seraffa
29.11.10,08:02
Dobry den. S priatelom v januari buduceho roku otvarame zivnost a zaujimalo by ma ked uz v tomto roku nakupim tovar ktory suvisi s danou zivnostou mozem si ho v buducom roku dat do nakladov??? alebo pripadne kedze faktura za tovar bude na moje meno mozem mu to nejako akoze predat aby sa to dalo dat do nakladov????
veronikasad
29.11.10,07:18
Dobry den. S priatelom v januari buduceho roku otvarame zivnost a zaujimalo by ma ked uz v tomto roku nakupim tovar ktory suvisi s danou zivnostou mozem si ho v buducom roku dat do nakladov??? alebo pripadne kedze faktura za tovar bude na moje meno mozem mu to nejako akoze predat aby sa to dalo dat do nakladov????
Ide o živnostníka, alebo s.r.o. Budeš účtovať v podvojnom účtovníctve ? (tému si zaradil v účt.triede 5).
Zoltán Kovács
29.11.10,08:04
Myslím si, že je jedno či ide o s.r.o alebo szčo. Podľa zadania mi vychádza, že živnosť bude mať ON. Ale faktúra na zakúpený tovar pred založením je na JEJ meno.
seraffa
29.11.10,08:11
bude zivnostnik a ano bude mat zivnost skor ako ja ale ten tovar mozeme dat na jeho alebo na moje meno na tom nezalezi... len on bude mat zivnost skor a moja bude nadviazavat na neho...
veronikasad
29.11.10,08:11
Ešte je tam možnosť, že to bude združenie (otvárame živnosť).
seraffa
29.11.10,08:20
ja aj on budeme szco a budeme ucovat v jednoduchom uctovnictve...
KEJKA
29.11.10,08:34
treba otázku zadať do témy JU.
požiadaj admina, alebo moderátora o presun - nezakladaj novú tému.
Zoltán Kovács
29.11.10,08:35
treba otázku zadať do témy JU.
požiadaj admina, alebo moderátora o presun - nezakladaj novú tému.


Vykonané.... ;)
veronikasad
29.11.10,08:36
ja aj on budeme szco a budeme ucovat v jednoduchom uctovnictve...
Účt. trieda 5 nesúvisí s JU- Inak nerozumiem tvojej pôvodnej otázke.

Jeden aj druhý si môže pred začiatkom podnikania nakúpiť tovar, ktorý súvisí s podnikaním.
seraffa
29.11.10,08:40
ano ale da sa to potom dat do nakladov??? buducin rok??? pretoze mi te veci potrebujeme uz teraz ale zivnost bude az v januari...
veronikasad
29.11.10,08:43
ano ale da sa to potom dat do nakladov??? buducin rok??? pretoze mi te veci potrebujeme uz teraz ale zivnost bude az v januari...
ak ide o tovar, ten bez živnosti predávať nemôžeš. Nakúpiť si ho však môžeš a dať do výdavkov roku 2011.

Pomenuj presne o čo ide, lebo tovar nespotrebovávaš, ale predávaš ďalej.
seraffa
29.11.10,09:06
otvarame stajnu a tie veci to sa nebude predavat ale ide o vybavenie stajne a pastvin kedze to potrebujeme zrekonstruovat uz teraz...
KEJKA
29.11.10,09:24
tak si to uplatníš v r. 2011, ale nedávaš do nákladov /to je PU/
ale do výdavkov v JU.