majka074
26.11.10,20:43
Prosím vás poraďte mi aký poplatok je za prepis auta na slovensé značky, príp. iné poplatky a postup prepisu. Ak máte skúsenosť s dovezením auta zo zahraničia napíšte mi ako to funguje načo si dať pozor,atď. A ešte by som rada vedieť či niekto z poraďákov má skusennosť s kúpou cez internet. Ďakujem
Gabhus
27.11.10,04:38
Syn kupoval z Nemecka ojazdené auto - bola to veľmi dobrá kúpa, ale bol s ním jeden, ktorý sa do áut rozumie. Tento spôsob riešil preto, že po skúsenostiach kamarátov s pretáčaním km atď. v autobazároch u nás nechcel riskovať. Tam vraj takéto problémy nehrozia. Normálne mu predajca dal dočasnú ŠPZ, diaľničnú známku, TP je vypísaný s nemeckou dôkladnosťou. Je pravdou, že potom je s tým trochu viac behania u nás - vlani trebalo preložiť kúpnu zmluvu, ísť na STK aj u nás a dať urobiť ten test, že auto nie je kradnuté. No pri tomto aute problém nebol. Kto to auto videl, typoval na minimálne dvojnásobnú cenu. Sme spokojní a asi budeme takto postupovať aj v budúcnosti. On si cez internet vytypoval iné auto, ale rozhodol sa na mieste pre toto a dobre urobil. No a ešte turecké autobazáre vraj nie sú až také seriózne, kupoval u Nemca.
majka074
27.11.10,07:31
Ďakujem za príspevok. Chcem sa opýtať či ste to auto kúpili z nemeckého autobazáru? Nemá niekto skúsennosť, že si pozrel auto cez internetový bazár a dotyčný vám chce predať auto s tým,že ho dovezie. Obchod by mal prebehnúť cez dopravnú spoločnosť.
KoxXxo
27.11.10,08:06
Vidím, že máš dosť zbytočných peňazí, ktorých sa potrebuješ zbaviť. O tomto spôsobe ani neuvažuj.
Gabhus
28.11.10,02:45
Kupovali sme to z nemeckého autobazáru pri Mníchove. Boli sa pozrieť vo viacerých, ale najviac sa im pozdával originál nemecký, nie turecký. Vedľa seba boli dva turecké, jeden nemecký. Skúsenosť na ktorú sa pýtaš nemám a ani by som to neriskla.
ascari
29.11.10,12:16
Ja som si kupoval auto pred 5rokmi v Holandsku a všetko ok. Tam nás doviezol za plné auto jeden človek, kúpili sme autá a po vlastnej osi domov. Auto doteraz jazdí :-)

Kúpnu zmluvu som mal dvojjazyčnú a nemusel som ju neskôr prekladať.
patriknr
13.01.11,11:41
Dobrý deň, mam možnosť kupiť vozidlo s Rakúska, ale nemám žiadnu skúsenosť s administratívou z tým spojenú, čo som pozeral na " porade" tak je tam príspevok z roku 2007, ale medzi tým sa to určite zmenilo, môže mi s tým niekto pomôcť, čo presne mam robiť a aká administratíva je s tým spojená? dakujem Vám pekne
Chobot
13.01.11,13:01
Dobrý deň, mam možnosť kupiť vozidlo s Rakúska, ale nemám žiadnu skúsenosť s administratívou z tým spojenú, čo som pozeral na " porade" tak je tam príspevok z roku 2007, ale medzi tým sa to určite zmenilo, môže mi s tým niekto pomôcť, čo presne mam robiť a aká administratíva je s tým spojená? dakujem Vám pekne

Otázku som ti pripojil k téme, ktorá tu už bola a nie je tak stará (asi si zle hľadal). Viac informácií máš tiež tu:

http://www.porada.sk/t101068-kupa-noveho-auta-v-zahranici.html

A určite bude viacej tém, kde sa to tom diskutovalo.

Ostatné 2 tebou založené témy, kde si sa pýtal na to isté, som ti vymazal.
82 timka
09.03.11,09:46
ako presne prebiehala ta kupayprepisz atd .chcem kupit auto z holandska ale priamo od holandana ako mam postupovat co treba a na co dat pozor ,kolko ta to vsetko stalo ,tiez chcem ho doviezd po vlastnej osi.dikz
petulka1891
11.01.12,13:57
Dobry den,

prosim vas o radu pri tomto probleme:

s.r.o. platca DPH chce kupit osobne ojazdene auto z Madarska od firmy, ktora je predajcom aut, ale ma to byt takyto postup /odporucanie z leasingovky/:
madarska firma nam na slovensko preda auto - na FA, my celu sumu zaplatime, nasledne to auto mame predat leasingovej firme /samozrejme, ze za menej eur/ a leasingovka nam to auto bude leasingovat -- pre mna strasny gulas :(

prosim poradite mi ake su moje povinnosti ohladom DPH - mam robit samozdanenie, t.j. dph na vstupe a dph na vystupe ? a dokedy mam auto prihlasit na DU? niekde som citala, ze do 8 dni, ale od kedy od kupy, alebo od prepisu na policii?

