masajo
28.11.10,18:53
Mám 14 mesačnú vnučku, u ktorej sa vyskytli červené vyrážky na tváričke najskôr okolo úst, ale postupuje to už na líčka až k očkám. Detská lekárka povedala, že to má od cumlíka, ale neurobila jej žiadne iné vyšetrenia. Bolo cítiť aj nepríjemný zápach z ústočiek. Môže to súvisieť s trávením? Nemáte, prosím, niekto s tým skúsenosti? Čo by mohlo na to zabrať? Na koho s treba obrátiť?
korela
28.11.10,20:00
K čomu by si mohla prirovnať ten "zápach"? Mali sme podobný problém v rodine.
video1983
28.11.10,20:43
mozno ekzem atopicky
BXLmiami
29.11.10,05:32
U tak malého dieťaťa vyšetrenia je problém.Môže sa jednať o alergický problém,ale testy sa v ideálnom prípade robia až v predškolskom veku,pretože aj testy maju svoje + a -.Ak má v rodine niekto alerg.nádchu,ekzém,asthmu,treba myslieť na Atopickú dermatitídu.Co sa týka žaludka,závisí ako ju krmite,deti nemaju celkom dokonalu traviačku,takže je v rôznom veku vhodný rôzny typ stravy,čo ale Slováci vytrvalo ignoruju s odôvodnením-ved ona zje všetko a ked jej to tak chutí.Neuvedomuju si,že dieťa zje z ruky matky aj cyankalii,ak je osladené.No a napr.Helicobacter..ak ho má niekto v rodine...je bežné,že matka olizne cumel,ochutná jedlo dieťaťa lyžicou,atd.Takže ak má Helicobactera,dostane ho aj dieťa.Netreba panikovať,ohláste sa k lekárke a nedajte si na tvár dať hormonálne maste.
ewita888
29.11.10,05:42
U tak malého dieťaťa vyšetrenia je problém.Môže sa jednať o alergický problém,ale testy sa v ideálnom prípade robia až v predškolskom veku,pretože aj testy maju svoje + a -.Ak má v rodine niekto alerg.nádchu,ekzém,asthmu,treba myslieť na Atopickú dermatitídu.Co sa týka žaludka,závisí ako ju krmite,deti nemaju celkom dokonalu traviačku,takže je v rôznom veku vhodný rôzny typ stravy,čo ale Slováci vytrvalo ignoruju s odôvodnením-ved ona zje všetko a ked jej to tak chutí.Neuvedomuju si,že dieťa zje z ruky matky aj cyankalii,ak je osladené.No a napr.Helicobacter..ak ho má niekto v rodine...je bežné,že matka olizne cumel,ochutná jedlo dieťaťa lyžicou,atd.Takže ak má Helicobactera,dostane ho aj dieťa.Netreba panikovať,ohláste sa k lekárke a nedajte si na tvár dať hormonálne maste.
máme podobný problém, prosím ťa a ten zápach z ústočíek - iba keď sa zobudí to môže súvisieť aj so zúbkami? idú jej stoličky, má 20 mesiacov.. je kľudná, nevyzerá, žeby mala problém s trávením..
BXLmiami
29.11.10,06:11
Môže.A ak je to po noci,tak aj s miernou dehydratáciou.Pozor na sladké vodičky,deti sa napiju džusiku alebo sladkého čajička a potom im to v puse hnije.Toto je dlhodobý problém Slovenska,ved aj obsadzujeme prvé priečky v Europe čo sa týka pokazených zubov.
ewita888
29.11.10,06:18
Môže.A ak je to po noci,tak aj s miernou dehydratáciou.Pozor na sladké vodičky,deti sa napiju džusiku alebo sladkého čajička a potom im to v puse hnije.Toto je dlhodobý problém Slovenska,ved aj obsadzujeme prvé priečky v Europe čo sa týka pokazených zubov.
zúbky má pekné, biele, umývame každý večer..:) pije iba čajík, trošku prisladený, žiadne džúsy a sladké vody.. dúfam, že to bude iba tým rozdrásaným ďasnom z vychádzajúcich stoličiek..
ludmilla
29.11.10,06:51
máme podobný problém, prosím ťa a ten zápach z ústočíek - iba keď sa zobudí to môže súvisieť aj so zúbkami? idú jej stoličky, má 20 mesiacov.. je kľudná, nevyzerá, žeby mala problém s trávením..

