rado3105
27.11.10,09:24
Poslednu dobu sa robi mnozstvo vyskumu s vitaminom D. Podavaju sa 50-100x vyssie davky ako je odpurucana(400UI). Takuto vysoku davku ziskate bez problemov na slnku za par minut. Dnes vacsina ludi trpi hypovitaminozou D(90% lud zapadnej populacie). Dovody:nechodi sa von, cely den sme zavrety v uzavretych priestoroch, hovoria nam ze slnko skodi(co je blbost), kazu pouzivat opalovacie kremy(co je uplna blbost, a skor tie vam sposobia rakovinu ako samo slnko), zeny pouzivaju mnozstvo bordelu na svoje telo(vratane make-upu, ale neuvedomuju si, ze koza obsahuje cievy, do ktorych sa skodliviny z makeupu absorbuju a prenikaju do krvi a potom do celeho tela, nehovoriac o tom ze zabranuju kozi dychat, upchavaju pory, brania prieniku slnku a tvorbe vitaminu D, a este ked su tehotne tak skodia vedome buducim generaciam). S vitaminom D sa spaja vznik sklerozy multiplex, Crohnovej choroby(ak sa ako liecba pouzivaju vysoke davky vitaminu D, stav sa podstatne zlepsuje). V podstate ide o to, ze vitamin D je najsilnejsi znamy immunostimulant(posilnovac imunity), ked ho mame malo a este do toho nezdravo zijeme, fajcime pijeme, lahko vznikaju tazke chorobne stavy. Nedostatok vitaminu D sposobuje v zime chripkove epidemie, depresie, mnohe kozne ochorenia - ktore sa zlepsuju alebo uplne vymiznu v lete na slnku.
Co som cital tak vysoke davky vitaminu D sa nachadzaju v rybom oleji(plus su tam navyse omega-3, 6 mastne kyseliny, ktore su tiez velmi dolezite na vsetko od CNS az po bezne metabolicke funkcie).

Zatial co som nasiel tak toto je asi najvhodnejsie:
http://www.boots.com/en/Seven-Seas-Extra-High-Strength-Omega-3-Pure-Cod-Liver-Oil-300ml_1678/

Kapsule vitaminu D:
http://www.swanson.cz/vitamin-d3-250pcs-2000iu

Ak si chce niekto nieco precitat:
http://www.akv.sk/index.php?option=com_content&task=view&id=159&Itemid=30
http://www.matrix-2001.cz/clanek-detail/5008-svet-zdravi-svet-zachvatila-epidemie-nedostatku-vitaminu-d/
http://rng.uforum.sk/topic/442/vitamin-d-pre-deti/
http://en.wikipedia.org/wiki/Cod_liver_oil
http://www.healingdaily.com/detoxification-diet/cod-liver-oil.htm
http://findarticles.com/p/articles/mi_m0ISW/is_250/ai_n6112461/


Vitamin D a crohnova choroba:
http://www.sciencedaily.com/releases/2010/01/100127104904.htm
ivantt
27.11.10,08:41
Poslednu dobu sa robi mnozstvo vyskumu s vitaminom D. Podavaju sa 50-100x vyssie davky ako je odpurucana(400UI). Takuto vysoku davku ziskate bez problemov na slnku za par minut. Dnes vacsina ludi trpi hypovitaminozou D(90% lud zap..................................

