Zoltán Kovács
29.11.10,08:00
Možno už sa o tom písalo, ak áno prepáčte za duplicitu.
Dnes som si chcel skontrolovať zaslané MV cez EZU a prekvapením som zistil, že EZU má novú vizáž a aj nové možnosti.

Samotná stránka je presťahovaná na www.esluzby.socpoist.sk (http://www.esluzby.socpoist.sk)


Konečne je doriešený prípad, ak na jedno meno sa posiela viac MV. Nie je potrebné odhlasovať a nanovo prihlasovať. Stačí po prihlasovaní meniť len IČZ z ponuky vľavo.

Ale mám aj problém v jednej firme. A to nasledujúci:

Po zaslaní mesačného výkazu mi vyhadzuje chybu duplicity rodných čisiel vo výkaze. Ide totiž o to, že v jednej firme majú riadni zamestnanci aj dohody (samozrejme aj v SP sú tak nahlásení, 1xTPP a 1xDohoda). V MV samozrejme sú uvedení dvakrát. Doteraz systému to nerobil problém, ale teraz nie je ochotný akceptovať MV, a žiada odstrániť túto duplicitu.

Aké máte skúsenosti?
KEJKA
29.11.10,07:05
http://www.porada.sk/t48545-p14-olymp-zaciatocnik.html#post1575728

a to chcem vyriešiť môj problém v príspevku 545 a nasl.
riešenie vidím práve v zadaní duplicitného r.č. - čo mi systém, ako naznačuješ, nevezme. Hm - akurát sa s tým trápim.
Zoltán Kovács
29.11.10,07:08
Ďakujem za odkaz. Myslím, že máme ten istý problém, len nevieme ako odstrániť. Tiež som zaklikol kontrolu, čo bude vykonaná až o 48 hodín, takže manuálne neviem do toho vstúpiť.

Škoda, že pri tvorbe nového systému na takéto prípady nemysleli. V starom systéme to išlo bez problémov.
Zoltán Kovács
29.11.10,07:10
Len ma u SP nasiera to, že pri zavádzaní noviniek nepreberajú to dobré zo starého systému, ale od základov to prerobia. A neodskúšajú všetky možné varianty, a takto vznikajú problémy.
KEJKA
29.11.10,07:40
sa s tým morím.....RLFO dohodár má uvedené zamestnanec - pracovný pomer, to je nové tlačivo?
len v kóde je ZECD, prekladám to správne zamestnanec-dohoda?
Dúfam, že áno.
A je to strašne pomalé.
drobeceva
29.11.10,07:41
Už asi pol hodiny sa tu "bavím" s ručným vytvorením RLFO. Nie a nie :confused::confused::confused:
už mám z toho nervy, ak mi niekto vie poradiť, budem povďačná.:)
P.S.: musím sa ukľudniť, idem zo stránky SP preč.
Zoltán Kovács
29.11.10,07:41
sa s tým morím.....RLFO dohodár má uvedené zamestnanec - pracovný pomer, to je nové tlačivo?
len v kóde je ZECD, prekladám to správne zamestnanec-dohoda?
Dúfam, že áno.
A je to strašne pomalé.

Áno, ZECD je dohodár. S tou "rýchlosťou" súhlasím.
Cila
29.11.10,08:28
Už asi pol hodiny sa tu "bavím" s ručným vytvorením RLFO. Nie a nie :confused::confused::confused:
už mám z toho nervy, ak mi niekto vie poradiť, budem povďačná.:)
P.S.: musím sa ukľudniť, idem zo stránky SP preč.
Plný súhlas. Manuálne som chcela odhlásiť dohodára, všetko som vyplnila, no nejde to, chce aby som doplnila údaje ktoré sú vyplnené, volala som do Blavy na to číslo zo stránky, čakala 10 minút, aby som sa dostala na rad, nedočkala som sa, tak som položila. Čo teraz? Neviem !
Cila
Ivenka
29.11.10,08:36
Ja som riešila dupl.R.č. už minulý mesiac. Pracovník pracoval
1.9.-6.9.10 a potom
16.9.10 - 30.9.10
volala som do Krosu a vraj taký prípad ešte nemali. Tak mi SP visí MV ako nesprávny s chybami.
Ja som zadávala RLFO dnes 60 minút.
janka67
29.11.10,08:37
Zase sa nám postarali o "zábavu" ...
KEJKA
29.11.10,08:55
Plný súhlas. Manuálne som chcela odhlásiť dohodára, všetko som vyplnila, no nejde to, chce aby som doplnila údaje ktoré sú vyplnené, volala som do Blavy na to číslo zo stránky, čakala 10 minút, aby som sa dostala na rad, nedočkala som sa, tak som položila. Čo teraz? Neviem !
Cila
neviem, ale v starom systéme to šlo bez problémov. Mne zasa opakovane chcelo kod z GRID karty, ktorý som zadala správne.
Skúsila si IE? tam som to všetko vyriešila - nie rýchlejšie, ale aspoň to fungovalo.

