evelien
25.11.05,10:03
Nadvazujem na tému Registračný list FO po druhe. Mozno nazov by sa skor hodil Socialka v Ziline pracuje na minutu "presne". To, co som si dnes o pisani casoch precitala v spominanenj teme, zacalo v Ziline platit len tento mesiac. Brigadnicku som odhlasila mailom, potom som do registracneho listu FO napisala datum a cas, kedy bol e-mail odoslany. Zaniesla som ho na Socialku, a tam mi mila teta povedala, ze treba tam dat aj cas odovzdania na Socialke. Nedavalo mi to logiku a pri argumentovani, ze tam je cas odoslania mailom, pokyvala ramenami, ze ona nevie. Na otazku, ci tam je niekto, kto by mi to vedel vysvetlit, zasa len kyvala ramenami a parkrat na vsetky otazky odpovedala nevie. Dnes som zasa bola odovzdat taketo reg.listy FO, bola tam ina pani, a ta nic o casoch nevedela. Pre istotu sa isla spytat kolegyne. Vysledok je taky, ze fakt treba. Nie je to buzeracia ako hrom?:mad:
Na tej prvej som sa pobavila, ze ake tela tam pracuje, no a teraz som nas...na na celu socialku. Toto je normane hodne trestneho oznamenia!!!
brm
25.11.05,09:43
sa divím že sa divíš...neboj, bude ešte horšie...:D ale ako ťa tak sledujem, evidentne si sa už dostala do mzdárskeho obrazu...hehe:D
evelien
25.11.05,10:16
ahoj karkulka, sa tak trosku snazim :cool: , sice mi ani nic ine neostava
STRELEC
25.11.05,10:27
...treba tam dat aj cas odovzdania na Socialke. Nedavalo mi to logiku a pri argumentovani, ze tam je cas odoslania mailom .....
Mailom prihlásený zamestnanec na pracovný pomer alebo dohodu je platne prihlásený, ak je do troch dní prihlásený aj fyzicky registračným listom na SP. To potvrdí dátumová pečiatka SP pri prevzatí. A keď tam chcú aj čas....:)
Monika Kováčová
25.11.05,10:49
Ja sa držím toho, že žiadny zákon mi neprikazuje nosiť RL FO na pobočku osobne! Najskôr odfaxujem, potom zabalím do obálky a odošlem.
Kontrola z inšpektorátu práce síce odo mňa žiadala potvrdený RL FO sociálkou, ale keď som sa pýtala na paragraf, ktorý to prikazuje, len kývli plecami a povedali, že dobre, tak oni si to v registri vyhľadajú a overia, či bol odfaxovaný. Zistili, že je to O.K.
Takže podľa mňa je to tak, že len si chcú kontrolóri uľahčiť prácu.
To mal Kaník rečí, že každý kontrolór bude na kontrole online prístupný k centrálnemu registru!!! Vôbec to tak nie je a vyhľadávanie im trvalo 48 hodín.
evelien
25.11.05,10:56
Ano, ale je to do 3 dni, nie do 72 hodin 00 minut. A ked im zanesiem tento reg.list FO na druhy den, tak na kiereho .... tam pisat cas???
PS: Nenosim hodinky, to si ich mam kvoli socialke kupit? Preplati mi to zamestnavatel ako pracovnu pomocku?

mimotemy
Prepacte, ale ja som taka vytocena ako kliest. Este to zo mna neopadlo.
brm
25.11.05,11:46
už neviem odkedy oblbujú, že prihlášky môžme poslať mailom...nech mi oni povedia, prečo neplnia dikciu zákona...
Tweety
25.11.05,12:01
už neviem odkedy oblbujú, že prihlášky môžme poslať mailom...nech mi oni povedia, prečo neplnia dikciu zákona...
Jednoduché, lebo o nej nevedia.:rolleyes:
ajobs
25.11.05,12:44
Ano, ale je to do 3 dni, nie do 72 hodin 00 minut. A ked im zanesiem tento reg.list FO na druhy den, tak na kiereho .... tam pisat cas???
PS: Nenosim hodinky, to si ich mam kvoli socialke kupit? Preplati mi to zamestnavatel ako pracovnu pomocku?

mimotemy
Prepacte, ale ja som taka vytocena ako kliest. Este to zo mna neopadlo.

Nemusíš kupovať hodinky, určite ich máš na mobile:eek: :D