Chcela by som vas poprosit ak s tym mate niekto skusenosti poradite mi ako na to? aby som na nieco nezabudla?
ako to vlastne uctovat /ako ja mozem predat auto, ked to nemam v obchod.cinnostiach/, ci?

velka vdaka za kazdu odpoved.
petulka1891
12.01.12,08:36
prosim Vas nikto mi nevie poradit? alebo som to zle vysvetlila?
Focus311
16.02.12,15:23
Pri kúpe jazdeného auta z dovozu je tiež potrebné nezabudnúť na možnosť podvodu s nezaplateným DPH. Niektorí dovozcovia totiž kupujú autá v zahraničných aukčných domoch bez DPH, ktorú by mali následne zaplatiť po predaji auta v SR. Viacej tu:

http://www.zdruzenie-sova.sk/clanek/na-slovensko-sa-dovaza-stale-viac-jazdeniek-ich-kvalita-vsak-rapidne-klesa-343
Focus311
19.02.12,20:19
Vážení, ja teda nikomu dovoz auta zo zahraničia neodporúčam. Syn si takto minulý rok kupoval auto v Nemecku a díler BMW mu s úsmevom predal auto so stočenými kilometrami (odhadom o 200 tisíc km) a s turbom , ktoré ledva vydržalo cestu na Slovensko. Ďalšie auto si radšej kúpil priamo v Košiciach (v AAA), bolo po prvom majiteľovi, dostal písomnú záruku na najazdené kilometre, a je veľmi spokojný . Sám vravel, že už by do zahraničia po auto nikdy nešiel...
ucho99
20.02.12,19:56
Mňa by len zaujímalo, že ako je to vlastne s DPH. Keď doveziem auto tak ho prihlásim resp. oznámim DÚ a následne aj zaplatím DPH. A ako potom požiadam o vrátenie, keď som platca DPH?
Kazu
21.02.12,07:13
Mňa by len zaujímalo, že ako je to vlastne s DPH. Keď doveziem auto tak ho prihlásim resp. oznámim DÚ a následne aj zaplatím DPH. A ako potom požiadam o vrátenie, keď som platca DPH?

Kúpu auta oznámiš na DÚ a DPH nezaplatíš. Tú vysporiadaš v daňovom priznaní.
Letko
21.02.12,07:20
Vážení, ja teda nikomu dovoz auta zo zahraničia neodporúčam. Syn si takto minulý rok kupoval auto v Nemecku a díler BMW mu s úsmevom predal auto so stočenými kilometrami (odhadom o 200 tisíc km) a s turbom , ktoré ledva vydržalo cestu na Slovensko. Ďalšie auto si radšej kúpil priamo v Košiciach (v AAA), bolo po prvom majiteľovi, dostal písomnú záruku na najazdené kilometre, a je veľmi spokojný . Sám vravel, že už by do zahraničia po auto nikdy nešiel...

Stačilo vedieť VIN kód a v predajni BMW by mu povedali históriu auta, to treba urobiť pred tým ako kvôli autu vycestuje do zahraničia. Veď pri servisných prehliadkach zadávajú do systému kilometre.
karinke
23.05.13,16:20
Ahojte. Prosím o radu, snáď niekto pozná odpoveď. Kupovali sme vozidlo vo Švajčiarska. Na colnici sme predložili kupnu zmluvu a ostatné doklady. Zaplatili sme za auto DPH, vybavili značky a po pol roku nam teraz došlo z colnice, že máme zaplatiť aj clo z dovezeného vozidla + DPH na clo. Máme doklad, že vozidlo je vyrobené v EU (škoda octavia). Myslela som, že ak je krajina pôvodu EU, clo sa neplati. Neviete mi poradiť, na základe čoho (akého zákona) sa viem brániť? Alebo majú pravdu?
ivaral
06.12.15,09:40
To je individuálne. Všetci obchodníci sú už z podstaty svojej profesie kšeftári. Vždy si treba dávať pozor a preveriť všetko, čo sa dá. Platí to aj pre nemecký trh. Ja som si auto kúpil z Nemecka a to dokonca od turka! Jazdil som ho doteraz (9 rokov) takmer bez servisu! Práve si opäť pozerám auto z Nemecka ;-)
ivaral
06.12.15,09:42
Pozor však na čerstvo urobenú STK. To môže byť signál, že stočili km a potom dali ešte urobiť STK, aby to tak aj nabehlo do systému.