Ja som riešila dupl.R.č. už minulý mesiac. Pracovník pracoval
1.9.-6.9.10 a potom
16.9.10 - 30.9.10
volala som do Krosu a vraj taký prípad ešte nemali. Tak mi SP visí MV ako nesprávny s chybami.
Ja som zadávala RLFO dnes 60 minút.
Aj mne visí, ale POZOR-PRVÉ plus novej vizáže.
Dnes som ten istý výkaz poslala znova ako opravný, a čuduj sa svete, už mi akceptovalo jedno rč na dve dohody.
Samozrejme dovtedy som už stihla tie mzdy prerobiť, vygenerovať nový MVP na dve rovnaké RČ . To mi "nezožralo", tak som sa vrátila k tomu starému MVP, len som zmenila "R" na "O" a zdá sa, že to prešlo. Momentálne je v stave čakania na spracovanie.
alex777
29.11.10,09:10
tiež sa tu už hodinu rozčulujem. ja mám problém nájsť odoslané RLFO. predtým som si ho vedela hneď otvoriť a vytlačiť, teraz mi v prehľade RLFO zobrazuje len staršie, ten aktuálny tam nie je. pritom mi pri odoslaní nehlásil žiadne chyby a vyzeral že je akceptovaný. teraz sa mi už pre istotu nedarí ani prihlásiť!!!
KEJKA
29.11.10,09:14
hej strašne dlho to trvá.
ale pri novom tlačive je vpravo link, na ten klikneš a otvorí sa ti.
alex777
29.11.10,10:04
práveže neotvorí. vypisuje stále nejakú chybu aplikácie. a dovolať sa samozrejme nedá.
Zoltán Kovács
29.11.10,10:14
Sranda srandovná, že práve teraz som to skúšal, a ide všetko v poriadku. Aj čas odozvy je krátky. Žeby sa všetci nas...i a išli radšej na obed, a tým pádom server sa nepreťažuje? :D:cool:
J+K
29.11.10,10:19
Aj ja som bezradná :mee:.

Poslala som RLFO - zmenu, vidím info , že je to vybavené, ale neviem si akceptovaný RLFO vytlačiť . Vždy si ho zakladám do osobnej zložky zamestnanca, teraz nemám žiadny doklad, že som zmenu na soc.poisťovňu oznámila . Mejlíkom mi zo socky odpísali, že tlač zatiaľ nefunguje :mad:.
m.hladka
29.11.10,10:21
:eek: Joj, takže to zase sa treba niečo učiť nové?!
:mee: Ja už na to nemám nervy!
Pozriem sa na to bližšie až po 4-tom decembri , nejdem sa teraz s tým rozčuľovať, zatiaľ mi to tu pekne popíšte, čo a ako, ďakujem za spoluprácu. ;)
jacekova
29.11.10,10:47
no otrasné... najprv som sa pokúšala prihlásiť 4x a nešlo to.
budeme musieť hľadať kde čo je, no krása....fakt máme málo práce!

vo vykaze mi vsetky pismena s interpunkcnymi znamienkami premenilo na nejake hieroglify

ked chcem vytlacit poslany vykaz, tak to nejde..... ale straaaasne dlho caka na kontrolu.......hroza
jacekova
29.11.10,10:53
tak dlho to cakalo na kontrolu...až ma to vyhodilo zo stránky, že:
"Service Unavailable" :eek::eek:

