Roman.S
25.11.05,12:19
Poraďte : potrebujem založiť s.r.o.-čku no nemôžem v nej nijako figurovať (štátna služba). Ako to urobiť čo najlepšie, aby som mal nad spoločnosťou 100% kontrolu ?
bepo
25.11.05,11:28
V podstate nijako nebudeš mať na 100 % kontrolu.Založiť si akciovku v štáte kde dovoľujú mať akcie na doručiteľa a tá a.s. si tu založí sro.
Ak si založíš na SK sro a ako spoločník bude príbuzný alebo známy nebudeš to mať na 100% a je to horšie ako so zahraničnou as.
Hanka
25.11.05,11:30
Musis si vybrat, bud statna sluzba, alebo podnikanie.:rolleyes:
Roman.S
25.11.05,12:04
Hanka, nesranduj, ide predsa o peniaze ;) Ako to je, aký je rozdiel medzi konateľom a spoločníkom ?
STRELEC
25.11.05,12:16
V podstate nijako nebudeš mať na 100 % kontrolu.Založiť si akciovku v štáte kde dovoľujú mať akcie na doručiteľa a tá a.s. si tu založí sro.
Ak si založíš na SK sro a ako spoločník bude príbuzný alebo známy nebudeš to mať na 100% a je to horšie ako so zahraničnou as.
Bepo Ti navrhol asi jedinú možnosť, ako byť priamym vlastníkom, ktorého "nie je vidieť".
Zároveň Ti dal aj druhú možnosť - Tebe dôverihodnú osobu. Tú by si si mohol poistiť zmluvou,zmenkou a pod. ktorá by Ťa aspoň ako-tak chránila voči tej osobe, pokiaľ by si to považoval za potrebné.
ajobs
25.11.05,12:23
Doplním bepa a STRELCA v tom, že nemusíš zakladať s.r.o., ale rovno privátnu a.s. podľa slovenského práva, kde budú akcie na doručiteľa. Ty nemusíš figurovať v žiadnych orgánoch spoločnosti.
Tá optimalizácia cez zahraničnú a.s. sa mi zdá vhodná iba vtedy, ak by išlo o "veľké peniaze", ale to by sa už asi aj oplatilo odísť zo štátnej služby:confused: :eek:
Alebo chceš využívať insider trading ??:confused:
anto
25.11.05,12:26
Ak máš dostatok peňazí, tak ich daj osobe, ktorej dôveruješ proti zmluve o pôžičke, ktorá vo svojom mene založí s.r.o, a ty tam nebudeš vôbec viditeľný.
Roman.S
19.01.06,12:16
napadla ma ešte možnosť poistky - predom urobiť Prevod obchodného podielu a mať ho v šuflíku, keby niečo. Dá sa ?
xaver
18.03.06,17:03
napadla ma ešte možnosť poistky - predom urobiť Prevod obchodného podielu a mať ho v šuflíku, keby niečo. Dá sa ?
S tymto sposobom som sa stretol. V postate existovala notarsky overena zmluva o prevode obchodneho podielu s volnym miestom na datum prevodu podielu. (k tomu splnomocnenia na konanie za spolocnika (ako za sukromnu osobu) a na konanie za konatela (ako za zastupcu spolocnosti))

Stale vsak by mohol spolocnik previest podiel bez vedomia skutocneho vlastnika a ten by sa len z Obch. registra dozvedel o zmene a bolo by neskoro.
ajobs
18.03.06,21:33
S tymto sposobom som sa stretol. V postate existovala notarsky overena zmluva o prevode obchodneho podielu s volnym miestom na datum prevodu podielu. (k tomu splnomocnenia na konanie za spolocnika (ako za sukromnu osobu) a na konanie za konatela (ako za zastupcu spolocnosti))

Stale vsak by mohol spolocnik previest podiel bez vedomia skutocneho vlastnika a ten by sa len z Obch. registra dozvedel o zmene a bolo by neskoro.

Presne tak, toto nie je bezpečné riešenie.
STRELEC
19.03.06,04:45
Bepo Ti navrhol asi jedinú možnosť, ako byť priamym vlastníkom, ktorého "nie je vidieť".
Zároveň Ti dal aj druhú možnosť - Tebe dôverihodnú osobu. Tú by si si mohol poistiť zmluvou,zmenkou a pod. ktorá by Ťa aspoň ako-tak chránila voči tej osobe, pokiaľ by si to považoval za potrebné.Vychádza to teda tak, že by si mal byť "celkom tichý spoločník", ako sa tomu u nás hovorí, s poistkou - viď napr. citát.
Dosť je pri tom všetkom dôležité, či sa na činnosti SRO budeš aktívne podielať (len Ťa nemá byť vidno, to by bolo jednoduchšie), či sa jedná z Tvojej strany len o myšlienku, povedzme kontakty a Sk.
Podľa mňa, ak Ťa z Tvojho okruhu hneď nenapadne vhodný človek, nič z toho nebude, resp. riziko zlyhania bude väčšie.