Okrem vyššie uvedených príčin od BXLmiami, zápach z úst po prebudení je zvyčajne normálny, pretože počas spánku sa produkuje aj menej slín a tie zapáchajúce ústne mikróby sa menej preplachujú slinami ako počas dňa, pretože naše sliny sú aj takým prirodzenou fyziologickou samočističkou ústnej dutiny. preto v noci bacily v na suchších ústnych slizniciach nie sú transportované do pažeráka ako je tomu počas dňa a to vyvoláva ten zápach po prebudení.
U detičiek okrem iného dodržiavať ústnu hygienu a čistiť aj jazýček, pretože aj tam je povlak - na jazýčku sa usadí až 2/3 mikroorganizmov
masajo
29.11.10,14:10
Zápach bol spočiatku veľmi intenzívny (ako keď je dieťatko "pokakané"), teraz je už menej, skôr ako kyslý.Ekzem okolo ust - pochádza asi zo slín a pravdepodobne zo streptokoka pneumone - toho ma v nose. Kozna jej predpisala Fucidin H - nezabral. Atopicky ekzem to nie je. Prosím, ak viete o nejakej mastičke, čo by zabrala, ozvite sa. Ďakujem všetkým.
korela
29.11.10,16:11
Zápach bol spočiatku veľmi intenzívny (ako keď je dieťatko "pokakané"), teraz je už menej, skôr ako kyslý.Ekzem okolo ust - pochádza asi zo slín a pravdepodobne zo streptokoka pneumone - toho ma v nose. Kozna jej predpisala Fucidin H - nezabral. Atopicky ekzem to nie je. Prosím, ak viete o nejakej mastičke, čo by zabrala, ozvite sa. Ďakujem všetkým.
Mohol by byť acetonický? Normálne ako acetón.
"V domácnosti je veľmi známy ako aktívna látka odlakovačov (http://sk.wikipedia.org/w/index.php?title=Odlakova%C4%8D&action=edit&redlink=1), ktoré po ňom páchnu." A cítiť to stále rovnako po celý deň, alebo iba niekedy za deň, alebo aj občasne, niekedy aj väčší čas nie? Proste nepravidelne.
korela
29.11.10,18:05
U tak malého dieťaťa vyšetrenia je problém.Môže sa jednať o alergický problém,ale testy sa v ideálnom prípade robia až v predškolskom veku,pretože aj testy maju svoje + a -.Ak má v rodine niekto alerg.nádchu,ekzém,asthmu,treba myslieť na Atopickú dermatitídu.Co sa týka žaludka,závisí ako ju krmite,deti nemaju celkom dokonalu traviačku,takže je v rôznom veku vhodný rôzny typ stravy,čo ale Slováci vytrvalo ignoruju s odôvodnením-ved ona zje všetko a ked jej to tak chutí.Neuvedomuju si,že dieťa zje z ruky matky aj cyankalii,ak je osladené.No a napr.Helicobacter..ak ho má niekto v rodine...je bežné,že matka olizne cumel,ochutná jedlo dieťaťa lyžicou,atd.Takže ak má Helicobactera,dostane ho aj dieťa.Netreba panikovať,ohláste sa k lekárke a nedajte si na tvár dať hormonálne maste.

"Je bežné"..., ja som nikdy neoblízala ani jednému dieťaťu cumlík. Ani som sa nevrátila do jeho jedla s lyžičkou, ak som jedlo skúšala. A nerobím to podnes, nevraciam sa do hrnca s lyžičkou pri ochutnávaní jedla. Nikdy!
.
"Môže sa jednať o alergický problém, ale testy sa v ideálnom prípade robia až v predškolskom veku..."
.
Keď sa môže jednať, nevylúčim podozrenie a dieťa vyšetrím. Čo je to ideálny prípad? Vyrážky na tvári nemajú čo robiť. Je za tým vždy príčina.
Pokiaľ viem, potravinové alergie sa dajú zistiť, vychádzam zo skúseností, žiaľ nie našej, že niektoré včasne a šťastne zdiagnostikované deti nabiehajú na diétu už veľmi zavčasu. Bez celoživotného poškodenia ostatných orgánov.
korela
29.11.10,18:18
Môže.A ak je to po noci,tak aj s miernou dehydratáciou.Pozor na sladké vodičky,deti sa napiju džusiku alebo sladkého čajička a potom im to v puse hnije.Toto je dlhodobý problém Slovenska,ved aj obsadzujeme prvé priečky v Europe čo sa týka pokazených zubov.

