mahony1
26.11.10,16:51
Ahojte, som este len kratko predseda spolocenstva bytov a na porade som sa zaregistroval len nedavno. Mam 2 otazky, ale radsej kazdu z nich zaradim ako samostatnu temu, aby sa to neplietlo.

1. otazka:
Pri tvorbe podkladov za vyuctovanie spotreby studenej vody za rok 2010, je z uctovnickeho hladiska problem, ak by sme odpisovali spotrebu studenej vody z vodomerov uz 30. decembra a nie 31.12? Viem, ze elektrina / plyn aj voda sa bezne odpisuju az po novom roku (napr. 3.1.), tak preco by sa nemohlo odpisovat 30.12? Ide mi o to, neobtazovat ludi pocas Silvestra, ked sa kazdy chysta prec a navyse malokto je uz doma. Staci mi strucna odpoved. Dakujem.

Na doplnenie: mame domovy vodomer, podla ktoreho sa fakturuje studena voda a zaroven v kazdom byte samostatny vodomer, ktoreho udaje sluzia na rozpocitanie fakturovanej spotreby vody.
verkaz
26.11.10,17:48
Vodárne fakturujú odber vody k dátumu, kedy robia oni odpis. Pre tento rok mi prišlo oznámenie, že pre fakturáciu môžem nahlásiť stav fakturačných vodomerov elektronicky dňa 28.12.2010.
Presne sa to nikdy nedá. Odpis v bytoch si urči na deň, ako ste to mali pred tým. Spoj sa s vodárenským podnikom u Vás, kedy im môžeš nahlásiť stav.
Ja patrím pod Stredoslovenské vodárne(VEOLIA) B. Bystrica.
Rozdiel medzi fakturovaným stavom a stavom na pomerových bytových meračoch sa odzrkadlí v pomerovom koeficiente.
Orim
29.11.10,21:42
Nemusíte to riešiť ku konkrétnemu dátumu keď odčítanie robia vodárne. Čo jeden rok stratíte to máte na budúci rok k dobru, alebo naopak. Čo máte jeden rok k dobru to na ďalší stratíte (toto je horšia varianta pretože ceny vody rastú).
mahony1
30.11.10,08:13
Dakujem za prispevky, som rad, ze s uzavierkou vyuctovania za vodu k 30. decembru nie je ziadny problem. Odpiseme teda stav na vodomeroch k tomu datumu a nemusime otravovat ludi na Silvestra.

Temu povazujem teda za uzavretu.