Vitamin D a crohnova choroba:
http://www.sciencedaily.com/releases/2010/01/100127104904.htm

Je v pôoridku co pises, ale preco kapsule ??? preco nie prirodny zdroj ? aj v zime sa da najst vitamin D a hlavne ho treba z potraviny zistkat. Nie tym ze ju hodime do kapsule ale ze dame trosku olivoveho oleja v ktorom je rozpustny a tak sa nam dostane do tela...
danushka
27.11.10,08:43
http://www.porada.sk/t147279-vitamin-d-najsilnejsi-znamy-stimulator-imunitneho-systemu.html
Mohol si pokračovať aj v téme, ktorú si založil už skôr ;)

Osobne sa prikláňam k tomu, že letné slniečko je prirodzeným dopĺňačom vitamínu D a v zime treba možno sem tam pomôcť malým deťom kvapkami A + D vitamínu, starší to už nepotrebujú.
A hlavne by sme si mali uvedomiť, že aj tuky sú potrebné pre ľudský organizmus, pretože práve vitamíny A,D,E,K sú prostredníctvom tukov našim metabolizmom vstrebávané do tela.
Žiadna umelá výživa a doplnky, ale prirodzená strava z našich končín.
Naše staré matky zimu prežili na slanine, zemiakoch, koreňovej zelenine a kyslej kapuste a ich rodiny boli zdravé :).
rado3105
27.11.10,08:45
Precitajte si to pozornejsie, je tam aj rybi olej a hlavne slnko. Tie kapsule su zvacsa s olejom kde je vit. D rozpusteny, kedze je v oleji rozpustny, neviem ci su aj tieto take ale isto hej. Ak nie staci rozpustit v hocijakom oleji. Ivantt a povedz mi tie prirodne zdroje a kolko vitaminu D z nich tak asi ziskas?
rado3105
27.11.10,10:09
Tuto to vyjde asi najlacnejsie, a je aj vo forme 5000UI:
http://www.stopagingnow.com/VTD5-VDC/VDC-Vitamin-D3-5000-IU-3-Month-Supply
danushka
27.11.10,10:18
Precitajte si to pozornejsie, je tam aj rybi olej a hlavne slnko. Tie kapsule su zvacsa s olejom kde je vit. D rozpusteny, kedze je v oleji rozpustny, neviem ci su aj tieto take ale isto hej. Ak nie staci rozpustit v hocijakom oleji. Ivantt a povedz mi tie prirodne zdroje a kolko vitaminu D z nich tak asi ziskas?


Tuto to vyjde asi najlacnejsie, a je aj vo forme 5000UI:
http://www.stopagingnow.com/VTD5-VDC/VDC-Vitamin-D3-5000-IU-3-Month-Supply

Prečo tvrdošijne trváš na umelých doplnkoch?:eek::eek::eek:
Doma spravím minimálne raz do týždňa ryby + rybaciu pomázanku a veľa ovocia so zeleninou denne treba papať a nebudem sa napchávať umelými vitamínmi.
To už sa dostávame do takej pohodlnosti, že aj vyprážané rezne v kapsuliach čo nevidieť v lekárni budeme kupovať?

Daj radšej link predajcov z dvora, ktorí zaručene predávajú biopotraviny;)
rado3105
27.11.10,10:24
By si musila zjest denne 2kg ryb a viac, navyse ryby su dnes znecistene z toxickych latok vyskytujucich sa v moriach a vodach(vid umrtnost v japonsku na otravy tazkymi kovmi). Takze ak najdete nieco lepsie, budem len rad. Tak prosim dajte navrh: PS: preco by synteticky mal byt horsi? ono vitamin D3 sa tvori z cholesterolu, takze vlastne vsetko je to vyrabane z niecoho co existuje akurat sa urychli alebo usmerni chemicka reakcia urcitym smerom. A ked ma nieco nejaku strukturu tak to v tele ucinkuje na urcity receptor ak si myslite nieco ine, rad sa poucim. Rad budem pocut nejaky riadny argument, nielen plane slova. K tym biopotravinam, kto vam zarucuje ze su skutocne take ako je deklarovane, dnes to zacina byt podobny spinavy biznis ako farmaceuticke firmy. PS: precitajte si tie clanky riadne, ak neviete anglicky je to skoda, ten anglicky clanok je vynikajuci. PS: vitamin D sa dava detom od narodenia, ze by to bolo zbytocne?
marjankaj
27.11.10,10:27
By si musila zjest denne 2kg ryb a viac, navyse ryby su dnes znecistene z toxickych latok vyskytujucich sa v moriach a vodach(vid umrtnost v japonsku na otravy tazkymi kovmi). Takze ak najdete nieco lepsie, budem len rad. Tak prosim dajte navrh:

Veď ti nikto nebráni napchávať sa iba čistými tabletkami a kapsulami.:eek:
Čo máš z toho nejaké provízie, že to tu propaguješ? :confused:
Darina1234
27.11.10,10:28
Tu nejde o vitamin D a jeho učinky na organizmus, tu ide o predaj umelých vyživ. doplnkov. Na liečenie mame mať lekarov a nie dilerov.
ivantt
27.11.10,10:35
By si musila zjest denne 2kg ryb a viac, navyse ryby su dnes znecistene z toxickych latok vyskytujucich sa v moriach a vodach(vid umrtnost v japonsku na otravy tazkymi kovmi). Takze ak najdete nieco lepsie, budem len rad. Tak prosim dajte navrh: PS: preco by synteticky mal byt horsi? ono vitamin D3 sa tvori z cholesterolu, takze vlastne vsetko je to vyrabane z niecoho co existuje akurat sa urychli alebo usmerni chemicka reakcia urcitym smerom. A ked ma nieco nejaku strukturu tak to v tele ucinkuje na urcity receptor ak si myslite nieco ine, rad sa poucim. Rad budem pocut nejaky riadny argument, nielen plane slova. K tym biopotravinam, kto vam zarucuje ze su skutocne take ako je deklarovane, dnes to zacina byt podobny spinavy biznis ako farmaceuticke firmy. PS: precitajte si tie clanky riadne, ak neviete anglicky je to skoda, ten anglicky clanok je vynikajuci. PS: vitamin D sa dava detom od narodenia, ze by to bolo zbytocne?

ale aj vzduch ktorý dychas je plny baktereií, necistou a kadejakeho svonstva co kedysi nebolo. Okrem toho, preco jest morske ryby ked mame dost sladkovodých ? Ze by kôli pachu ??? alebo kôli tomu ze je to nieco ine ? ja si ryby nachatam sam, doma si ich pripravime a kludne mozeme mat ryby aj 3x do mesiaca ked je. A ked jedna kapsula obsahuje 200x vaic vitaminu d ako ryba, nech sa paci, davaj si ho denne kolko len chces, ale nezabudaj, ze kazda prirodzená potravina obsahuje dost minerálnych latok aj vitaminov, len si to treba vediet pripravit. Ja by sm detom radsej rybu, kludne sardinky v oleji, tam sa D rozpusti, zeleninou pokropoenou olejom, olivový je najvhodnejsi, tam sa tiez rozpusti Dečko a lepsie ako hocijaky vitamin je víst si s detmi niekde do prirody a by si sa cudoval kolko opustenych sadov s jablckami alebo hroznom, slivkami najdes a ked si vezmes aj do kabele nikto ti nic nepovie. A nemusis davat potom detom nejake kapsule ktore zatazuju zaludok... reklama je jedna vec, zivot je druha. A co sa tyka reklamy... rozdel si to... re - klam(a) re je opakovat ked vies tak dobre anglicky a klam, to ti hadam nemusim vysvetlovat
danushka
27.11.10,10:49
By si musila zjest denne 2kg ryb a viac, navyse ryby su dnes znecistene z toxickych latok vyskytujucich sa v moriach a vodach(vid umrtnost v japonsku na otravy tazkymi kovmi). Takze ak najdete nieco lepsie, budem len rad. Tak prosim dajte navrh: PS: preco by synteticky mal byt horsi? ono vitamin D3 sa tvori z cholesterolu, takze vlastne vsetko je to vyrabane z niecoho co existuje akurat sa urychli alebo usmerni chemicka reakcia urcitym smerom. A ked ma nieco nejaku strukturu tak to v tele ucinkuje na urcity receptor ak si myslite nieco ine, rad sa poucim. Rad budem pocut nejaky riadny argument, nielen plane slova. K tym biopotravinam, kto vam zarucuje ze su skutocne take ako je deklarovane, dnes to zacina byt podobny spinavy biznis ako farmaceuticke firmy. PS: precitajte si tie clanky riadne, ak neviete anglicky je to skoda, ten anglicky clanok je vynikajuci. PS: vitamin D sa dava detom od narodenia, ze by to bolo zbytocne?
Nuž Rado tak Ti poviem...
Patrím k tým šťastnejším, čo žijú na dedine a mám svoju záhradku, kde si zaručene dopestujem biovšetko.
Susedia majú sliepočky, krávky, takže občas kúpim od nich domáce vajcia s mliečkom, maslo, tvaroh, syr.
Keď mám na zimu naložený sud s kapustou a jablká z vlastnej záhrady, džemíky doma zavarené bez konzervantov a podarí sa nám kúpiť nejaké hovädzie s bravčovým z domáceho chovu, tak si zatlieskam, že aspoň čo to sme spravili pre naše rodinné zdravie.
A vôbec mi neprekáža mastný rezeň na masti vypražený a dcéra keď si nahrubo natrie doma upečený chlebík kravským maslom, namiesto margarínu...
Celé leto sa vrtkáme na záhradke a dýcham čpavok susedovie prasiatok .

