mario226
28.11.10,20:28
Dobry den, .Mam jeden velky este nevyrieseny a dost problematicky problem.Uz je to asi 3 mesiace naspet,co som mal autonehodu.Pri jazde na bicykli po hlavnej ceste ma zrazilo zo zadu nakladne auto IVECO.Okolnosti tykajuce sa co bolo tou pricinou ze ma zrazil niesu jasne,a ani nebudu,vie to iba vodic,uz len z toho dovodu,ze usiel z miesta cinu.Cize to ci mal vypite alebo by bol pod vplyvom inych omamnych latok uz nikto nezisti.Tento vodic mi tym,ze utiekol,nepodal ani prvu pomoc,cize nebol znami,a bol hladany policiou.Po asi cca 13 dnoch patrania po nom ho nasli a obvinili z ublizenia na zdravy , uteku z miesta cinu a ostatnych bodou,ktorych je ovela viac,a z ktorych by bol obvineni pokial by sa to dostalo na sud.Bol som osvetleny,bolo este svetlo,vidno,jedine co som pochybil bolo to ze som nemal ochrannu prilbu.Ale oto teraz nejde,.Tento vodic je uz znami,bol vypocuty niekolko krat tak .asi ako ja,no a teraz cakam co a ako.Ide oto,ze som utrpel vazne zranenia hlavy,laveho lakta a brucha.Lieceny som do dnesneho dna,z nasledkami takymi ze ma asi caka operacia a hrba dalsich vysetreni ako hlavy tak aj ruky.Vodic sa somnou skontaktoval,a chcel sa dohodnut na mimosudnom vyrovnani,preto ze nechce ist na sud,lebo vie,ze by sa mu to nevyplatilo a jeho kariera vodica z povolania by skoncila na nejaky poriadne dlhy cas.Preto sa chcem spytat akou sumou alebo ciastkou by som mal byt odskodneny za zranenia,praceneschpnost cca 1 mesiac,hospitalizacia v nemocnici,prevoz sanitkou,strata zamestnania kvoli nehode,trvale nasledky,.Uz je to asi 3 mesiace a jeho pravnik sa doteraz este neozval,neviem ako teraz postupovat a aku sumu mu navrhnut ked sa sam chce financne vyrovnat.Bol by som rad ak by ste mi poradili aby som bol v obraze.Dakujem
bubkoch
28.11.10,19:35
Dobry den, .Mam jeden velky este nevyrieseny a dost problematicky problem.Uz je to asi 3 mesiace naspet,co som mal autonehodu.Pri jazde na bicykli po hlavnej ceste ma zrazilo zo zadu nakladne auto IVECO.Okolnosti tykajuce sa co bolo tou pricinou ze ma zrazil niesu jasne,a ani nebudu,vie to iba vodic,uz len z toho dovodu,ze usiel z miesta cinu.Cize to ci mal vypite alebo by bol pod vplyvom inych omamnych latok uz nikto nezisti.Tento vodic mi tym,ze utiekol,nepodal ani prvu pomoc,cize nebol znami,a bol hladany policiou.Po asi cca 13 dnoch patrania po nom ho nasli a obvinili z ublizenia na zdravy , uteku z miesta cinu a ostatnych bodou,ktorych je ovela viac,a z ktorych by bol obvineni pokial by sa to dostalo na sud.Bol som osvetleny,bolo este svetlo,vidno,jedine co som pochybil bolo to ze som nemal ochrannu prilbu.Ale oto teraz nejde,.Tento vodic je uz znami,bol vypocuty niekolko krat tak .asi ako ja,no a teraz cakam co a ako.Ide oto,ze som utrpel vazne zranenia hlavy,laveho lakta a brucha.

fakt o to nejde ... to len taky nepodstatny detail tá prilba ...dalej nepisem lebo by ma aj tak admin zmazal
Ice dive
28.11.10,19:46
Dobry den, .Mam jeden velky este nevyrieseny a dost problematicky problem.Uz je to asi 3 mesiace naspet,co som mal autonehodu.Pri jazde na bicykli po hlavnej ceste ma zrazilo zo zadu nakladne auto IVECO.Okolnosti tykajuce sa co bolo tou pricinou ze ma zrazil niesu jasne,a ani nebudu,vie to iba vodic,uz len z toho dovodu,ze usiel z miesta cinu.Cize to ci mal vypite alebo by bol pod vplyvom inych omamnych latok uz nikto nezisti.Tento vodic mi tym,ze utiekol,nepodal ani prvu pomoc,cize nebol znami,a bol hladany policiou.Po asi cca 13 dnoch patrania po nom ho nasli a obvinili z ublizenia na zdravy , uteku z miesta cinu a ostatnych bodou,ktorych je ovela viac,a z ktorych by bol obvineni pokial by sa to dostalo na sud.Bol som osvetleny,bolo este svetlo,vidno,jedine co som pochybil bolo to ze som nemal ochrannu prilbu.Ale oto teraz nejde,.Tento vodic je uz znami,bol vypocuty niekolko krat tak .asi ako ja,no a teraz cakam co a ako.Ide oto,ze som utrpel vazne zranenia hlavy,laveho lakta a brucha.Lieceny som do dnesneho dna,z nasledkami takymi ze ma asi caka operacia a hrba dalsich vysetreni ako hlavy tak aj ruky.Vodic sa somnou skontaktoval,a chcel sa dohodnut na mimosudnom vyrovnani,preto ze nechce ist na sud,lebo vie,ze by sa mu to nevyplatilo a jeho kariera vodica z povolania by skoncila na nejaky poriadne dlhy cas.Preto sa chcem spytat akou sumou alebo ciastkou by som mal byt odskodneny za zranenia,praceneschpnost cca 1 mesiac,hospitalizacia v nemocnici,prevoz sanitkou,strata zamestnania kvoli nehode,trvale nasledky,.Uz je to asi 3 mesiace a jeho pravnik sa doteraz este neozval,neviem ako teraz postupovat a aku sumu mu navrhnut ked sa sam chce financne vyrovnat.Bol by som rad ak by ste mi poradili aby som bol v obraze.Dakujem
no keďže po danom vodičovi pátrala polícia, predpokladám že nehoda bola oznámená polícií, vzhľadom k tomu, že si bol mesiac práceneschopný t.j. dlhšie ako 7 dní, vodič sa dopustil ublíženia na zdravý a takže má na krku trestné stíhanie...

