viktorpp
28.11.10,16:07
Zdravim, ako postupovať v prípade ak potrebujem spoločenskú zmluvu o zal. s.r.o., a nemame ziadny original ani overenu fotokopiu..mozem ju vytlacit a podpisy spolocnikov overia s povodnym datumom? alebo ako sa to da riesit? v registri je original..tam mi ho asi nepozicaju aby som siel overit fotokopiu co?

Dakujem za rady
KEJKA
28.11.10,15:16
SZ je v zbierke listín - odtiaľ si ju môžeš vybrať.
viktorpp
28.11.10,15:18
fyzicky mi ju daju/pozicaju povedzme na 1 hodinu? som konatelom tej s.r.o. a aj spolocnikom..
treba nejaku ziadost podat alebo staci tam osobne ist?. dakujem
KEJKA
28.11.10,15:23
prakticky som tam nebola, ale Zb.listín je na to, je verejná, vyžiadať sa dá z nej všetko, čo je uložené.
Choď osobne, mal by si dostať jeden exemplár do ruky - asi za kolok, ale bude to akoby overená kópia.
blavaciko
28.11.10,17:35
fyzicky ti zmluvu nepozicaju napr na hodinu, spravia ti z nej kopiu, zrejme s gulatym razitkom (za kolok)
viktorpp
28.11.10,23:02
ja potrebujem bud original alebo overenu fotokopiu...ked ta kopia co mi spravia bude mat kolok prip. gulate razitko da sa to povazovat za original alebo overenu kopiu?
a ta druha moznost co som pisal nie je mozna? teda ist s vytlacenou spol. zmluvou s povodnym datumom../r.2008/ a dat si na nej overit podpisy? pripadne to riesit nejako inac?

dakujem za doterajsie odpovede.
KEJKA
29.11.10,06:40
to overenie bude zo dňa, kedy budeš u notára.
viktorpp
29.11.10,09:21
overenie ano... ale vytlaceny datum na zmluve?.. napr. V Bratislave, dňa 16.10.2008.. tak to nemoze byt?
KEJKA
29.11.10,12:17
hm, fakt neviem. Určite bude jasné, že nejde o SZ pôvodnú, ktorá bola uložená pri zakladaní spoločnosti.
nechceš náhodou robiť zmeny zapisované do OR? Vtedy by si aj tak musel vyhotoviť nové znenie SZ, takže by bol aktuálny dátum vyhotovenia SZ, ktorý by korešpondoval s dátumom overenia.
====================
Podľa mňa závisí od účelu, ktorý sleduješ, na čo vlastne SZ teraz potrebuješ. Takže je tu možnosť spýtať sa druhej strany, či takúto SZ akceptuje.
====================
prečo sa ti javí nepriechodné - vytiahnuť SZ zo Zb.listín? To je najbezpečnejšie a najistejšie - listiny takto získané sa využívajú úspešne aj pri súdnych sporoch......
viktorpp
29.11.10,14:38
no dnes som sa dovolal na obch. register tak mi povedali ze to bude vlastne ako keby original s peciatkou sudu, resp. ov. fotokopia.. plati sa 0,33 cent za stranu..dakujem vsetkym za rady