suzika1979
27.11.10,18:49
ahojte,vie mi prosim niekto poradit ? cakam babatko,test som si robila prvy v nedelu a druhy v stredu,oba pozitivne :) lekar mi povedal,ze mam dojst najskor v polke decembra.mam problem a to,ze sa bojim,ze ma vyhodia z prace akonahle sa prevali moje tehotenstvo.robim dost tazku pracu co sa dvihania tyka,cca 14-15kilove veci. knizku este nebudem mat hodnu chvilu...asi az v 12.tt. pocula som o moznosti dostat od lekara dake potvrdenie o gravidite ktore mam odovzdat zamestnavatelovi a vraj od toho dna som chranena.mate s tym skusenost? pomoze mi to,nemozu ma v tom pripade uz prepustit? dakujem za kazdu radu :) suzi
rodina1
27.11.10,18:08
ahojte,vie mi prosim niekto poradit ? cakam babatko,test som si robila prvy v nedelu a druhy v stredu,oba pozitivne :) lekar mi povedal,ze mam dojst najskor v polke decembra.mam problem a to,ze sa bojim,ze ma vyhodia z prace akonahle sa prevali moje tehotenstvo.robim dost tazku pracu co sa dvihania tyka,cca 14-15kilove veci. knizku este nebudem mat hodnu chvilu...asi az v 12.tt. pocula som o moznosti dostat od lekara dake potvrdenie o gravidite ktore mam odovzdat zamestnavatelovi a vraj od toho dna som chranena.mate s tym skusenost? pomoze mi to,nemozu ma v tom pripade uz prepustit? dakujem za kazdu radu :) suzi
Zákonník práce

Zákaz výpovede
§ 64

(1) Zamestnávateľ nesmie dať zamestnancovi výpoveď v ochrannej dobe, a to

c) v dobe, keď je zamestnankyňa tehotná, keď je zamestnankyňa na materskej dovolenke ,alebo keď sa osamelá zamestnankyňa alebo osamelý zamestnanec starajú o dieťa mladšie ako tri roky keď je zamestnankyňa a zamestnanec na rodičovskej dovolenke,

(2) Ak je zamestnancovi daná výpoveď pred začiatkom ochrannej doby tak, že by výpovedná doba mala uplynúť v ochrannej dobe, pracovný pomer sa skončí uplynutím posledného dňa ochrannej doby okrem prípadov, keď zamestnanec oznámi, že na predĺžení pracovného pomeru netrvá.

