curro70
26.11.10,17:47
Dobrý deň.
Potrebujem pomoc v exceli a ani bohovi neviem ako ďalej.
Dám príklad. Robím program pre MS v ľadovom hokeji, ktorý mi zatiaľ počíta všetko, ako sú body, skóre a poradie v základných skupinách len neviem ích dostať do osemfinále.
Určité vzorce mám v bunkách a1,a2, a3, a4, v týchto štyroch bunkách sa nachádza vždy len jedno mužstvo miesto poradia A1 až A4 sa vždy mení podľa výsledkov, bodov a skóre. To znamená, že potrebujem nejaký vzorec, alebo kód
ktorý v A1 až A4 mi skočí na B1. Lebo napr. len jedno mužstvo je v rozpätí A1 až A4 záleží len natom na ktorom mieste skončí a preto potrebujem aby to skočilo len do jednej bunky zo štyroch . Dúfam, že sa mi podarilo to nejak vysvetliť čo potrebujem ak
mi vie niekto poradť vopred ďakujem! Curro
marjankaj
26.11.10,17:33
Dobrý deň.
Potrebujem pomoc v exceli a ani bohovi neviem ako ďalej.
Dám príklad. Robím program pre MS v ľadovom hokeji, ktorý mi zatiaľ počíta všetko, ako sú body, skóre a poradie v základných skupinách len neviem ích dostať do osemfinále.
Určité vzorce mám v bunkách a1,a2, a3, a4, v týchto štyroch bunkách sa nachádza vždy len jedno mužstvo miesto poradia A1 až A4 sa vždy mení podľa výsledkov, bodov a skóre. To znamená, že potrebujem nejaký vzorec, alebo kód
ktorý v A1 až A4 mi skočí na B1. Lebo napr. len jedno mužstvo je v rozpätí A1 až A4 záleží len natom na ktorom mieste skončí a preto potrebujem aby to skočilo len do jednej bunky zo štyroch . Dúfam, že sa mi podarilo to nejak vysvetliť čo potrebujem ak
mi vie niekto poradť vopred ďakujem! Curro

No ja celkom nechápem. :eek:Súbor nevieš priložiť?
Čo to má vlastne robiť?:confused:
premiko
26.11.10,19:03
isteho casu som mal nieco taketo
curro70
26.11.10,19:44
Veľmi rád bi som súbor priložil, len neviem ako to na tejto stránke funguje tak neviem ako to mám priložiť, a čo to má robiť?
Skúsim to lepšie vysvetliť.
V bunkách A1 až A4 to je prvé miesto mužstva zo základnej skupiny v ktorých sú určité vzorce z hárku1.
V bunkách A6 až A9 to je druhé miesto atď...
Ale budem písať o prvom mieste to je A1 až A4, lebo potom bi to malo fungovať aj v ďalších bunkách.
Povedzme, že v bunke A1 - Slovensko
A2 - Rusko
A3 - Česko
A4 - Fínsko
A stýchto štyroch mužstiev môže biť len jeden prvý a ostatných troch mi nezobrazí. Vždy len jedného a môže to biť hoci ktorý.
Potrebujem nejaký vzorec, ktorý mi dá do bunky B1 to pravé mužstvo, ktoré je zobrazené v bunkách A1 až A4.
Dal som tam aj tento kód, ktorý funguje, ale len keď nie sú tam vzorce a vzorce tam musím mať, lebo bi nefungoval zvyšok programu.
Private Sub Worksheet_Change(ByVal Target As Range)
Dim x
On Error GoTo xErr:
If Not Intersect(Target, Range("A1:A4")) Is Nothing Then
x = Target.Value
Application.EnableEvents = False
'MAZ "A1:A4"
Range("A1:A4").ClearContents
'DAJ HODNOTU DO B1
Range("B1").Value = x
Application.EnableEvents = True
End If

Neviem či si ma pochopil, ale ak nie tak mi poraď ako sem vložiť súbor. Ak bi si vedel poradiť vopred Ďakujem! CURRO
curro70
26.11.10,19:59
A ešte mám jeden problém
Z hárku1 mám vytvorený program formuli1 a potrebujem da hárku2 aby mi automaticky zoradilo poradie pilotov a vhárku3 poradie monopostov. Zadal som aj tento kód:

Private Sub Worksheet_Activate()
ActiveSheet.Unprotect
Sheets("zoznam2").Select
Range("B1:E28").Select
Selection.Sort Key1:=Range("E2"), Order1:=xlDescending, Header:=xlGuess, _
OrderCustom:=1, MatchCase:=False, Orientation:=xlTopToBottom, _
DataOption1:=xlSortNormal
ActiveSheet.Protect DrawingObjects:=True, Contents:=True, Scenarios:=True
End Sub