toto nam bol čert dlžen...ked niečo robia, nemôžu to urobiť poriadne? :confused::confused:
Martina12345
29.11.10,10:54
Ja som teraz ručne odhlasovala dohodárov, keď som si to vytlačila - mala som tam zamestnanec - prac. pomer ! Volala som na pobočku, až zajtra sa mi vedia na to pozrieť !
mzdarka renca
29.11.10,10:55
mimotemy..... a ja že prečo mi začali šedivieť vlasy, to kvôli SP:D
truch
29.11.10,11:32
išla som kuknúť na novinky a je tam toto:( [29.11.2010]Z dôvodu nutného servisného zásahu budú „Elektronické služby Sociálnej poisťovne“ neprístupné od 13:30 do 13:40.
KEJKA
29.11.10,11:37
Ja som teraz ručne odhlasovala dohodárov, keď som si to vytlačila - mala som tam zamestnanec - prac. pomer ! Volala som na pobočku, až zajtra sa mi vedia na to pozrieť !
je tam, ako píšeš, ale ked si dáš RLFO-v prehľade vpravo vidno ZECD, teda dohodár. Tiež som sa zľakla a kontrolovala dohody, ako som ich prihlasovala, odhlasovala. Hádam to opravia, ale z toho by ma tak hlava nebolela, šedivá som, takže tiež už nič nové nehrozí .......:---:)
len ten čas odozvy a stále vyhadzovanie mie lezie na nervy.
Našťastie teraz mám na nejaký čas pokoj.
mkatka
29.11.10,11:41
Ja som teraz ručne odhlasovala dohodárov, keď som si to vytlačila - mala som tam zamestnanec - prac. pomer ! Volala som na pobočku, až zajtra sa mi vedia na to pozrieť !
u mňa ten istý problém: odhlasovala som zamestnanca a na tlačive bolo, že dohodár. Niečo riadne poplietli.
jacekova
29.11.10,11:54
išla som kuknúť na novinky a je tam toto:( [29.11.2010]Z dôvodu nutného servisného zásahu budú „Elektronické služby Sociálnej poisťovne“ neprístupné od 13:30 do 13:40.


lenže mne to nefungovalo o 13.00 takze ten čas je tam len tak pre srandu :(
Tamila
29.11.10,11:57
lenže mne to nefungovalo o 13.00 takze ten čas je tam len tak pre srandu :(
Mne to vyplo presne ako písali.
Odoslala som MV v XML formáte, ale vytlačiť sa vôbec nedajú. Stále mi píše:
Tamila
29.11.10,12:07
Mne to vyplo presne ako písali.
Odoslala som MV v XML formáte, ale vytlačiť sa vôbec nedajú. Stále mi píše:

Dovolala som sa po dlhom čase na uvedené tel. číslo, takže tlačiť sa bude dať až o pár dní.
Zoltán Kovács
29.11.10,12:17
Dovolala som sa po dlhom čase na uvedené tel. číslo, takže tlačiť sa bude dať až o pár dní.

Načo potom spúšťajú systém, ktorý nie je 100% hotoví.

To ako keby som ja ako účtovník na etapy odovzdával daňové priznanie na DÚ. Najprv iba samotné DP, potom o týždeň Výkaz ziskov a strát, a o ďalší týždeň zase Súvahu. Choré....
KEJKA
29.11.10,12:19
...no a ako by odskúšali svoj systém , ak nie na nás ľuďoch z praxe? Akoby to bolo prvý raz................
však my sa ozveme a povieme, čo je zle, čo je nedoriešené, čo je blbosť...a oni to podľa našich pripomienok pekne poopravujú.
Čo ich zaujímajú naše nervy, čas,...................?
Zoltán Kovács
29.11.10,12:21
...no a ako by odskúšali svoj systém , ak nie na nás ľuďoch z praxe? Akoby to bolo prvý raz................
však my sa ozveme a povieme, čo je zle, čo je nedoriešené, čo je blbosť...a oni to podľa našich pripomienok pekne poopravujú.
Čo ich zaujímajú naše nervy, čas,...................?

Keby len naše nervy a čas. Ale tie nehorázne sumy za naprogramovanie....
Brat robí programátora, a oni produkt neodovzdajú kým si sami neotestujú všetky možné varianty situácii.
mzdarka renca
29.11.10,13:15
Brat robí programátora, a oni produkt neodovzdajú kým si sami na ľuďoch neotestujú všetky možné varianty situácii.

mimotemy na odlahčenie :D
Melnick
29.11.10,13:22
mimotemy..... a ja že prečo mi začali šedivieť vlasy, to kvôli SP:D
To určite !!!!!:mad: Nestíhaš do nášho stretka po školení, kaderníčku, tak zasa všetko váľaš na našu zlatú SP.:---
mzdarka renca
29.11.10,13:27
To určite !!!!!:mad: Nestíhaš do nášho stretka po školení, kaderníčku, tak zasa všetko váľaš na našu zlatú SP.:---