(3) Zákaz výpovede sa nevzťahuje na výpoveď danú zamestnancovi

a) z dôvodov ustanovených v § 63 ods. 1 písm. a),

Čo z uvedeného vyplýva?
Ak oznámiš zamestnávateľovi, že si tehotná a predložíš doklad od lekára, ktorý potvrdzuje tvoje tehotenstvo, nemôže ti dať zamestnávateľ výpoveď, nakoľko sa na teba vzťahuje zákaz výpovede.
Ak ti dá zamestnávateľ výpoveď ešte predtým, než mu oznámiš, že si tehotná, a počas výpovednej doby otehotnieš, tvoja výpovedná doba bude končiť posledným dňom ochrannej doby.
No a nakoniec - ak aj budeš tehotná, tak len v jednom prípade sa na teba nevzťahuje ochranná doba, a to v tom prípade, ak dostaneš výpoveď podľa § 63 ods. 1 písm. a) - teda ak sa bude rušiť alebo premiestňovať zamestnávateľ alebo jeho časť.
veronikasad
27.11.10,18:26
ahojte,vie mi prosim niekto poradit ? cakam babatko,test som si robila prvy v nedelu a druhy v stredu,oba pozitivne :) lekar mi povedal,ze mam dojst najskor v polke decembra.mam problem a to,ze sa bojim,ze ma vyhodia z prace akonahle sa prevali moje tehotenstvo.robim dost tazku pracu co sa dvihania tyka,cca 14-15kilove veci. knizku este nebudem mat hodnu chvilu...asi az v 12.tt. pocula som o moznosti dostat od lekara dake potvrdenie o gravidite ktore mam odovzdat zamestnavatelovi a vraj od toho dna som chranena.mate s tym skusenost? pomoze mi to,nemozu ma v tom pripade uz prepustit? dakujem za kazdu radu :) suzi
kedy si nastúpila do práce ? Skončila ti už skúšobná doba ? Nemáš pracovný pomer na dobu určitú ?
suzika1979
27.11.10,18:27
dakujem :) hned som kludnejsia. myslim,ze nemaju dovod ma prepustit...takze sa musim poponahlat s tym potvrdenim od lekara,ale som este len v nejakom 4.-5. tyzdni. da mi uz lekar papier?
suzika1979
27.11.10,18:30
kedy si nastúpila do práce ? Skončila ti už skúšobná doba ? Nemáš pracovný pomer na dobu určitú ?
ahoj, pracujem od 1.8.2009, skusobna doba davno uplynula,mam dobu neurcitu...a som pracant,akurat s velkou hubou :)) takze dovod na vyhadzov by bol... nepaci sa im moje komentovanie,inak urobim vsetko co mi nakazu,len frflem
veronikasad
27.11.10,18:31
ahoj, pracujem od 1.8.2009, skusobna doba davno uplynula,mam dobu neurcitu...a som pracant,akurat s velkou hubou :)) takze dovod na vyhadzov by bol... nepaci sa im moje komentovanie,inak urobim vsetko co mi nakazu,len frflem
tak sa potom ponáhlaj s tým potvrdením o tehotenstve, lebo kým ho nepredložíš v zmysle ZP tehotná nie si a neplatí na teba žiadny zákaz výpovede.
suzika1979
27.11.10,18:35
no ja by som sa rada ponahlala,ale da mi uz to potvrdenie gynekolog teraz v cca 5.tt ?
veronikasad
27.11.10,18:37
no ja by som sa rada ponahlala,ale da mi uz to potvrdenie gynekolog teraz v cca 5.tt ?
To sa musíš spýtať jeho - ak ide o rizikové tehotenstvo, na základe ktorého by si mala byť preradená na inú prácu, alebo dokonca na PN-ke, nemá dôvod čakať, ak je tehotenstvo potvrdené.
suzika1979
27.11.10,18:47
super,no zatial to mam potvrdene len tehu testami, menila som gynekologa,zatial ma novy nevysetril,len vyziadal kartu od starej,ktora mi ju nevydala do ruky,ale vraj posle postou,postovne som uz uhradila a mam potvrdenie o vyradeni z jej evidencie pacientiek
veronikasad
27.11.10,18:49
Poštovné platia pacientky ? To sú mi novinky ...
suzika1979
27.11.10,18:52
no veru,u tej mojej zial ano...1 euro
ErinErin
27.11.10,19:15
super,no zatial to mam potvrdene len tehu testami, menila som gynekologa,zatial ma novy nevysetril,len vyziadal kartu od starej,ktora mi ju nevydala do ruky,ale vraj posle postou,postovne som uz uhradila a mam potvrdenie o vyradeni z jej evidencie pacientiek

"Starý" lekár je povinný poslať dokumentáciu "novému" do týždňa. Tak skús tomu novému zavolať, či sa už môžeš dovaliť kvôli potvrdeniu tehotenstva. Možno pomôže, ak mu vysvetlíš situáciu, že máš rizikovú prácu.
vieraaaa
27.11.10,19:26
K tomu preradeniu na inú prácu viď Zákonník práce

§ 55
(2) Zamestnávateľ je povinný preradiť zamestnanca na inú prácu, ak
b) tehotná žena alebo matka dieťaťa mladšieho ako deväť mesiacov vykonáva prácu, ktorou sa nesmú tieto ženy zamestnávať alebo ktorá podľa lekárskeho posudku ohrozuje jej tehotenstvo alebo materské poslanie,

§ 161 Zákonníka práce
(1) Ženy nesmú byť zamestnávané prácami, ktoré sú pre ne fyzicky neprimerané alebo škodia ich organizmu, najmä prácami, ktoré ohrozujú ich materské poslanie. Zoznamy prác a pracovísk, ktoré sú zakázané tehotným ženám, matkám do konca deviateho mesiaca po pôrode a dojčiacim ženám, ustanoví nariadenie vlády Slovenskej republiky (ďalej len „nariadenie vlády“).
(2) Tehotná žena nesmie byť zamestnávaná ani prácami, ktoré podľa lekárskeho posudku ohrozujú jej tehotenstvo zo zdravotných príčin spočívajúcich v jej osobe. To platí rovnako o matke do konca deviateho mesiaca po pôrode a dojčiacej žene.

