sladeckova
26.11.10,16:59
Mám jeden problem.Vlani som objednala z Čiech ŠPZ-ky s menami.Podla cenníku na internete ma vyšiel celý stojan 900,-eur,o dva týždne mi zavolali že zabudli prirátať DPH,takže sa mi to zvýšilo na 1100,-euro.Poslali mi dodací list ktorý som mala po podpísaní poslať spať,čo som ja neurobila.Poslala som im 200,-eur na účet,dalej som už neposielala,nakolko ten celý stojan chcem vrátiť lebo sa vôbec nepredávajú.Aj som im navrhla že čo som im už dala tie peniaze nechcem spať,len nech mi stiahnu z predajne.Samozrejme nechcu o tom ani počuť,chcu aby som vyplatila.A ked im nevyplatím,vyhrážajú sa mi že pôjdu súdnou cestou,chcem sa spýtať aký by mohol byť postup.Nechápem ked ešte nemám vyplatený celý stojan prečo nemôžu stiahnuť?Poradili mi že ked nemám ani dodací list podpísaný tak môžem zabaliť a poslať naspať.A ešte ja nemám ani kopiu zmluvy,a už si ani nepamatám či som vôbec niečo podpisovala.Poradte mi prosím,predsa ide o 900,-euro.Ďakujem.
profesional
30.11.10,08:09
To ze ty nedokazes predat nakupeny tovar nie je dovod na to aby si odstupila od kupnej zmluvy ktora vznikla medzi tebou a tvojim dodavatelom. Aj ak neexistuje podpisana zmluva, tak podpisanim a odoslanim objednavky a jej akceptaciu druhou stranou a teda zaslanim tovaru vznikla medzi Vami kupna zmluva konkludentnym sposobom. A teda je platna. V pripade ak nezaplatisd za odobrany tovar, maju moznost vyuzit institut Europskeho platobneho rozkazu. A nakonieco budes musiet zaplatit.

Priznam sa ze nedokazem pochopit ludi co si myslia ze zacnu podnikat, ale ze ich podnikatelske riziko ma za nich znasat niekto iny. Ze ak ty nedokazes predat tovar, ze nech ho tvoj dodavatel vezme od teba naspat. Prepac, ale potom preco mas ty dosahovat zisk, ak nechces znasat podnikatelske riziko? Proste si sa pustila do niecoho co nevyslo. Strata je sice neprijemna vec, ale musis sa s tym zmierit. Take je proste podnikanie a nie kazdemu vsetko vyjde. Ono totiz uz ako tam citam co pises, mam taky pocit ze o podnikani toho prilis vela nevies. A potom necudo ze si vliezla do niecoho takeho.

Co tak radsej najst sposob ako skusit ten tovar predat?