.... si ma skoro odhalila, ale na mňa je aj kaderníčka krátka, som alergická na farbu, takže vina stále odtáva na SP:D:D
Rozalka
29.11.10,18:02
http://www.socpoist.sk/aktuality-oznamenie-o-zacleneni-sluzieb-systemu-ezu-do-jednotneho-rozhrania-systemu-elektronicke-sluzby-socialnej-poistovne/31170s38523c

Tu si môžete aj prečítať príručky na obsluhu ... akurát mi nie je jasné, načo zase zmena.
Ktovie, či im bude prechod trvať tak dlho, ako posledne ?!?
Melnick
29.11.10,19:13
Ja vítam zmenu pri preklikávaní medzi jednotlivými odvádzateľmi poistného, že sa nemusím stále nanovo prihlasovať. Super .:):):)
tuta
29.11.10,20:39
A ja vítam to, že pri prihlásení sa dá vybrať názov firmy. :):)
m.hladka
30.11.10,07:08
Super, dnes mi vypisuje:
Zablokovaný alebo zrušený používateľský účet. Kontaktujte administrátora.
Asi nemám čo robiť? a telefón mám zadara, alebo mi ho preplatí SP?
Včera to bolo v pohode, dnes som zrušená....
Timka1
30.11.10,07:13
mne sa podarilo asi na 10 krát poslať výkazy, ale vytlačiť mi nejde, stále mi vyhadzuje chybu, vám sa podarilo vytlačiť?
ewita888
30.11.10,07:18
ja som poslala MV 25.11., vtedy mi písalo, že prebieha kontrola odoslaného výkazu..

teraz som tam nazrela, stále prebieha kontrola, ale mám tam 44 varovaní.. každé RČ dvakrát.. tak reku kuknem do prílohy a fakt, každý zamestnanec dvakrát.. takže neriešim, nech si to opravia, prípadne zavolajú.. hlavne, keď je na tom výkaze písané, že je manuálne opravovaný, čo som ja teda neopravovala.. vyčkáme, čo sa bude diať..
Tamila
30.11.10,07:19
mne sa podarilo asi na 10 krát poslať výkazy, ale vytlačiť mi nejde, stále mi vyhadzuje chybu, vám sa podarilo vytlačiť?
Vytlačiť to pôjde až o pár dní, tlač ešte nemajú doriešenú a nefunguje. Včera som sa dovolala na informačné číslo, kde mi to takto povedali.
Daggmar
30.11.10,07:31
Mne sa doobeda vôbec nedalo prihlásiť (takže obedová pauza to nebola ) , až poobede na 4x. A výkaz mi zobralo na 2x. No nechám sa prekvapiť čo s tým ďalej vymyslia ....
Timka1
30.11.10,07:40
Vytlačiť to pôjde až o pár dní, tlač ešte nemajú doriešenú a nefunguje. Včera som sa dovolala na informačné číslo, kde mi to takto povedali.

ďakujem pekne, mohli dať hlášku, že tlač bude doriešená neskôr .... :)
mgm
30.11.10,07:48
Super, dnes mi vypisuje:
Zablokovaný alebo zrušený používateľský účet. Kontaktujte administrátora.
Asi nemám čo robiť? a telefón mám zadara, alebo mi ho preplatí SP?
Včera to bolo v pohode, dnes som zrušená....

Ja som dnes tiež zrušená, včera to bolo OK. Asi sa s tým dnes nebudem baviť, alebo skúsim večer, ako včera. Potrebujem odhlásiť dohodárov.
Prajem pevné nervy ...
evuš
30.11.10,08:05
Áááááá, hurá, zase mám o zábavu postarané ! Od začiatku tohto roka problémy so SV, teraz ešte SP, nech to už pomenia i v ZP a my nemusíme behať po Vianočných nákupoch, pretože sviatky strávime s ich "úžasnými novinkami" za PC :cool::cool::cool:
Výhoda: žiadne pečenie, upratovanie, nakupovanie, a ešte ušetríme €, no čo frfleme, veď to nám vychádzajú v ústrety :D
Airamz
30.11.10,08:07
ďakujem pekne, mohli dať hlášku, že tlač bude doriešená neskôr .... :)
Tiež som včera bojovala - dal sa mi odoslať iba RLFO - prihláška, odhláška mi nefungovala, stále vypisovalo chybu - typ zamestnanca. Dnes ráno sa mi podarilo odoslať aj RLFO - odhlášku. Tlač do PDF nefunguje, dali i oznam. Ja som si cez "súbor" vytlačila provizórne doklady. Tiež dúfam, že sa všetko rýchlo vráti do normálu, veď začína nové mzdové obdobie.
Všetkým pekný deň i pevné nervy.
ľudka
30.11.10,11:08
Trápim sa s odoslaním elektronickej dávky - RLFO, keď sa mi konečne podarí prihlásiť, vložiť dávku, skončí to neúspechom: hláška:
Internal error [GetDocumentProcessingErrors]:
DajZoznamProcesnychChybBase64 failed.

