Iveta M
28.11.10,20:48
Dobrý večer. Rada by som sa spýtala, koľko je zo zákona určený čas na vybavenie výpovede. V práci nás nútia si vybavovať výpoveď až po pracovnom čase, prípadne cez prestávku. V Zákonníku práce som to nenašla.
Za odpoveď ďakujem.
mzdarka renca
28.11.10,19:54
Dobrý večer. Rada by som sa spýtala, koľko je zo zákona určený čas na vybavenie výpovede. V práci nás nútia si vybavovať výpoveď až po pracovnom čase, prípadne cez prestávku. V Zákonníku práce som to nenašla.
Za odpoveď ďakujem.

ty chceš skončiť prac. pomer, alebo zamestnávateľ chce s tebou skončiť prac. pomer?
arizona
28.11.10,19:55
Vypoved mozes poslat aj postou,
alebo iba odovzdas do ruk osobe,ktora to ma u vas na starosti...
Iveta M
28.11.10,19:57
Dostali sme výpoveď z nadbytočnosti. Hromadné prepúšťanie.
veronikasad
28.11.10,19:58
Dostali sme výpoveď z nadbytočnosti. Hromadné prepúšťanie.
čo rozumieš pod vybavením výpovede ?
mzdarka renca
28.11.10,19:59
Dostali sme výpoveď z nadbytočnosti. Hromadné prepúšťanie.

tak, ak chce s vami zamestnávateľ skončiť PP, tak nech si to rieši počas vašej pracovnej doby, nemôže vás nútiť, aby ste si to riešili po prac. dobe, a už vôbec nie počas prestávky, ktorá je určená na oddych a na to, aby ste sa najedli.
mzdarka renca
28.11.10,20:00
čo rozumieš pod vybavením výpovede ?

Veronika, asi to, že aby išli podpísať prevzatie výpovedí a na vybavenie výstupných formalít.
veronikasad
28.11.10,20:01
Veronika, asi to, že aby išli podpísať prevzatie výpovedí a na vybavenie výstupných formalít.
skôr si myslím, že čas na hladanie nového pracovného miesta.
mzdarka renca
28.11.10,20:04
V práci nás nútia si vybavovať výpoveď až po pracovnom čase, prípadne cez prestávku.

Veronika, ja si myslím, že to tu napísala jasne, ale možno zle chápem;)
Iveta M
28.11.10,20:04
Mala som na mysli vybavenie si všetkých papierov vo firme. U nás totiž, skôr než ideme na mzdové a personálne, musíme si dať popodpisovať formulár od rôznych vedúcich roztrúsených po celej firme.
mzdarka renca
28.11.10,20:06
Mala som na mysli vybavenie si všetkých papierov vo firme. U nás totiž, skôr než ideme na mzdové a personálne, musíme si dať popodpisovať formulár od rôznych vedúcich roztrúsených po celej firme.
platí to, čo som napísala v príspevku č.6, a nedajte sa zastrašiť, nech zamestnávateľ preukáže, podľa akého paragrafu a zákona žiada od vás, aby ste si tieto veci vybavovali po prac. dobe, alebo počas prestávky.
Iveta M
28.11.10,20:10
Ďakujem za radu. Budem to tlmočiť v práci.
buchač
28.11.10,20:17
Dobrý večer. Rada by som sa spýtala, koľko je zo zákona určený čas na vybavenie výpovede. V práci nás nútia si vybavovať výpoveď až po pracovnom čase, prípadne cez prestávku. V Zákonníku práce som to nenašla.
Za odpoveď ďakujem.

Dostali sme výpoveď z nadbytočnosti. Hromadné prepúšťanie.

Mala som na mysli vybavenie si všetkých papierov vo firme. U nás totiž, skôr než ideme na mzdové a personálne, musíme si dať popodpisovať formulár od rôznych vedúcich roztrúsených po celej firme.

...kriste pane ....:confused:

To znamená , že v podstate aj tí rôzny vedúci pracovníci by mali ostať po pracovnej dobe ...
Srandisti sú asi u vás na vedúcich pozíciách ...;):D:D:D

Hm a to nespomínam tú výpoveď z nadbytočnosti ...myslím tým , ako by som sa asi ja zachoval ....že nadbytočný ;)