Čo mi však určite vadí a nerobí dobre, je niečo iné a so stravovaním a výživou to nemá nič spoločné.
Každý máme voľbu ako žiť, ako sa stravovať a je to podmienené určitými podmienkami a finančnými možnosťami, chcením, nechcením, pohodlnosťou, či húževnatosťou :)
A keď chce niekto umelú výživu, tak nech si ju dá, je to jeho vec.
arizona
27.11.10,10:57
Poslednu dobu sa robi mnozstvo vyskumu s vitaminom D. Podavaju sa 50-100x vyssie davky ako je odpurucana(400UI). Takuto vysoku davku ziskate bez problemov na slnku za par minut. Dnes vacsina ludi trpi hypovitaminozou D(90% lud zapadnej populacie). Dovody:nechodi sa von, cely den sme zavrety v uzavretych priestoroch, hovoria nam ze slnko skodi(co je blbost), kazu pouzivat opalovacie kremy(co je uplna blbost, a skor tie vam sposobia rakovinu ako samo slnko), zeny pouzivaju mnozstvo bordelu na svoje telo(vratane make-upu, ale neuvedomuju si, ze koza obsahuje cievy, do ktorych sa skodliviny z makeupu absorbuju a prenikaju do krvi a potom do celeho tela, nehovoriac o tom ze zabranuju kozi dychat, upchavaju pory, brania prieniku slnku a tvorbe vitaminu D, a este ked su tehotne tak skodia vedome buducim generaciam). S vitaminom D sa spaja vznik sklerozy multiplex, Crohnovej choroby(ak sa ako liecba pouzivaju vysoke davky vitaminu D, stav sa podstatne zlepsuje). V podstate ide o to, ze vitamin D je najsilnejsi znamy immunostimulant(posilnovac imunity), ked ho mame malo a este do toho nezdravo zijeme, fajcime pijeme, lahko vznikaju tazke chorobne stavy. Nedostatok vitaminu D sposobuje v zime chripkove epidemie, depresie, mnohe kozne ochorenia - ktore sa zlepsuju alebo uplne vymiznu v lete na slnku.
Co som cital tak vysoke davky vitaminu D sa nachadzaju v rybom oleji(plus su tam navyse omega-3, 6 mastne kyseliny, ktore su tiez velmi dolezite na vsetko od CNS az po bezne metabolicke funkcie).

Zatial co som nasiel tak toto je asi najvhodnejsie:
...