§ 162 Zákonníka práce
(1) Ak tehotná žena vykonáva prácu, ktorá je tehotným ženám zakázaná alebo ktorá podľa lekárskeho posudku ohrozuje jej tehotenstvo, je zamestnávateľ povinný vykonať dočasnú úpravu pracovných podmienok.
(2) Ak úprava pracovných podmienok podľa odseku 1 nie je možná, zamestnávateľ ženu preradí dočasne na prácu, ktorá je pre ňu vhodná a pri ktorej môže dosahovať rovnaký zárobok ako pri doterajšej práci v rámci pracovnej zmluvy, a ak to nie je možné, preradí ju po dohode s ňou aj na prácu iného druhu.
(3) Ak dosahuje žena pri práci, na ktorú bola preradená bez svojho zavinenia, nižší zárobok ako pri doterajšej práci, poskytuje sa jej na vyrovnanie tohto rozdielu vyrovnávací príspevok v tehotenstve a v materstve podľa osobitného predpisu.
(4) Ak nemožno tehotnú ženu preradiť na pracovné miesto s dennou prácou alebo na inú vhodnú prácu, zamestnávateľ je povinný poskytnúť jej pracovné voľno s náhradou mzdy.
(5) Ustanovenia odsekov 1 až 4 platia rovnako o matke do konca deviateho mesiaca po pôrode a o dojčiacej žene.

a ešte nariadenie vlády - zoznam prác zakázaných tehotným ženám a matkám - viď
http://www.bezpo.sk/files/04_272%20NV%20zakazane%20prace%20zenam.pdf
suzika1979
28.11.10,08:30
"Starý" lekár je povinný poslať dokumentáciu "novému" do týždňa. Tak skús tomu novému zavolať, či sa už môžeš dovaliť kvôli potvrdeniu tehotenstva. Možno pomôže, ak mu vysvetlíš situáciu, že máš rizikovú prácu.
presne to mam v plane urobit :) dufam,ze uz v stredu bude karta na svojom mieste a mna vysetria konecne.potom dam vediet,ako som pochodila.dik za rady a peknu nedelu prajem :)
suzi
suzika1979
01.12.10,06:56
ahojte, no zjavne nema velke pochopenie ten novy lekar,alebo fakt ma tak narvane terminy...ale objednal ma az na 10.12. to este v praci musim vydrzat tajit do buduceho piatku :( sa dovtedy zblaznim.
ivka70
01.12.10,07:53
ahojte, no zjavne nema velke pochopenie ten novy lekar,alebo fakt ma tak narvane terminy...ale objednal ma az na 10.12. to este v praci musim vydrzat tajit do buduceho piatku :( sa dovtedy zblaznim.

Vela zien oznamuje tehotenstvo v praci az po 3 mesiaci.
Tehotenstvo nie je choroba, aby sa nedalo bez oznamenia este par dni pracovat. Tak sa radsej nezblazni :D.
Llívia
01.12.10,08:11
Vela zien oznamuje tehotenstvo v praci az po 3 mesiaci.
Tehotenstvo nie je choroba, aby sa nedalo bez oznamenia este par dni pracovat. Tak sa radsej nezblazni :D.

Keď neoznámi zamestnankyňa zamestnávateľovi, že je tehotná, tak nie je chránená Zákonníkom práce napr. pred skončením prac. pomeru zo strany zamestnávateľa.

§ 40 Zákonníka práce:
(6) Tehotná zamestnankyňa na účely tohto zákona je zamestnankyňa, ktorá svojho zamestnávateľa písomne informovala o svojom stave a predložila o tom lekárske potvrdenie.
Gabi03
01.12.10,08:45
Vela zien oznamuje tehotenstvo v praci az po 3 mesiaci.
Tehotenstvo nie je choroba, aby sa nedalo bez oznamenia este par dni pracovat. Tak sa radsej nezblazni :D.

