Ejo
28.11.10,17:29
Dobrý deň. Účtovanie dotácie z ÚP je mi jasné. Príspevok mi bude poskytnutý na preplateni hrubej mzdy a to oznamená, že aj odvody, ktoré má platiť zamestnanec. Moje výdavky budú ako VOZD a keď mi ÚP preplatí mesačne hrubú mzdu, tak zaúčtujem ako POZD. Ale mňa zaujíma či mám niečo vrátiť zamestnancovi, keď mi jeho odvody preplatí ÚP?
Ďakujem
Zoltán Kovács
28.11.10,16:47
Zamestnancovi nič nevyplácaš. Je to refund pre teba ako zamestnávateľa.
Ejo
29.11.10,07:18
Zamestnancovi nič nevyplácaš. Je to refund pre teba ako zamestnávateľa.
Ďakujem pekne za odpoveď. Aj ja som si to takto myslela, len ma zaskočilo, že to sú odvody zamestnanca i keď ja ich odvádzam a sú to moje výdavky OZD. Ešte raz ďakujem.
Ejo
07.06.11,11:16
Dobrý deň. Ako na chránenú dielnu UPSVaR prepláca hrubé mzdy zamestnanca, ktorý je zamestnaný od 10/2010. Viem, že dotácia sa má zahrnúť v takej výške, v akej sa čerpala. Ale v mojom prípade úrad prepláca až po jej zdokladovaní. Takže v roku 2010 mzdy za 10,11,12/2010 preplácali až v roku 2011. Z DÚ som dostala odpoveď, že zaúčtovať dotáciu tak, aby bol dopad na základ dane nulový. Ale ak ja som mzdy v roku 2010 účtovala ako VOZD a prvé preplatenie miezd z úradu bolo až v roku 2011, tak ako som mala správne účtovať? Ja som hrubé mzdy 2010 /ktoré boli 2011 preplatené/ zaúčtovala ako VOZD a keď mi prišlo preplatenie z úradu v roku 2011 - tak ako POZD. Je to správne?