atech
28.11.10,17:37
Dobry den,
som zivnostnik, platca DPH ,kupil som s decembri 2009 od sukromnej osoby motorove vozidlo
Octavia a dal som ho do majetku firmy. Nakolko to bolo koncom roka 2009, tak som si este v roku 2009
nedaval vydavky na pohonne hmoty do vydavkov. Za cely rok 2010 som si uz uplatnoval 80% vydavkov
na pohonne hmoty. Moj problem resp. otazka je , ze v technickom preukaze nemam uvedenu
ziadnu spotrebu PH, ani mesto , ani priemernu spotrebu.
Ako si mam teraz vypocitat a zdokladovat pocet najazdenych kilometrov za rok 2010.
Vopred Vam dakujem za radu

Peter
Ice dive
28.11.10,17:03
Dobry den,
som zivnostnik, platca DPH ,kupil som s decembri 2009 od sukromnej osoby motorove vozidlo
Octavia a dal som ho do majetku firmy. Nakolko to bolo koncom roka 2009, tak som si este v roku 2009
nedaval vydavky na pohonne hmoty do vydavkov. Za cely rok 2010 som si uz uplatnoval 80% vydavkov
na pohonne hmoty. Moj problem resp. otazka je , ze v technickom preukaze nemam uvedenu
ziadnu spotrebu PH, ani mesto , ani priemernu spotrebu.
Ako si mam teraz vypocitat a zdokladovat pocet najazdenych kilometrov za rok 2010.
Vopred Vam dakujem za radu

Peter
najprv by som si pozrel koľko má také auto pri danej motorizácií a výkone motora spotrebu udávanú výrobcom - mal by byť toho plný interenet, resp. požiadať importéra alebo predajcu škoda, aby ti vydali potvrdenie o normovanej spotrebe pre daný model.

no pokiaľ sa nemýlim, tak 80 % paušál bol práve z dôvodu, že nie je potrebné robiť knihu jázd... takže ak uplatňuješ paušál mal by si skôr vedieť zdokladovať nákup PHM, mať potvrdenie o spotrebe a stav tachometra pri kúpe máš možno v kupnej zmluve keď si auto kupoval... (takže +/- by si tie kilometre mal vedieť odhadnúť...)