Ja si myslím, ze ľudske telo si dokaze same,z prirodnych zdrojov zabezpecit to,co potrebuje a to v dostatocnom mnozstve.
Vitamin D ziskava organizmus zo slnka, staci par minut denne.
Taktiez si ho dokaze "vydolovat" z beznej potravy,ved sa nachadza napr.v rybom oleji a tučných rybách, treščej pečeni, žĺtku, mlieku a mliečnych výrobkoch atd...

Napchavat sa nejakymi umelo vyprodukovanymi vitaminmi, osobne povazujem za hlupost a pohodlnost.

Stara ludska mudrost hovori, ze vsetkeho vela skodi...;)

taktiez nezmyslenle prehananie s napchavanim sa umelym vitaminom "D" (alebo inymi) moze organizmu uskodit.

Nadbytok vitaminu "D" sa moze prejavovat nechutenstvom, bolestami hlavy, problemami s ľadvinami alebo ukladaním vápnika aj do vnútorných organov....
rado3105
27.11.10,11:01
Vidiet ako ste to vsetko precitali. A ako pri tom pouzivate rozum. Tu nejde o propagaciu(ale to mi je jedno co si myslite), chcel som len pomoct. Mozno si niekedy spomeniete, co som tu pisal. Nejde len o liekovu suplementaciu, ja tu hovorim o vitamine D, ktory sa ziskava aj slnkom, ja som nepovedal ze musite jest kapsule. Chodte na slnko v lete a v zime na kopce tam je dost slnka. Ale nie kazdy to robi. Ale uz to necham tak. Kto chce nech si precita, kazdy si vezme z toho to svoje. Dnes kazdemu prepina s tymi biopotravinami( ved to je dalsi odrb, zistite si co stoji produkovat bioprodukty a zvacsa kto vlastni velke biofarmy).
PS: samozrejme najlepsie si pestovat produkty doma. Ale povedzte mi ze sa mi ze vsetci ludia ktori to robia su zdravi. Vraj nasa populacia pochadza z oblasti rovnika, toto je pre nas nevhodne klimaticke pasmo(malo slnka hlavne v zime skoro ziadna tvorba vitaminu D). Mozno ste poculi o niekom vo vasom okoli kto ma Crohnovu chorobu, Sklerozu multiplex, depresie, tak im poradte nieco nech si pozistuju spojenie medzi tymito stavmi a vitaminom D na internete je vela clankov. Taktiez si pozrite spojitost medzi vitaminom D a hypertenziou, chorobami srdca...
buchač
27.11.10,11:03
Precitajte si to pozornejsie, je tam aj rybi olej a hlavne slnko. Tie kapsule su zvacsa s olejom kde je vit. D rozpusteny, kedze je v oleji rozpustny, neviem ci su aj tieto take ale isto hej. Ak nie staci rozpustit v hocijakom oleji. Ivantt a povedz mi tie prirodne zdroje a kolko vitaminu D z nich tak asi ziskas?

By si musila zjest denne 2kg ryb a viac, navyse ryby su dnes znecistene z toxickych latok vyskytujucich sa v moriach a vodach(vid umrtnost v japonsku na otravy tazkymi kovmi). Takze ak najdete nieco lepsie, budem len rad. Tak prosim dajte navrh: PS: preco by synteticky mal byt horsi? ono vitamin D3 sa tvori z cholesterolu, takze vlastne vsetko je to vyrabane z niecoho co existuje akurat sa urychli alebo usmerni chemicka reakcia urcitym smerom. A ked ma nieco nejaku strukturu tak to v tele ucinkuje na urcity receptor ak si myslite nieco ine, rad sa poucim. Rad budem pocut nejaky riadny argument, nielen plane slova. K tym biopotravinam, kto vam zarucuje ze su skutocne take ako je deklarovane, dnes to zacina byt podobny spinavy biznis ako farmaceuticke firmy. PS: precitajte si tie clanky riadne, ak neviete anglicky je to skoda, ten anglicky clanok je vynikajuci. PS: vitamin D sa dava detom od narodenia, ze by to bolo zbytocne?
Hociaký ???
Syntetický ...???

