10_pedros_10
27.11.10,19:31
Ahojte som vodič kamionu chcem si kupiť notebook ale chcem k nemu aj internet. Ale chcem aby som na tom internete mohol byť hocikde aby som ho chytil všade. Nie že prídem niekde do nejakej dediny a nebudem tam moc byť na nete. Existuje taký nejaký internet aby som ho chytil v rôznych krajinách napr. nemecko,francuzsko,belgicko,lux, holandsko a.p.????
A tiež by som za ten net nechcel platiť vela peňazí mne stači aby som mohol komunikovať s priatelmi, rodinou a.p. napr. FB a podobne sem tam si kuknut na nete daky serial:)) alebo film.
dakujem
Fero11
27.11.10,18:52
Takze si si to specifikoval sam. Potrebujes mobilny internet. Nemam s nim skusenosti, preto by som ani nemal nic pisat, ale
Skusil si si aj nieco pohladat sam ?
Nasi operatory urcite ponukaju taky net, ale zabudni na to ze bude lacny, rychly a dostupny v kazdej diere
arizona
27.11.10,19:03
Neviem, ci existuje nieco ako medzinarodny internet :confused:
Cez rooming je to drahe,kupovat v kazdej krajine mob.internet urcite tiez...

Jedine co ma napada, je najst volnu wifi na najnutnejsiu komunikaciu s rodinou,ale filmy ci serialy je urcite lepsie pozerat tak, ze si ich doma vopred nahras napr. na ext. HDD.

skus sa poradit s kolegami na tejto stranke http://www.profivodic.sk/forum/16?page=1 , ako to riesia oni.
alla66
27.11.10,19:04
Ahojte som vodič kamionu chcem si kupiť notebook ale chcem k nemu aj internet. Ale chcem aby som na tom internete mohol byť hocikde aby som ho chytil všade. Nie že prídem niekde do nejakej dediny a nebudem tam moc byť na nete. Existuje taký nejaký internet aby som ho chytil v rôznych krajinách napr. nemecko,francuzsko,belgicko,lux, holandsko a.p.????
A tiež by som za ten net nechcel platiť vela peňazí mne stači aby som mohol komunikovať s priatelmi, rodinou a.p. napr. FB a podobne sem tam si kuknut na nete daky serial:)) alebo film.
dakujem
informácia z 15.01.2010 (môže sa líšiť od aktuálnych cenníkov)
T-Mobile
Tento operátor poskytuje dátový roaming aj ako balíček služieb. Ak neplánujete výrazne využívať dátový roaming v zahraničí, netreba nič aktivovať. K webu sa cez telefón (alebo PC s telefónom ako modemom) pripojíte bez komplikácií. Cena je 26,2 centa pri 100 kB tarifikácii. Ak plánujete sťahovať viac dát, oplatí sa aktivovať Web roaming 24, ktorý stojí 6,59 EUR za 20 MB a je platný 24 hodín od aktivácie. Cena za 10 MB bez dodatočnej služby by vyšla na 26,20 EUR, pri 20 megabajtoch je to viac ako 50 EUR. Ak vaša cesta trvá niekoľko dní, odporúčame zvážiť aktiváciu služby Web roaming.

Orange Slovensko
Tu je štandardná cena dátového roamingu 5,8853 EUR za jeden prenesený megabajt. Ak chcete využívať internet častejšie, oplatí sa aktivovať roamingový paušál za mesačný poplatok 23,66 EUR, kde je v balíku 10 MB dát. Za ďalší stiahnutý megabajt potom zaplatíte 1,9352 EUR. Aj tu platí tarifikácia po 100 kB.

Telefónica O2
Príjemná črta u tohto operátora je najmä účtovací interval po každých začatých 10 kB dát. Za 1 MB zaplatíte 2 eurá, pričom aj tu si treba dať pozor na zóny, v ktorých táto suma platí. Zóna 1 a 2 znamená, že takúto cenu využijete v Česku a ďalších členských štátoch EÚ plus niektorých ďalších krajinách.

Lacnejším riešením bude kúpa zahraničných SIM kariet

http://forum.mobilmania.sk/viewtopic.php?f=17&t=1084012&st=0&sk=t&sd=a
Andy Kralik
27.11.10,19:25
- volna wifi: bude lacna ale nebude vsade k dispozicii
- datovy roaming: bude k dispozicii v podstate vsade, ale lacny nebude
(pozor na to 20MB je velmi malo!!! To nestaci na beznu komunikaciu, maximalne tak si raz za cas pozriet maily ale davat si pozor a nestahovat prilohy!!)
- ak nejde o vela krajin, snad by sa oplatilo kupit predplatne karty, ktore podporuju pripojenie na net

- alebo pockat do buducnosti. Skor ci neskor EU zatrhne aj drahy datovy roaming, rovnako ako zatrhla drahy bezny roaming. A myslim ze to dlho trvat nebude.
Nandrolon
27.11.10,19:55
a internet cez satelit?
http://skylink.sk/web/structure/36.html tento je dostupný v sr aj čr, ale mohol by teoreticky byť aj v iných krajinách, nie ?

http://skylink.sk/web/structure/19.html#F je dostupný v celej európe...