martinpagacsk
28.11.10,11:56
Prijemny dobry den,
som studentom inzinierskeho studia na Narodohospodarskej fakulte Ekonomickej univerzity v Bratislave a sucasne studentom Doplnujuceho pedagogickeho studia na Katedre pedagogiky Narodohospodarskej fakulty Ekonomickej univerzity v Bratislave.
Vzhladom na to, ze budem mat (dufam) ukoncene inzinierske studium i doplnujuce pedagogicke studium odbornych ekonomickych predmetov (cize statnicu z pedagogiky, psychologie a odbornych ekonomickych predmetov), a chcel by som ucit na Obchodnej akademii pre zdravotne postihnutym - ake vzdelanie si musim doplnit aby som splnal predpoklady?
Cital som vo vyhlaske MSVVaS SR ze ak by som ucil najviac 5 hodin tyzdenne, ze si nemusim mat dalsie specialne vzdelanie.
Ale ked chcem ucit viac ako 5 hodin denne, co musim urobit?
Prosim o radu a podrobny postup, ako sa stat kvalifikovanym ucitelom odbornych ekonomickych predmetov na SOŠ pre zdravotne postihnutych?
Dakujem vopred, prajem prijemny a uspesny den,
S uctou,
Martin
pe.pe
28.11.10,11:04
Prijemny dobry den,
som studentom inzinierskeho studia na Narodohospodarskej fakulte Ekonomickej univerzity v Bratislave a sucasne studentom Doplnujuceho pedagogickeho studia na Katedre pedagogiky Narodohospodarskej fakulty Ekonomickej univerzity v Bratislave.
Vzhladom na to, ze budem mat (dufam) ukoncene inzinierske studium i doplnujuce pedagogicke studium odbornych ekonomickych predmetov (cize statnicu z pedagogiky, psychologie a odbornych ekonomickych predmetov), a chcel by som ucit na Obchodnej akademii pre zdravotne postihnutym - ake vzdelanie si musim doplnit aby som splnal predpoklady?
Cital som vo vyhlaske MSVVaS SR ze ak by som ucil najviac 5 hodin tyzdenne, ze si nemusim mat dalsie specialne vzdelanie.
Ale ked chcem ucit viac ako 5 hodin denne, co musim urobit?
Prosim o radu a podrobny postup, ako sa stat kvalifikovanym ucitelom odbornych ekonomickych predmetov na SOŠ pre zdravotne postihnutych?
Dakujem vopred, prajem prijemny a uspesny den,
S uctou,
Martin

Ahoj Martin,

odborne budeš spôsobilý, pre nie špeciálne školy aj pedagogicky spôsobilý. Pre špeiálne školy si musíš doplniť ešte špeciálnopedagogickú kvalifikáciu. Najlepšie na Pedagogickej fakulte UK:

http://www.fedu.uniba.sk/index.php?id=3218

pozri hneď prvý link, informačná ponuka. O možnostiach doplnenia špecped. kvalifikácie sa píše asi od 9. strany. Pozri si celý materiál, sú tam aj kontakty na príslušných zamestnancov fakulty.

Držím palce!
martinpagacsk
28.11.10,15:22
Dakujem ti velmi pekne, bohuzial specialna pedagogika sa da studovat iba po ukonceni 2.stupna VS studia a ukonceni DPS, a nie sucasne popri ing a dps studiu :( Takto stravim este 2 roky na skole :( Nevies ci je mozne, byt skonceny Ing., mat hotove DPS, ucit na OA pre zdravotne postihnutych a popritom si robit specialnu pedagogiku tie 4 semestre? Alebo musim tie 2 roky pracovat inde, robit si specialnu pedagogiku a az potom nastupit na OA pre zdravotne postihnutych?
Dakujem vopred za odpoved, este musim zistit, kolko beru na Pedagogickej fakulte ludi, ci aj externe a kolko sa plati :(
Ale velmi si mi pomohol, naozaj srdecne dakujem
pe.pe
28.11.10,15:56
Dakujem ti velmi pekne, bohuzial specialna pedagogika sa da studovat iba po ukonceni 2.stupna VS studia a ukonceni DPS, a nie sucasne popri ing a dps studiu :( Takto stravim este 2 roky na skole :( Nevies ci je mozne, byt skonceny Ing., mat hotove DPS, ucit na OA pre zdravotne postihnutych a popritom si robit specialnu pedagogiku tie 4 semestre? Alebo musim tie 2 roky pracovat inde, robit si specialnu pedagogiku a az potom nastupit na OA pre zdravotne postihnutych?
Dakujem vopred za odpoved, este musim zistit, kolko beru na Pedagogickej fakulte ludi, ci aj externe a kolko sa plati :(
Ale velmi si mi pomohol, naozaj srdecne dakujem


Hned po skonceni terajsieho studia mozes zacat ucit na specialnej skole s tym, ze podla zakona 317/2009 (Zakon o ped. a odb. zamestnancoch), na studium specialnoped. sposobilosti musis nastupit najneskor do 4 rokov od vzniku 1. prac. pomeru v organizacii, kde sa tato specialnoped. sposobilost vyzaduje a do 7 rokov ju ukoncit. V Tvojom pripade to je jednduche, kedze si este pracovny pomer v skolstve nemal. DPS sa realizuje "dialkovo".
Pokial ide o pocty uchadzacov a o skolne, osobne neviem, mozno niekto kto ma skusenosti napise. Ak nie, obrat sa priamo na fakultu. Inak nezabudni na terminy podavania prihlasky na specped! Su v uvedenom infoliste. Cim skor sa prihlasis, tym skor mas studium za sebou a tym skor budes moct vykonat atestaciu a postupit platovo.

Inak, na leto si vytlac horeuvedeny zakon a pekne na plazi si ho prestuduj, je to zakon o pedagogickych zamestnanoch a je v nom vela zaujimaveho :D
martinpagacsk
28.11.10,16:01
Inak nezabudni na terminy podavania prihlasky na specped! Su v uvedenom infoliste. Cim skor sa prihlasis, tym skor mas studium za sebou a tym skor budes moct vykonat atestaciu a postupit platovo.

Inak, na leto si vytlac horeuvedeny zakon a pekne na plazi si ho prestuduj, je to zakon o pedagogickych zamestnanoch a je v nom vela zaujimaveho :D


na toto ja mam este cas, este 3 semestre ing a dps studia a az potom mozem ist na specku :(, kedze na specku ma bez VS 2. stupna nezoberu :(
ale chcem vediet dopredu ze co ma caka :P
okrem teda nizkeho platu a akcnych adolescentov :)