Neblázni ...keď už tak najlepšie syntetické oleje sú :

SHELL , CASTROL GTX . ELF , VALVOLINE....:D:D:D
rado3105
27.11.10,11:09
Hej buchnac presne vies o com hovorim a chapes tomu. Aj tvoj prispevok ma zmysel.
PS: hej dnes je taka doba, kazdy sa robi mudry, filozofuje a trepe si svoje. Doba filozofov a intelektualov.
danushka
27.11.10,11:13
5;1574851]Vidiet ako ste to vsetko precitali. A ako pri tom pouzivate rozum[/COLOR]. Tu nejde o propagaciu(ale to mi je jedno co si myslite), chcel som len pomoct. Mozno si niekedy spomeniete, co som tu pisal. Nejde len o liekovu suplementaciu, ja tu hovorim o vitamine D, ktory sa ziskava aj slnkom, ja som nepovedal ze musite jest kapsule. Chodte na slnko v lete a v zime na kopce tam je dost slnka. Ale nie kazdy to robi. Ale uz to necham tak. Kto chce nech si precita, kazdy si vezme z toho to svoje. Dnes kazdemu prepina s tymi biopotravinami( ved to je dalsi odrb, zistite si co stoji produkovat bioprodukty a zvacsa kto vlastni velke biofarmy).
Si mladý ešte Rado, súdiac z tvojich iných príspevkov :)
Iný názor - neznamená, že nepoužívame svoj rozum a nedajbože máme niekým vymyté mozgy;)
Popravde, ak raz môj syn na VŠ internáte odmietne moje pečené buchty a zaváraniny a bude ma presviedčať, že mu mám nabaliť umelé vitamíny, tak porozmýšľam, či som sa niekde nezmýlila pri jeho výchove.
Inak, na takom internáte chleba s masťou a cibuľou chutí bohovsky:D:D:D.
rado3105
27.11.10,11:30
Je smutne argumentovat vekom. Samozrejme je pravdepodobnost ze starsi ma viac skusenosti, ale ci spravnych to uz tazko povedat. Spytajte sa nejakeho stareho cloveka na spravny zivot a keby sa mal rozhodnust zit odznova so sucasnymi vedomostami, tazko by vam nieco poradil, lebo radu na zivot vam neda nikto.
Ja som tu len posunul zaujimave clanky a vedomosti z odbornych kruhov. Takze opakujem este raz: neni to na zaklade mojich skusenosti a nikomu nic nenutim. Danushka vy ste taka neodbytna, tak sa vas spytam, precitali ste si tento clanok: http://findarticles.com/p/articles/mi_m0ISW/is_250/ai_n6112461/ ?
da sa prelozit v google translate, ale asi to nebude ono.
marjankaj
27.11.10,11:49
Je smutne argumentovat vekom. Samozrejme je pravdepodobnost ze starsi ma viac skusenosti, ale ci spravnych to uz tazko povedat. Spytajte sa nejakeho stareho cloveka na spravny zivot a keby sa mal rozhodnust zit odznova so sucasnymi vedomostami, tazko by vam nieco poradil, lebo radu na zivot vam neda nikto.
Ja som tu len posunul zaujimave clanky a vedomosti z odbornych kruhov. Takze opakujem este raz: neni to na zaklade mojich skusenosti a nikomu nic nenutim. Danushka vy ste taka neodbytna, tak sa vas spytam, precitali ste si tento clanok: http://findarticles.com/p/articles/mi_m0ISW/is_250/ai_n6112461/ ?
da sa prelozit v google translate, ale asi to nebude ono.

