destroy
28.11.10,21:58
poskytujem moznost ludom na internete vytvarat si vlastne vedomostne kvizy a posielat ich priatelom na pobavenie. Do textov si mozu vkladat rozne obrazky a texty. Obrazky sa daju vkladat len formou odkazu na existujuci obrazok niekde na internete, cize sa nenachadza fyzicky na mojom servery. Je taketo pouzitie obrazku porusenim autorskych prav? Ak ano, ako viem ako prevadzkovatel webu tuto vec cisto vyriesit?

napr. teraz by som sem vlozil nejaky obrazok ktory by som nasiel na google.
Je za to porada.sk zodpovedna?
Mária27
30.11.10,10:52
Autorský zákon

§ 26
Propagácia výstavy umeleckých diel alebo dražby umeleckých diel
(1) Na propagáciu výstavy umeleckých diel alebo dražby umeleckých diel možno bez súhlasu autora použiť dielo vyhotovením jeho rozmnoženiny, jej verejným rozširovaním predajom alebo inou formou prevodu vlastníckeho práva, alebo verejným prenosom, a to v rozsahu potrebnom na takúto propagáciu. Na tieto použitia sa primerane vzťahuje ustanovenie § 25 tretia veta.
(2) Za použitie diela podľa odseku 1 nevzniká povinnosť uhradiť autorovi odmenu.

§ 27
Použitie diela umiestneného na verejnom priestranstve
(1) Bez súhlasu autora možno dielo trvalo umiestnené na verejnom priestranstve vyjadriť kresbou, maľbou, grafikou, reliéfnym obrázkom či reliéfnym modelom alebo ho zaznamenať fotografiou či filmom; takto vyjadrené alebo zaznamenané dielo možno bez súhlasu autora diela trvalo umiestneného na verejnom priestranstve použiť vyhotovením jeho rozmnoženiny, jej verejným rozširovaním predajom alebo inou formou prevodu vlastníckeho práva, alebo verejným prenosom. Na tieto použitia sa primerane vzťahuje ustanovenie § 25 tretia veta.
(2) Za použitie diela podľa odseku 1 nevzniká povinnosť uhradiť autorovi odmenu.