Nie je to choroba, ale jej práca je pre tehotné riziková.
suzika1979
08.12.10,06:01
Vela zien oznamuje tehotenstvo v praci az po 3 mesiaci.
Tehotenstvo nie je choroba, aby sa nedalo bez oznamenia este par dni pracovat. Tak sa radsej nezblazni :D.
ahoj,nejde o to,ze by som nemohla pracovat.ja aj chcem co najdlhsie a nemam v plane sa hadzat na marodku. lenze u nas sa to uz v podniku raz stalo,ze baba oznamila ustne,velkou radostou,ze je tehotna a o par dni ju vyrazili.daco si vymysleli...uz neviem co. ale zlakli sa,ze nebude fungovat ako kym tehu nebola. piatok idem konecne na gyndu,tak mi drzte palce,aby mi dal lekar to potvrdenie. dik,potom sa ozvem,pate a pekny den vsetkym :) suzi
Llívia
08.12.10,06:21
ahoj,nejde o to,ze by som nemohla pracovat.ja aj chcem co najdlhsie a nemam v plane sa hadzat na marodku. lenze u nas sa to uz v podniku raz stalo,ze baba oznamila ustne,velkou radostou,ze je tehotna a o par dni ju vyrazili.daco si vymysleli...uz neviem co. ale zlakli sa,ze nebude fungovat ako kym tehu nebola. piatok idem konecne na gyndu,tak mi drzte palce,aby mi dal lekar to potvrdenie. dik,potom sa ozvem,pate a pekny den vsetkym :) suzi


Keď neoznámi zamestnankyňa zamestnávateľovi, že je tehotná, tak nie je chránená Zákonníkom práce napr. pred skončením prac. pomeru zo strany zamestnávateľa.

§ 40 Zákonníka práce:
(6) Tehotná zamestnankyňa na účely tohto zákona je zamestnankyňa, ktorá svojho zamestnávateľa písomne informovala o svojom stave a predložila o tom lekárske potvrdenie.
Práve kvôli tomu, aby si bola chránená pred vyhadzovom, treba čo najskôr PÍSOMNE oznámiť + doložiť aj lekárske potvrdenie, že si tehotná. Tvoja ex-kolegyňa asi nevedela, že to musí dať písomne, a preto na to aj doplatila.
(Myslím si, že o tomto § v Zákonníku práce (písomné oznámenie + potvrdenie od gynekológa) vedia aj gynekológovia, tak mi je divné, že tvoj nový gynekológ ťa neobjednal na skorší termín.)
suzika1979
09.12.10,07:57
aj mne je to divne,no ale uz chvalabohu konecne zajtra tam idem a dufam,ze sa to vybavi.teraz som podla mojich vypoctov v 6.tt. pre istotu si urobim aj kopiu s datumom oznamenia sefovi a necham si to orazit u veduceho personalneho,aby som mala poistku,keby sa papier "nahodou" stratil cestou na centralu ako tomu bolo s mojim danovym priznanim minuly rok. ja asi pritahujem taketo problemy ako magnet :( stava sa mi to casto,ze mi urady alebo nadriadeni stracaju dokumenty.zajtra sa ozvem,ahojte
Llívia
09.12.10,08:13
Ak máš obavy, že sa papier stratí, môžeš ho poslať aj poštou najlepšie s doručenkou do vlastných rúk, doručenka sa ti vráti späť aj s dátumom, kedy list druhá strana prevzala. (Tiež je to poistka, keby šéf či vedúci personálneho sa zdráhal potvrdiť ti prevzatie listu.)
nika zh
10.12.10,07:03
Dobry den,
som velmi rada, ze som nasla tuto temu lebo mozno poradite aj mne.
Pracujem na dialyzacnom stredisku a ked som zistila, ze som tehotna bola som gynekologom odoslana na ambulanciu pracovneho lekarstva,kde mi napisali posudok, ze musim byt preradena z dial.saly pre nepriazdnivy ucinok na plod. Odvtedy pracujem na ambulancii. Ale amulancia ma byt na 10 dni cez sviatky zatvorena a mna chcu napriek posudku zaradit znova na salu, kde by som nemala byt. Mozem sa preto odvolat na paragref 162 bod cislo 4 zo zakonnika prace? Dakujem
Stanislav 1975
10.12.10,07:19
Dobry den,
som velmi rada, ze som nasla tuto temu lebo mozno poradite aj mne.
Pracujem na dialyzacnom stredisku a ked som zistila, ze som tehotna bola som gynekologom odoslana na ambulanciu pracovneho lekarstva,kde mi napisali posudok, ze musim byt preradena z dial.saly pre nepriazdnivy ucinok na plod. Odvtedy pracujem na ambulancii. Ale amulancia ma byt na 10 dni cez sviatky zatvorena a mna chcu napriek posudku zaradit znova na salu, kde by som nemala byt. Mozem sa preto odvolat na paragref 162 bod cislo 4 zo zakonnika prace? Dakujem