Najprv si to všetko vyskúšaj sám na sebe a nesnaž sa tu robiť pokusných králikov z iných. Nie všetko čo sa napíše musí byť aj pravda. Farmaceutické firmy budú zarábať na všetkom, čo sa dá. Alebo si myslíš, že to niekto vyrába doma v garáži? Vitamín D v rybom oleji sa podával deťom už pred 50rokmi, čo ty asi netušíš, lebo si nebol ani naplánovaný. Nikto to nechcel jesť, lebo to nebolo najvábnejšie. Takže si asi objavil Ameriku.
rado3105
27.11.10,12:07
:) uz nekomentujem, fakt ako keby som hovoril a pisal do vzduchu. To vsetci citate medzi riadkami?
Samozrejme vela veci tu bolo a vsetko tu je, len ludia na to zabudaju. Egyptania nazyvali cesnak darom bohov pre ludi. Taktiez citron je vysokoliecivy. + mnozstvo rastlin pouzivanych v cinskej medicine(tisicrocia), ja tu nehovorim ze priroda je zla(to ste si sami dovsugerovali), ja sa snazim jest ovocie, zeleninu, lenze uz to nie je co to byvalo, tiez je to umelo vyrobene(urychlovace rastu, pesticidy)... V prirode je vsetko. Lenze aj my by sme mali travit vacsinu dna na slnku nie za oknami domov(sme v inej dobe a tomu sa treba prisposobit, zmenili sa zivotne podmienky...)
marjankaj
27.11.10,12:09
Podobné je to aj s konzumovaním vajec.
Kedysi za socializmu bolo slogan jedno vajce denne. Potom prišli niekde(asi v Amerike) na to, že je tam cholesterol, tak to prestali propagovať, ba to priam zakazovali. A teraz zase odporúčajú konzumáciu vajec. :rolleyes:

http://zdravie.pravda.sk/su-vajcia-cholesterolovou-bombou-dle-/sk-zvyziva.asp?c=A090409_002628_sk-zvyziva_p42
buchač
27.11.10,12:14
Hej buchnac presne vies o com hovorim a chapes tomu. Aj tvoj prispevok ma zmysel.
PS: hej dnes je taka doba, kazdy sa robi mudry, filozofuje a trepe si svoje. Doba filozofov a intelektualov.
...hm , buď si od toho "D"- čka predávkovaný , že zle čítaš , alebo si to naschvál urobil ...:rolleyes:

Ak si myslíš , že filozofujem ...hm , tak som ešte ani nezačal .
A či trepem , vždy to nechám na posúdenie iných ...

Je smutne argumentovat vekom .
To nie je argument ...to je pravda ...
Samozrejme je pravdepodobnost ze starsi ma viac skusenosti, ale ci spravnych to uz tazko povedat.
Skúsenosti , Rado ...tak tie sú buď ZLÉ alebo DOBRÉ ...a nie správne a nesprávne - to je o názore , alebo o vedomostiach , informáciách ...
Spytajte sa nejakeho stareho cloveka na spravny zivot a keby sa mal rozhodnust zit odznova so sucasnymi vedomostami, tazko by vam nieco poradil, lebo radu na zivot vam neda nikto.
Starý ...len čo pod tým pojmom myslíš ...;)
JA ....ja by som sa rád vrátil nazad ...občas to spomeniem ...
Rád by som mal tie vedomosti , ten príjem , tie ........, tie .......to ......., hm , možno aj tamto ....
Kuwa ...o zdraví ani nevravím , to je zbytočné ...
Rady do života mám na rozdávanie , lenže ""Kto chce so mnou hovoriť, ten nesmie počúvať iba seba samého ...""
Pre 15 - 17 ročných je už aj 35 ročná osoba stará ...:rolleyes::confused:
Ja som tu len posunul zaujimave clanky a vedomosti z odbornych kruhov. Takze opakujem este raz: neni to na zaklade mojich skusenosti a nikomu nic nenutim. Danushka vy ste taka neodbytna, tak sa vas spytam, precitali ste si tento clanok: http://findarticles.com/p/articles/mi_m0ISW/is_250/ai_n6112461/ ?
da sa prelozit v google translate, ale asi to nebude ono.
Vek ..a argument ???...nemyslím si , že je to zlá argumentácia . No jednoznačne musí byť v spojení aj s určitými skúsenosťami ...
Tak Ti poviem , starší má VŽDY viac skúseností a čo sa týka vedomostí , tak potom to je ešte väčšie plus .
Starý sa necítim , aj keď už vnučku mám ...vedomosti si ale vždy dopĺňam ...a aj na PC som sa naučil tak , že už aj iným /óóóóveľa mladším / môžem vysvetľovať wo co gou