Neviete čo s tým???? Asi idem zadať odhlášky manuálne. :(:mee:
ľudka
30.11.10,11:14
Trápim sa s odoslaním elektronickej dávky - RLFO, keď sa mi konečne podarí prihlásiť, vložiť dávku, skončí to neúspechom: hláška:
Internal error [GetDocumentProcessingErrors]:
DajZoznamProcesnychChybBase64 failed.

Neviete čo s tým???? Asi idem zadať odhlášky manuálne. :(:mee:


Hurá neprešlo an päť minút a ja mám jedného dohodára odhláseného. Už iba 8. :eek:
mzdarka renca
30.11.10,12:47
....... čím ďalej tým viac skúšajú naše nervy, čas, peniaze... ale, že ma to neprekvapuje, asi je admin málo platený, veď verejný záujem, tak čo by sa vzrušoval, alebo že by mal osobný plat a aj tak saláma?:D
brm
30.11.10,13:45
už vidím ako bude sociálka o rok o dva múdra jak rádio, že niečo nie je načas prihlásené odhlásené nahlásené...ja som vzdala márny boj s veternými mlynmi a nosíme všetko v papierovej forme, nech mi niekto skúsi niečo povedať že to mám dať elektronicky...včera sa mi podarilo po dvoch hodinách poslať jeden výkaz a ked som si ho vytlačila tak tam boli hieroglyfy, lebo diakritika...a že si neviem pozrieť saldokonto firmy to už radšej nekomentujem...takto som si svitanie na lepšie veru nepredstavovala...ešteže beriem lieky na vysoký tlak, inak by mi zas svietili kontrolky...:mad:
Rozalka
30.11.10,16:25
ďakujem pekne, mohli dať hlášku, že tlač bude doriešená neskôr .... :)

Veď dali echo (tu: https://esluzby.socpoist.sk/SocPEkrWeb/Public/Default.aspx)

Dôležité oznamy
[30.11.2010]Sociálna poisťovňa oznamuje, že za obdobie od 29.11. 2010 až do odstránenia problémov na portáli nebude ukladať sankcie za nepredloženie formulárov v lehote ustanovenej zákonom č. 461/2003 Z.z.
[30.11.2010]Ospravedlňujeme sa klientom SP za nepríjemnosti spojené s technickými problémami pri používaní elektronických služieb. V čo najkratšom čase bude zabezpečená náprava uvedeného stavu.
[29.11.2010]Na účely kontroly nelegálnej práce a na prezeranie zmlúv a odoslanie dokumentov pre DSS sa prihlasujte na adrese https://podatelna.socpoist.sk/ezuf
[29.11.2010]Z dôvodu optimalizácie je momentálne nedostupná možnosť generovať a tlačiť PDF súbory, tzn. RLFO a MV. V najbližších dňoch vás budeme informovať o dostupnosti tlače.
[26.11.2010]Na účely podávania mesačných výkazov a registračných listov budú klienti využívať systém Elektronické služby Sociálnej poisťovne ( https://esluzby.socpoist.sk) od 29.11.2010 od 8.00 hod.
[25.11.2010]Oznámenie o začlenení služieb systému EZU do jednotného rozhrania systému Elektronické služby Sociálnej poisťovne
[16.04.2010]Sociálna poisťovňa oznamuje poistencom, ktorým bola vydaná grid karta umožňujúca prístup k elektronickej službe – Individuálny účet poistenca (IÚP), že táto grid karta bude aktivovaná najneskôr do troch dní od jej vydania. Až po aktivácii grid karty bude zabezpečený prístup k informácii o zmenách stavu individuálneho účtu poistenca.
[01.04.2010]Sociálna poisťovňa uvedie od 6.apríla 2010 do prevádzky elektronickú službu – Individuálny účet poistenca (IUP), prostredníctvom ktorej zabezpečí sprístupňovanie informácie o zmenách stavu individuálneho účtu poistenca prostredníctvom e-portálu. Informácia o zmenách stavu individuálneho účtu za kalendárny rok 2009 bude sprístupnená po 30.apríli 2010. Týmto dňom nadobudne účinnosť opatrenie Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny Slovenskej republiky, ktorým sa ustanovuje suma všeobecného vymeriavacieho základu za kalendárny rok 2009.
drobeceva
30.11.10,16:34
potrebovala som odhlásiť 12 zamestnancov, čo končili PP. Dva dni som nič poriadne neurobila, len som okolo tejto stránky stresovala:confused: - nielen, že išlo o moje nervy, ale aj všetka robota mi stojí.:rolleyes:
Poobede sa mi to konečne podarilo - ale nevidím, čo mi vlastne odišlo. Zajtra sa musím k tomu znova vrátiť. To je teda pekné nadelenie...a to som zvedavá, čo bude robiť s mesačným výkazom.
Zoltán Kovács
30.11.10,16:36
Veď dali echo (tu: https://esluzby.socpoist.sk/SocPEkrWeb/Public/Default.aspx)