No ak je to nebezpečné pre bábo, čo aj potvrdil gynekolog,tak rozhodne tam nechoď- náhodou sa niečo za tých 10dní "dokafre" a budeš si to vyčítať celý život...
Llívia
10.12.10,08:16
Dobry den,
som velmi rada, ze som nasla tuto temu lebo mozno poradite aj mne.
Pracujem na dialyzacnom stredisku a ked som zistila, ze som tehotna bola som gynekologom odoslana na ambulanciu pracovneho lekarstva,kde mi napisali posudok, ze musim byt preradena z dial.saly pre nepriazdnivy ucinok na plod. Odvtedy pracujem na ambulancii. Ale amulancia ma byt na 10 dni cez sviatky zatvorena a mna chcu napriek posudku zaradit znova na salu, kde by som nemala byt. Mozem sa preto odvolat na paragref 162 bod cislo 4 zo zakonnika prace? Dakujem
Áno, môžeš sa na to odvolať.
Na tvojom mieste by som sa snažila vyriešiť túto situáciu s nadriadeným, aby ma buď zaradil na inú vhodnú prácu, alebo aby mi písomne dal, že mi poskytne pracovné voľno, pretože nemá pre mňa vhodnú prácu na to obdobie 10 dní. (Písomne kvôli tomu, aby ťa nemohol zamestnávateľ napadnúť, že si svojvoľne nechodila do práce + dôsledky: neospravedlnená absencia, krátenie dovolenky, ukončenie prac. pomeru.)
suzika1979
10.12.10,09:03
ahojte,no uz som doma a za chvilku letim do prace. mam tu potvrdenku,pripojila som ju k oznameniu,co som napisala,idem to dat cele prefotit a dam to potvrdit veducemu. ak by sa zdrahal to prevziat,okamzite letim na postu a podam doporucene ako mi to livia radila. nika, urcite to ries pisomne,v dnesnej dobe ked nemas papier, si v srabe. drzim nam obom palceky aby vsetko dobre dopadlo,dakujem za rady,pekny den vam vsetkym, pate,letiiim :)
suzi
Gabi03
10.12.10,09:10
ahojte,no uz som doma a za chvilku letim do prace. mam tu potvrdenku,pripojila som ju k oznameniu,co som napisala,idem to dat cele prefotit a dam to potvrdit veducemu. ak by sa zdrahal to prevziat,okamzite letim na postu a podam doporucene ako mi to livia radila. nika, urcite to ries pisomne,v dnesnej dobe ked nemas papier, si v srabe. drzim nam obom palceky aby vsetko dobre dopadlo,dakujem za rady,pekny den vam vsetkym, pate,letiiim :)
suzi