Spýtaj sa nejakého mladého , daj otázku konkrétnu spred čias netu , tak bude na Teba čumieť jak teľa na namaľované vráta ...
On si totiž na 99 % musí na danú otázku odpoveď na googli vyhľadať ...

Čo sa týka tých vedomostí a článkov z odborných kruhov , tak Ti nájdem na nete ku každému aj oponentúru .

Jedno , len jedno uznávam ...totiž to , že vitamín D má priaznivé účinky na ľudský organizmus ...ostatne ako každý iný ...;)

Toto , tento názov témy si asi trochu nadniesol , nechcem inak nazvať ...;)

Ked chcete nieco vyliecit a liecit, zacnite od vitaminu D
P.S.:
Pokiaľ viem , tak Danushka google translátor nepotrebuje ...;)
marjankaj
27.11.10,12:23
Ked chcete nieco vyliecit a liecit, zacnite od vitaminu D

A čo by mali potom robiť tí zdraví? Čo si majú vyliečiť?
terezamaria
27.11.10,14:11
Vitamín D (cholekalciferol, ergokalciferol)

Je nenahraditeľný na vstrebávanie vápnika a fosforu, na tvorbu kostí a zubov. Podieľa sa na správnej funkcii kože. Jeho potreba je vyššia najmä v detstve. Zdrojmi je rybí tuk a pečeň, vajcia, tuniak, losos, sardinky. Nedostatok sa prejavuje svalovou slabosťou, svalovým napätím, mäknutím kostí, čo vedie k bolestiam a zlomeninám. U malých detí aj k deformáciám kostry.

Vysoké hodnoty vitamínu D v krvi vedú k ukladaniu vápnika a nenapraviteľnému poškodeniu mäkkých tkanív, ako srdca, pľúc a obličiek. Dávajte pozor a neprekračujujte doporučené dávky, vyjadrené v mezinárodných jednotkách (I.U.).
Denná doporučená dávka pre dospelých a mladistvých: 200-400 I.U. (5-10 mcg)
Denná doporučená dávka pre deti: 400 I.U. (10 mcg)
Denná doporučená dávka pre tehotné ženy: 400 I.U. (10 mcg)

I tak vysokopotrebný vitamín D je potrebný pre organizmus prijímať v doporučených dávkach a v žiadnom prípade ich nezvyšovať na dávky ubližujúce zdravotnému stavu. Niet nad slniečko a prírodné zdroje z potravín.
Petra Nová
27.11.10,14:34
Tu nejde o vitamin D a jeho učinky na organizmus, tu ide o predaj umelých vyživ. doplnkov. Na liečenie mame mať lekarov a nie dilerov.
Súhlasím. Podľa mňa je táto téma tým najprimitívnejším spamom a keby bola na Porade elementárna spravodlivosť, bola by už dávno vymazaná.:rolleyes:

Jednoznačné tvrdenia o zázračných účinkoch vitamínu D v téme považujem za tmárstvo a škodlivé, pretože zvádzajú k jeho nadmernému užívaniu, čo môže byť pre človeka zrdavieohrozujúce.:eek:
buchač
27.11.10,14:40
....a preto som prvý , ktorý na vyriešené klikol ...