denny224
27.11.10,12:40
Zdravím,
Chcel by som sa opýtať, či je možné legálne predávať cez internet značkové oblečenie dovezené z Turecka a Číny.
- stačí mi ako doklad o nadobudnutí faktúra od obchodu z ktorého to nakupujem?
- ak by sa náhodou jednalo o falzifikáty, ale mne to je predávané ako originálny výrobok, ja by som to predával koncovým spotrebiteľom, možem byť napadnutý inšpekciou?
- čo všetko je odo mňa vyžadované ako od predajcu v e-shope?
- jedná sa o značky ako ed hardy, lv, gucci a pod.

Hľadal som v témach ale nenašiel som rozumnú odpoveď na moje otázky.
rastik000
27.11.10,18:50
Zdravím,

nakoľko krajiny ako Turecko nie sú členmi európskej únie tak všetko tovar podlieha zaplateniu CLA, ako je to s daňou Ti poradiť neviem.

Myslím, že ak by sa jednalo naozaj o falzifikáty tak to je veľmi ľahko zistiteľlné, jednak podľa kvality a najmä podľa predajnej ceny daných výrobkov. Ak sa jedná o ozajstné falzifikáty s logom originálnej značky to by som neriskoval, pri dovoze s tým môžu vziknúť problémy a veľmi ľahko môžeš dojsť o všetok tovar a navyše riškuješ zbytočné opletačky.

K tomu či by Ti stačila faktúra pre účtovníctvo tak určite áno ale taktiež vystavený JCD - všetko sa to akumuluje do OC tovaru.
Excise Duty
27.11.10,19:04
Zdravím,

nakoľko krajiny ako Turecko nie sú členmi európskej únie tak všetko tovar podlieha zaplateniu CLA, ako je to s daňou Ti poradiť neviem.

Myslím, že ak by sa jednalo naozaj o falzifikáty tak to je veľmi ľahko zistiteľlné, jednak podľa kvality a najmä podľa predajnej ceny daných výrobkov. Ak sa jedná o ozajstné falzifikáty s logom originálnej značky to by som neriskoval, pri dovoze s tým môžu vziknúť problémy a veľmi ľahko môžeš dojsť o všetok tovar a navyše riškuješ zbytočné opletačky.

K tomu či by Ti stačila faktúra pre účtovníctvo tak určite áno ale taktiež vystavený JCD - všetko sa to akumuluje do OC tovaru.
Turecko síce nie je členom EÚ ale zato je členom colnej únie, takže na tovar dovážaný z Turecke sa neuplatní nijaké clo.
rastik000
27.11.10,19:15
Turecko síce nie je členom EÚ ale zato je členom colnej únie, takže na tovar dovážaný z Turecke sa neuplatní nijaké clo.

Ano, áno..Ďakujem za poopravenie, ale u Číny to stále platí :D
Zoltán Kovács
27.11.10,19:23
A o preukázaní zhody výrobku nehovoriac.....
denny224
27.11.10,21:39
okej vdaka, a to JCD je co ?
rastik000
27.11.10,21:51
okej vdaka, a to JCD je co ?

Nie je začo. JCD znamená - jednotný colný doklad ale keďže sa jedná o Turecko tak je to nepodstatné. Iba tej Číny by sa to týkalo..
denny224
27.11.10,22:07
okej chapem, a ak by sa nejednalo o znackove veci ale o standardnu kvalitu tak by potom problem s falzifikatmi odpadal ?
rastik000
28.11.10,14:13
okej chapem, a ak by sa nejednalo o znackove veci ale o standardnu kvalitu tak by potom problem s falzifikatmi odpadal ?

Neviem čo si síce predstavuješ pod tou štandardnou kvalitou ale ak tie veci budú nejaké šmejdy a bude na nich svietiť logo adidas tak to v poriadku nie je. Nejde o kvalitu ale o značku a to, kto je držiteľom licencie...
lucifnik
03.02.11,20:05
no ano a pokuta pri napadnuti a porusni autorskych prav sa podla Colneho Uradu SR moze vysplhat do 132000 €, takze to skor neriskovat :)
Michalme
19.03.11,17:54
To nie je pravda, treba si pozriet colny sadzobnik. Turecko ma iny colny rezim s uniou , ako tretie krajiny.
MAVEL
12.06.17,09:30
Z turecka sa neplati clo ak je dokazane, ze bol tovar vyrobeny v Turecku. DPH sa plati ako pre ostatne staty z tretich krajin. Takze ak neviete dokladovat, ze bolo v Turecku vyrobene a kupite tovar z Turecka, platite clo i dph podla platneho cennika! Vlastna skusennost
misoft
12.06.17,14:11
Odpovedáš (a to opakovane v inom príspevku) na tému SEDEM rokov starú!
NESPAMUJ!