potom môžeš odísť?
msa
04.12.10,11:03
neviem si ani len predstaviť čo prežívaš, a ani neviem ako by som zareagovala, keby moje deti takto zmlátil ich otec. Myslím, že ako tu už viacerí písali, dohodni sa cez švagrinú so svojimi rodičmi, nech prídu po teba a odtiaľto rieš veci ďalej. Tu sa skôr dohodneš aj dohovoríš, či už s policajtami alebo právnikmi, a skôr nájdeš ľudí, ktorí ti môžu pomôcť. Tam si pod nadvládou a zrejme nezmôžeš nič. Takže teraz všetky svoje sily sústreď len na útek odtiaľ na Slovensko a potom rozmýšľaj čo ďalej. Držím ti palce až sa odtiaľ čím skôr dostaneš.
Cila
05.12.10,20:05
Je mi luto takych ludi co tuto stranku navstevuju len aby kontrolovali pravopis.chodila som do slovenskej skoly ale by som si niektorych pozrela ako by perfektne písali kebyze sa pritom boja o zivoty im blizkych ludí:eek:. Sranda to nie je, urcite mam skvely zivot bez akychkolvek problémov a vymyslela som si historku, nie?
navstivila som centrum...a tam bolo tiez pisane ze ked jeden rodic z dvoch rovnopravnych rodicov zoberie deti bez vedomia druheho tak je to rodicovska kradez, takze sa to musi urobit tak ze najprv vsetko potichu vybavit a potom ist domov ked o tom uz neake urady upovedomime.napisala som im email,teraz cakam na odpoved.
velmi pekne dakujem kazdemu za pomoc. A ostatnym....?nikomu neprajem aby mal co len stvrtinu z toho strachu a bolesti ktoru preziva nasa rodina. ale ked sa raz predsalen dostanu do neakych tazkosti, dufam ze aj ich si najde niekto kto im nebude verit, a pociti ako to vie boliet, ked si niekto robi srandu z neho:mee:
Tvoj príbeh je veľmi smutný ,želám Ti, aby si sa dostala na Slovensko do bezpečia aj s Tvojimi deťmi čím skôr . Ak si sa vydala za Maďara, predpokladám že vieš aj po maďarsky, pokiaľ viem sú tam dosť prísne zákony, ktoré chránia ženy a deti pred takýmito otcami a manželmi-násilníkmi. Skús pozrieť na ich stránkach aké sú tam zákony . Neboj sa pravda je na Tvojej strane. Zákon aj v Maďarsku bude na Tvojej strane.
Držím Ti palce
Cila