Nooooo, gratulujem.
Ale čo v tom prípade, ak nadriadený neprevezme, ty to hodíš na poštu, lenže medzitým dostaneš výpoveď? :rolleyes: Nechcem plašiť, len dedukujem z tvojich príspevkov, že hádam aj to by sa mohlo stať. Pre tento prípad by som zobrala zo sebou nejakého svedka, ktorý by dosvedčil, že nadriadený neprezval papier. Hoci "hodiť" to na personálne oddelenie by bolo asi najvhodnejšie. :o;)
suzika1979
11.12.10,15:20
ahojte, no mam to odovzdanie uspesne za sebou :)
pockala som si na sefa,rovno som to na neho vybalila,ze toto tu si prosim opeciatkovat a to druhe posunut na centralu.najprv kukal ako puk a potom sa zacal smiat,ze : cozeee? vy nam oditete na matersku? no nepotesili ste nas. a ja ze: no to bude este len o par mesiacov a potesila som aspon manzela. takze prevzate...no a sprava o mojom tehotenstve sa okamzite rozsirila behom piatich minut to vedeli vsetci. dufam,ze na mna nebudu kolegyne este horsie...sak uvidime.pekny vecer vam vsetkym a diky. pate. suzi
terezamaria
11.12.10,16:55
Dobry den,
som velmi rada, ze som nasla tuto temu lebo mozno poradite aj mne.
Pracujem na dialyzacnom stredisku a ked som zistila, ze som tehotna bola som gynekologom odoslana na ambulanciu pracovneho lekarstva,kde mi napisali posudok, ze musim byt preradena z dial.saly pre nepriazdnivy ucinok na plod. Odvtedy pracujem na ambulancii. Ale amulancia ma byt na 10 dni cez sviatky zatvorena a mna chcu napriek posudku zaradit znova na salu, kde by som nemala byt. Mozem sa preto odvolat na paragref 162 bod cislo 4 zo zakonnika prace? Dakujem
Späť na dialyzačnú sálu ísť nemôžeš, pretože si tehotná a máš k tomu kompetentný posudok z pracovného lekárstva.
Pokiaľ bude ambulancia na 10 dní zatvorená, buď rob pomocné práce, ako príprava stravy a občerstvenia alebo rob iné pomocné práce, ktoré budeš robiť mimo dialyzačnej sály.
Prípadne ak zamestnávateľ nebude súhlasiť, nech postupuje podľa § 142 ZP.
suzika1979
27.12.10,19:53
ahojte poradaci,na uvod prajem vsetkym pohodove a krasne prezitie vianocnych sviatkov /pokial mozno lepsie ako ja/ a stastny novy rok. ja som sviatky pretrpela hnackami a vracanim.neviem,ci je to sposobene iba tehotenstvom alebo som chytila aj daku crevnu virozu....skratka som grogy. isla som k dr a vypisala na pn. kedze ja som este nikdy pn nebola,kukam na tie papiere jak puk....a sa chcem spytat,ze ktore tlacivo je naco.pomozete mi? mam zelene,cervene a cierne...a este taky mensi harok kde je napisane od kedy,teda 23.12 a dokedy 31.12 no ukoncenu pnku este nemam,tak predpokladam,ze tento papierik sluzi pre mzdarku na tento mesiac a zrejme dostanem na januar dalsi.co mam komu dat a co si nechat? dik za kazdu pomoc. suzi
veronikasad
27.12.10,20:20
ahojte poradaci,na uvod prajem vsetkym pohodove a krasne prezitie vianocnych sviatkov /pokial mozno lepsie ako ja/ a stastny novy rok. ja som sviatky pretrpela hnackami a vracanim.neviem,ci je to sposobene iba tehotenstvom alebo som chytila aj daku crevnu virozu....skratka som grogy. isla som k dr a vypisala na pn. kedze ja som este nikdy pn nebola,kukam na tie papiere jak puk....a sa chcem spytat,ze ktore tlacivo je naco.pomozete mi? mam zelene,cervene a cierne...a este taky mensi harok kde je napisane od kedy,teda 23.12 a dokedy 31.12 no ukoncenu pnku este nemam,tak predpokladam,ze tento papierik sluzi pre mzdarku na tento mesiac a zrejme dostanem na januar dalsi.co mam komu dat a co si nechat? dik za kazdu pomoc. suzi
Pre seba si nechaj Preukaz o trvaní dočasnej PN. Všetko ostatné odovzdaj mzdárke. Nezabudni na druhej strane podpísať a dopísať č.ú. alebo adresu, na ktorú ti bude chodiť nemocenská.

Biele tlačivo (tzv. prechodka), podpisuješ na prednej strane. Ak pôjde o dlhodobu PN-ku, toto tlačivo ti bude lekár vystavovať každý mesiac, treba ho čím skôr potom doručiť zamestnávatelovi. (zamestnávatel ho postúpi do SP).
suzika1979
27.12.10,20:40
super,dakujem.tak dopisem to cislo uctu...a nema to dopisat uctovnicka vo firme? a preukaz o trvani...to je to zelene? alebo cierne...nemam to teraz u seba aby som si kukla
veronikasad
27.12.10,20:43
super,dakujem.tak dopisem to cislo uctu...a nema to dopisat uctovnicka vo firme? a preukaz o trvani...to je to zelene? alebo cierne...nemam to teraz u seba aby som si kukla
prečo účtovníčka - mala by si to poslať na svoj účet ?