na tvojom mieste by som šiel do poisťovne kde je dané vozidlo povinne zmluvne poistené, nahlásil by som škodu a uplatnil nárok, keďže k nehode bola volaná polícia, a vinník je jasný, nie je potrebné jeho hlásenie.. a uplatnil by som si nárok na náhradu škody z jeho PZP kde si môžeš požadovať, ušlú mzdu za mesiac hospitalizácie, sťaženie spoločenského uplatnenia, náklady na liečbu. Trvalé následky sa zisťujú až po roku... t.j. aby bolo možné určiť do akej miery sú trvalé...
V podstate baviť sa s nejakým vodičom o odškodnení nemá veľký význam, nakoľko v súčasnosti určite prišiel o vodičák t.j. je nezamestnaný, a nejaké veľké peniaze z neho nevytrieskaš... a keď aj, tak možno na dajaké splátky... bav sa radšej s jeho poisťovňou...
Ice dive
28.11.10,19:49
fakt o to nejde ... to len taky nepodstatny detail tá prilba ...dalej nepisem lebo by ma aj tak admin zmazal
no ak to bolo v dedine, tak prilba nie je povinná... a nemení to nič na veci, že vodič mal zastaviť, privolať prvú pomoc a pod...
mario226
01.12.10,10:43
fakt o to nejde ... to len taky nepodstatny detail tá prilba ...dalej nepisem lebo by ma aj tak admin zmazal


Neviem preco ste prave zvyraznili tie vety ako ze som nemal prilbu ale utrpel som vazne zranenia hlavy.Je to nepodstatne v tej veci ze najvecsie problemi mam z rukou,ktoru riesim asi 3 mesiace,a to ze som tie zranenia hlavy utrpel vdaka tomu ze som nemal prilbu,mozno ma to aj zachranilo,ze som tu prilbu akurat nemal,a uz len z toho dovodu ze som dostal ranu do hlavy spetnym zrkadlom,co pri naraze v priblizne 80 km/h je poriadna rana,a polemizovat otom kebyze na hlave priblu mam by som neutrpel vaznejsie zranenia je asi zbytocne,myslim ked to porovnate na priklade,vodica v aute,pokial je priputany,niekedy dokaze pas vodica usmrtit skorej ako keby preletel celne sklo a vyviazol by lahsie,nemyslite??Tak je tazko otom hovorit ze z prilbou by som vyviazol bez mensich zraneni,tam mohlo nastat ine zranenie,oblasti krku,ci chrbtice a ktovie este coho vsetkeho.Ja som len rad ze zijem,a myslim ze sud by sa k tomu staval uplne inak ako tu pisete a zvyraznujete nepodstatnost ktora je davno vyriesena a bol som na policii oboznameny stym ze som tu prilbu nemal.
mario226
01.12.10,10:49
To vsetko co mi radite ist do pooistovne a nahlasit skodu,to vsetko mam uz za sebou,uz je to len vsetko na nasej dohode,bolo mi to tak podane aj od policie ze sa mame dohodnut .No a vodic vodicky preukaz stale ma,a jazdy dalej,od autonehody az do teraz,cize este nebol nijak potrestany,tu je uz iba rozhodnutie na mne,ci prijmem mimosudne vyrovnanie ktore mmi navrhol a ci sa dohodneme na danej ciastke,.a este jedna vec,je to vodic,ktory jazdy po europe a pokial ja sam viem,mam v rodine kamionistu,zarabaju slusne a to ze by mi mal zaplatit odskodne za ublizenie na zdravy si myslim bude pre neho vyhodnejsie ako keby mal ist na sud ,platiti sudne trovy,pravnika,odskodnenie za ublizenie na zdravy,pokutu ktoru mu stanovy stat a odobratie vodicskeho preukazu na 3 roky,neviem este presne co dalej by stoho mal,ale myslim ze mimosudne vyrovnanie je pre neho momentalne ta najlepsia forma ukoncenia tohoto priPADU.A VLASTNE MIMOSUDNE VYROVNANIE SOM NENAVRHOL JA AKO POSKODENY ALE ON AKO OBVINENI,CIZE JE SI VEDOMI TOHO CO ROBY A AKO TO ROBY.
preboha
02.12.10,18:38
toto je porada, a všetci Vám doteraz radili, aby ste žiadnu dohodu neuzatvárali. Ja by som to nerobil v žiadnom prípade.