Poradie mi robí v hárku2 správne, ale v hárku3 mi poradie robí len od druhého miesta a na prvom mieste to vždy stojí robím nejakú chybu? Už som hocijako špekuloval a v tom treťom hárku to nejde. Ak niekto vie poradiť vopred Ďaklujem CURRO
Marína
26.11.10,20:05
Neviem či si ma pochopil, ale ak nie tak mi poraď ako sem vložiť súbor. Ak bi si vedel poradiť vopred Ďakujem! CURRO

Prikladám návod na vkladanie súborov, neviem však, či už máš dostatočný počet príspevkov, aby si mohol prikladať aj súbory. Nespomínam si, koľko ich musíš mať, aby si mohol priložiť.
marjankaj
26.11.10,23:07
A ešte mám jeden problém
Z hárku1 mám vytvorený program formuli1 a potrebujem da hárku2 aby mi automaticky zoradilo poradie pilotov a vhárku3 poradie monopostov. Zadal som aj tento kód:

Private Sub Worksheet_Activate()
ActiveSheet.Unprotect
Sheets("zoznam2").Select
Range("B1:E28").Select
Selection.Sort Key1:=Range("E2"), Order1:=xlDescending, Header:=xlGuess, _
OrderCustom:=1, MatchCase:=False, Orientation:=xlTopToBottom, _
DataOption1:=xlSortNormal
ActiveSheet.Protect DrawingObjects:=True, Contents:=True, Scenarios:=True
End Sub

Poradie mi robí v hárku2 správne, ale v hárku3 mi poradie robí len od druhého miesta a na prvom mieste to vždy stojí robím nejakú chybu? Už som hocijako špekuloval a v tom treťom hárku to nejde. Ak niekto vie poradiť vopred Ďaklujem CURRO

Kód nemôže byť ten istý.:eek: Čo je v prvom riadku? Zoraďuje to až od druhého riadku.:eek: Hlavičku tabuľky predsa nebude zoraďovať:rolleyes:
marjankaj
26.11.10,23:28
:confused:
Veľmi rád bi som súbor priložil, len neviem ako to na tejto stránke funguje tak neviem ako to mám priložiť, a čo to má robiť?
Skúsim to lepšie vysvetliť.
V bunkách A1 až A4 to je prvé miesto mužstva zo základnej skupiny v ktorých sú určité vzorce z hárku1. Nechápem, prečo to chceš potom vymazať.:confused::eek:
V bunkách A6 až A9 to je druhé miesto atď...
Ale budem písať o prvom mieste to je A1 až A4, lebo potom bi to malo fungovať aj v ďalších bunkách.
Povedzme, že v bunke A1 - Slovensko
A2 - Rusko
A3 - Česko
A4 - Fínsko
A stýchto štyroch mužstiev môže biť len jeden prvý a ostatných troch mi nezobrazí. Vždy len jedného a môže to biť hoci ktorý.
Potrebujem nejaký vzorec, ktorý mi dá do bunky B1 to pravé mužstvo, Neviem čo by malo byť to "pravé" mužstvo:confused: V exceli existuje funkcia RIGHT.:--- ktoré je zobrazené v bunkách A1 až A4.
Dal som tam aj tento kód, ktorý funguje, ale len keď nie sú tam vzorce a vzorce tam musím mať, lebo bi nefungoval zvyšok programu.
Private Sub Worksheet_Change(ByVal Target As Range)
Dim x
On Error GoTo xErr:
If Not Intersect(Target, Range("A1:A4")) Is Nothing Then
x = Target.Value
Application.EnableEvents = False
'MAZ "A1:A4"
Range("A1:A4").ClearContents
'DAJ HODNOTU DO B1
Range("B1").Value = x
Application.EnableEvents = True
End If

Neviem či si ma pochopil, ale ak nie tak mi poraď ako sem vložiť súbor. Ak bi si vedel poradiť vopred Ďakujem! CURRO

No ja neviem, ako ti to môže fungovať.:eek::eek::eek:
Ak si zadáš hodnotu do jednej z buniek A1-A4, tak sa ti to skopíruje do bunky B1 a následne je v A1-A4 vymazaná.:confused::confused::confused:
Veď to si ju môžeš hneď sám napísať do bunky B1:eek::eek::eek::eek::eek:


A píš príspevky. Prílohy môžeš pridávať až budeš mať viac príspevkov.Neviem presne 5 alebo 15