Ale vážne, číslo účtu píšeš ty, nie firemné, ale svoje. Tiež nemám poruke tlačivá, ale preukaz o trvaní dočasnej PN je tuším zelený.
suzika1979
27.12.10,20:46
dobre,napisem ja.svoje,jasne...som len opatrna,aby som daco nezvrzala :) dakujem este raz.
suzika1979
27.12.10,20:57
manzel mi teraz vravel, ze ma zbalene u seba v praci vsetky moje tlaciva okrem zeleneho...on mi to totiz vybavi v mojej praci...zajtra. tak mozem byt kludna..vsetko bude fajn....ci? staci mi mat doma to zelene tlacivko? trosku ma zneistila suseda...vraj aj to cierne treba mat doma
vieraaaa
27.12.10,20:58
Podľa mňa si nechávaš iba zelený, ten je pre kontroly. Čierny a červený, ako i Preukaz o trvaní PN odovzdávaš vo firme. Čierny je pre zamestnávateľa na prvých 10 dní a červený pre SP na nemocenské dávky nad 10 dní. Preukaz o trvaní PN vydáva lekár na konci mesiaca - hovorí sa mu tiež lístok na peniaze, alebo prechodkový lístok (z mesiaca do mesiaca).
vieraaaa
27.12.10,20:59
manzel mi teraz vravel, ze ma zbalene u seba v praci vsetky moje tlaciva okrem zeleneho...on mi to totiz vybavi v mojej praci...zajtra. tak mozem byt kludna..vsetko bude fajn....ci? staci mi mat doma to zelene tlacivko? trosku ma zneistila suseda...vraj aj to cierne treba mat doma
Áno, zelené zostáva Tebe.
suzika1979
27.12.10,21:04
super,tak uz som kludna :) dakujem vam a prajem dobru nocku
suzika1979
28.12.10,19:08
este mam par otazok ohladne pn-ky... sa pise,ze prvych 10 dni plati zamestnavatel. to sa rata na kalendarne dni ? alebo pracovne? popripade sa rataju tie dni,co som mala mat sluzbu?
skusim detailnejsie opisat: pn som od 23.12.10, kontrolu mam mat 3.1.11. neviem,ci ma uz dr pusti do roboty,bo mi neni o moc lepsie. robit som mala tieto dni 23, 27,28,29,30,31
vieraaaa
28.12.10,19:22
Zamestnávateľ prepláca prvých 10 KD PN-ky a od 11-teho dňa prepláca PN-ku SP zase za KD.
suzika1979
28.12.10,19:52
dakujem :)
suzika1979
05.01.11,13:21
ahojte,na uvod prajem vsetko dobre do roku 2011 :) a mam otazocku ohladom gastrolistkov pocas pn-ky. mam na ne narok,ci nie? pocas dovolenky sa u nas gastrace nedavaju,tak predpokladam,ze nedostanem ani za tie dni,co som pn...abo sa mylim?
veronikasad
05.01.11,13:22
ahojte,na uvod prajem vsetko dobre do roku 2011 :) a mam otazocku ohladom gastrolistkov pocas pn-ky. mam na ne narok,ci nie? pocas dovolenky sa u nas gastrace nedavaju,tak predpokladam,ze nedostanem ani za tie dni,co som pn...abo sa mylim?
nie, nemáš. Podmienkou nároku je výkon práce viac ako 4 hod. denne.
suzika1979
05.01.11,14:51
myslela som si,dik. ale pojdem si aspon po tych par,co som v decembri robila...16dni. som cakala,ze veduci posle po mojej kolegyni,ako minule tomu bolo naopak,ked chybala ona.neposlal
Llívia
05.01.11,19:46
A vychádzky máš? Aby si neporušila liečebný režim ;).
suzika1979
06.01.11,16:44
zajtra idem na kontrolu a po nej sa stavim v praci,ale dobry napad,ak by ma este nechali doma,vypytam si vychadzku,dakujem