Keby prekyslenie organizmu ohrozovalo iba zuby, to by nebolo najhoršie.
Nech mi niekto vysvetlí, z akého dôvodu sa pridáva cukor alebo umelé sladidlá do šumivých tabliet. Prečo to podporuje farm. priemysel?
Prečo nie je väčšia osveta?
Ja som deti naučila na čaj bez cukru. Prečo sa prestalo v rodinách variť klasické kakao s výživovou hodnotou a nahrádza sa sladkou grankovou žbrndou?
evuš
30.11.10,06:25
Zápach bol spočiatku veľmi intenzívny (ako keď je dieťatko "pokakané"), teraz je už menej, skôr ako kyslý.Ekzem okolo ust - pochádza asi zo slín a pravdepodobne zo streptokoka pneumone - toho ma v nose. Kozna jej predpisala Fucidin H - nezabral. Atopicky ekzem to nie je. Prosím, ak viete o nejakej mastičke, čo by zabrala, ozvite sa. Ďakujem všetkým.

....no asi ma všetci odsúdite za reklamu... ak sa to nedá predýchať, tak prosím admina, aby môj príspevok vymazal !
Možno to vôbec nie je ekzém. Moja dcéra mala tiež problémy s pokožkou. Začala som používať kozmetiku SEBA MED /majú mydlo, šampón, sprcháč, olej, mlieko, krém na tvár, krém na telo, špeciálny krém na zapareniny, krém na opaľovanie...../ - pozor však, treba si pýtať Detskú radu, pretože zvlášť je pre dospelých... Nám to strašne pomohlo, hoci nám už lekárka chcela predpísať hormonálne masti, čo som vtedy rázne odmietla.... Najmä teraz, keď je vonku zima, vlhko, vietor, detská pokožka a nie len tá dosť trpí...
ivantt
30.11.10,08:28
Keby prekyslenie organizmu ohrozovalo iba zuby, to by nebolo najhoršie.
Nech mi niekto vysvetlí, z akého dôvodu sa pridáva cukor alebo umelé sladidlá do šumivých tabliet. Prečo to podporuje farm. priemysel?
Prečo nie je väčšia osveta?
Ja som deti naučila na čaj bez cukru. Prečo sa prestalo v rodinách variť klasické kakao s výživovou hodnotou a nahrádza sa sladkou grankovou žbrndou?

Cukkor a umele sladidla ? ved na tom sa najlepsie zaraba a to si pani z EU nenechaju ujst tie miliardiky v kešeni. Za poslednych pár rokov tak diskutovana STEVIA, je sladka a je liecivka a oni to povolia len ako kozmeticky doplnok. Ved by skrachovali keby ju povolili ako liecivku a sladidlo. Radsej chemicky spracovane granko, teraz uz aj pre deti od 1 roku ( hahaha). A stači jedna reklama... trebars ide rozpravka o gumkáčoch, hned predavaju gumidžús, gumkáčske cukríky, oplatky, zmrzlinu a co ja viem coa deti sa idu roztrhat... a chiti im to so vsetkymi chemikaliami ktore nie len v detskom ale aj neskôr škodia... ale je to len cukrik, ved ho dieta neje cely zivot a z reklamy ludia ziju a dobre ziju.
masajo
30.11.10,13:31
Nie ako acetón, jednoducho kyslý ako keď je "pokazený" žalúdok. Ale to postupne prechádza, len vyrážky zostávajú. Už si nevieme rady.
evuš
01.12.10,08:46
Nie ako acetón, jednoducho kyslý ako keď je "pokazený" žalúdok. Ale to postupne prechádza, len vyrážky zostávajú. Už si nevieme rady.

