janaGT
16.08.04,10:53
Chcela by som vedieť názor na tento problém:
manžel mal dovolenku na prelome mesiacov 07 a 08 / 5 dní v 07, 5 dní v 08/.
Účtovníčka mu jednoducho celú dovolenku započítala do výplaty za 07/04, a zároveň mu aj vydala menej stravných lístkov o 10 ks / čo je počet dní celkovej dovolenky /. Podľa môjho názoru jej postup je nesprávny, len neviem, na aký paragraf zákona sa mám odvolať, nakoľko ona tvrdí, že takýmto spôsobom sa jej všetko lepšie počíta. Ďakujem za názory.
vladan
16.08.04,09:27
ja dávam zamestnancom podpisovať dovolenkový lístok a na základe neho účtujem mzdy. To že sa lepšie počíta dovolenka v kuse je chabý dôvod na to, aby účtovníčka postupovala podľa toho čo jej vyhovuje.
Ešte sa môže tento jej kúsok prejaviť vo výpočte priemerky na dovolenku k 1.10.2004, takže by som ju upozornila, že nech účtuje o mojej mzde podľa skutočnosti, čiže 5 dní dovolenky v 07-2004 a 5 dní v 08-2004. Ak by to nechcela opraviť, tak by som išla za šéfom a vysvetlila, že mám zle vypočítanú mzdu.
Ja to považujem za chybný výpočet mzdy a keby ma na to zamestnanec upozornil, tak ani nežmurknem a mzdu mu prerobím :-)
Pekný deň
janaGT
16.08.04,09:30
TO VLADAN:
Manžel mal vypísané 2 dovolenkové lístky - na obidva mesiace.
vladan
16.08.04,09:31
no dokonca!!! Takže nechápem postup účtovníčky, veď má aj dva doklady, tak prečo to skomplikovala, neviem?
Jarka
16.08.04,09:36
Pripájam sa k názoru, že uvedený postup účtovníčky bol nesprávny.
Janca
16.08.04,09:38
Chcela by som vidiet "sichtovnicu", na ktore dni mu presunula tu dovolenku v starom mesiaci.
ZuzanaA
16.08.04,09:53
A čo sa týka tých stravných lístkov, zamestnanec môže dostať len toľko lístkov koľko dní odpracoval - teda mínus dovolenka? Alebo kompletne všetky pracovné dni v mesiaci? Je to potom daňovo uznaný náklad, musí byť spísaná nejaká smernica?
Janca
16.08.04,10:14
Stravne prinalezi zamestnancovi len za odpracovanu dobu. Ak je poskytnute stravovanie, alebo strav. listky aj pocas dovolenky ide o nedanovy naklad.
Paula
16.08.04,10:54
Tuším sa už na túto tému pred časom uviedlo, že vo vnútropodnikovej smernici je možné "zabudovať" preplácanie SL aj počas dovolenky.