DrahomírV
26.11.10,19:34
Dobrý večer, chcel by som poprosiť o radu. V roku 2007 ma napadli naši rómski spoluobčania a spôsobili mi zranenia, takmer som prišiel o oko. Na dotyčných sme podali trestné oznámenie, prebeho súd a boli riadne odsúdení (podmienečne, jeden len za spoluúčasť, druhý bol neplnoletý v tom čase) a súd im uložil zaplatenie odškodného. Odškodné samozrejme nevyplatili naraz, ale dohodli sme sa na mesačných splátkach. Zo začiatku platili, postupne vynechávali a cca rok neplatia vôbec. Riešili sme to aj cez exekútora, ale keďže ani jeden nie je oficiálne zamestnaný (vieme že načierno pracujú, ale to nám nepomôže) ani nevlastnia majetok, tak im samozrejme nemá na čo siahnuť. Dosť ma to hnevá, exekútorovi sme zaplatili aj poplatok za spísanie zápisnice a ostali nám dlžní ešte značnú čiastku. Bojím sa, že ju už neuvidím, preto by som sa chcel opýtať, či ešte existuje nejaká možnosť ako ich prinútiť platiť.
misoft
27.11.10,13:32
Prco z Mafstory :D
danushka
27.11.10,13:39
No obávam sa, že iná ako exekučná vymožiteľnosť už neexistuje.

Tu už ani Prco nepomôže...

Ale treba čakať, či sa náhodou dotyčný nezamestná, nebodaj nejaký majetok v budúcnosti nenadobudne.
durisovad
27.11.10,14:51
Skoda, ze nie je zakon, ktory by takehoto dlznika prinutil pracovat a zarobok by sa pouzil prednostne na odskodnenie poskodeneho.
Flinstone
27.11.10,15:48
u cigánov je vymožiteľnosť ťažšia. Veď im nevadí, že nič nemá, tak exekútor nemá z čoho zobrať.
A keď sa nezmení výchova v duchu "ak ti niečo chýba zober gadžovi, ten má dosť" tak to lepšie nebude. Na slovensku máme kopu mimovládnych organizácií s týmto zameraním, ale čo dosiahli?
durisovad
27.11.10,15:50
Velke odmeny pre seba.
misoft
27.11.10,23:01
A veľký prd pre ostatných.