Masajo, skúste ten krém + ostatné prípravky, čo som Vám radila /príspevok č. 13/ Nebude to hneď, ale možno pomôže i Vám...
masajo
01.12.10,12:22
Evuš, ďakujeme pekne, ideme to hneď kúpiť. Potom sa ozvem, či to funguje.
korela
02.12.10,02:28
Nie ako acetón, jednoducho kyslý ako keď je "pokazený" žalúdok. Ale to postupne prechádza, len vyrážky zostávajú. Už si nevieme rady.
V podstate mi nemalo byť v dychu pri správnej výžive nič cítiť. V prípade ktorý dôverne poznám, to začalo síce vo štvrtom roku života bez dovtedajších žiadnych užívaní antibiotík, ale vyrážky na tvári sa objavili už oveľa skôr, v druhom mesiaci krupička na tvári (vtedy sa nabiehalo na ovocné šťavy v šiestom týždni života), nasledoval dermatológ - mastičky,
neskôr dieťa odmietalo mlieko asi v ôsmom mesiaci života, vynechalo sa zo stravy, neskôr po pol roku už ho zasa dokázalo prijať, nasledovalo "normálne" obdobie, ale zmena pachu dychu sa objavovala okolo štvrtého roku života v zmysle acetonického pachu, dá sa povedať že i kyslého, to je dosť podobné. Detská lekárka stav ignorovala, po známosti sa dával robiť test na cukrovku, tá bola zakaždým vylúčená, dieťa prosperovalo veľmi dobre navonok, vyššie od ostatných (dané geneticky), aj váhovo, takže žiadne obvyklé vonkajšie prejavy sa nespájali so žiadnou dg. Iba bolesti brucha. Hnačky nie. V puberte masívny nástup nie akné, ale vyrážok a zhlukov pod pokožkou, puberta v ...., bolesti neustále žalúdka, dieťa posielané lekárkou k psychológovi kam odmietalo ísť ani nešlo, až keď v 18-ich rokoch prišlo s krvácaním do žalúdka a okamžite hospitalizované so záverom helicobacter a intolerancia na laktózu. Intolerancia na laktózu je veľmi častým indikátorom pre celiakiu, pani primárka na Antolskej však toto vyšetrenie asi nepokladala za možnú príčinu dovtedajších ťažkostí.
Nakoniec sa celiakia diagnostikovala až 22-om roku života
, t.j. po 18-tich rokoch, pri zničených iných dôležitých orgánov. Dych s pachom bolo cítiť veľmi nepravidelne, dieťa neskôr hovorilo, že si myslelo, že ten diskomfort (bolesti brucha) ktoré prežívalo si myslelo, že je to bolo normálne, pretože to malo od útleho detstva a nemalo to ako porovnať!!! Pritom hodnoty Ag... a neviem aké neboli v poriadku už v útlom veku.
Nemusí to byť váš prípad, a bola by som iba rada, ale chcem touto cestou nielen vám, ale možno i niekomu inému možno poradiť, že existujú i tieto dg. Tento acetonický dych som našla doteraz iba v jednom príspevku na primar.sk. Nikde inde v literatúre alebo na nete.

Taktiež existuje jedna dg, poznám iba dva prípady za život, mali to maličké detičky, a síce nedoviera sa vrátnik. Nie som lekárka, neviem odborný výraz.
Je to zrejme zriedkavá dg.

V žiadnom prípade sa nenechávajte odbiť, dych má byť normálny,vyrážky nemajú čo robiť na tvári, na tvári sa v mojom opisovanom prípade vyskytovali kvôli porušeniu steny tenkého čreva, čo sa malo vylučovať prirodzenou cestou, tak si našlo telo vylučovanie aj cez pokožku.
.
Možno by som ešte zvážila aj alternatívnu medicínu, mám na mysli tradičnú čínsku medicínu. Len neviem či naši robia aj malé detičky. Ale asi áno. Keď sa takto lieči Ázia, prečo by sa nemohla využívať u nás.
Ako rodič by som využila všetky prostriedky.
Skúste zminimalizovať cukor v strave.
Možno nevie spracovať inú niektorú zložku potravy.

Dúfam, že ste sa nevystrašili, nebolo to cieľom. Opisovaný prípad je mementom.
Želám rýchle správne zistenie dg a uzdravenie vašej vnučky.
korela
02.12.10,02:37
....no asi ma všetci odsúdite za reklamu... ak sa to nedá predýchať, tak prosím admina, aby môj príspevok vymazal !
Možno to vôbec nie je ekzém. Moja dcéra mala tiež problémy s pokožkou. Začala som používať kozmetiku SEBA MED /majú mydlo, šampón, sprcháč, olej, mlieko, krém na tvár, krém na telo, špeciálny krém na zapareniny, krém na opaľovanie...../ - pozor však, treba si pýtať Detskú radu, pretože zvlášť je pre dospelých... Nám to strašne pomohlo, hoci nám už lekárka chcela predpísať hormonálne masti, čo som vtedy rázne odmietla.... Najmä teraz, keď je vonku zima, vlhko, vietor, detská pokožka a nie len tá dosť trpí...

Ekzém, aj to sa sledovalo, masti všetkého druhu, Seba Med bol dostať iba v Prahe vtedy, aj ten sa používal, a príčina bola úplne inde.
Ak sa odstraňovala, tak sa odstraňovali iba vonkajšie prejavy.
Ale vo vašom prípade to bolo asi na mieste.