Dôležité oznamy
[30.11.2010]Sociálna poisťovňa oznamuje, že za obdobie od 29.11. 2010 až do odstránenia problémov na portáli nebude ukladať sankcie za nepredloženie formulárov v lehote ustanovenej zákonom č. 461/2003 Z.z.
[30.11.2010]Ospravedlňujeme sa klientom SP za nepríjemnosti spojené s technickými problémami pri používaní elektronických služieb. V čo najkratšom čase bude zabezpečená náprava uvedeného stavu.
[29.11.2010]Na účely kontroly nelegálnej práce a na prezeranie zmlúv a odoslanie dokumentov pre DSS sa prihlasujte na adrese https://podatelna.socpoist.sk/ezuf
[29.11.2010]Z dôvodu optimalizácie je momentálne nedostupná možnosť generovať a tlačiť PDF súbory, tzn. RLFO a MV. V najbližších dňoch vás budeme informovať o dostupnosti tlače.
[26.11.2010]Na účely podávania mesačných výkazov a registračných listov budú klienti využívať systém Elektronické služby Sociálnej poisťovne ( https://esluzby.socpoist.sk) od 29.11.2010 od 8.00 hod.
[25.11.2010]Oznámenie o začlenení služieb systému EZU do jednotného rozhrania systému Elektronické služby Sociálnej poisťovne
[16.04.2010]Sociálna poisťovňa oznamuje poistencom, ktorým bola vydaná grid karta umožňujúca prístup k elektronickej službe – Individuálny účet poistenca (IÚP), že táto grid karta bude aktivovaná najneskôr do troch dní od jej vydania. Až po aktivácii grid karty bude zabezpečený prístup k informácii o zmenách stavu individuálneho účtu poistenca.
[01.04.2010]Sociálna poisťovňa uvedie od 6.apríla 2010 do prevádzky elektronickú službu – Individuálny účet poistenca (IUP), prostredníctvom ktorej zabezpečí sprístupňovanie informácie o zmenách stavu individuálneho účtu poistenca prostredníctvom e-portálu. Informácia o zmenách stavu individuálneho účtu za kalendárny rok 2009 bude sprístupnená po 30.apríli 2010. Týmto dňom nadobudne účinnosť opatrenie Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny Slovenskej republiky, ktorým sa ustanovuje suma všeobecného vymeriavacieho základu za kalendárny rok 2009.


To červeným označené je dôležitejšie..... :)
brm
01.12.10,05:52
Zoli, hádam tomu neveríš....o rok o dva nabehne nejaký múdry inšpektor alebo iný víchor a nebude to pravda...brala by som toto vyhlásenie za bernú mincu, ak by tam bol priložený zoznam s dátumami kedy je táto ich erotická stránka nefunkčná....a že by bol hodne dlhý za tie roky
KEJKA
01.12.10,06:03
ešte že budeme mať históriu Porady ako dôkazný materiál......
jacekova
01.12.10,08:17
keď sa chcem prihlásiť, tak vypisuje:

Chyba aplikácie
Počas vybavovania Vašej žiadosti nastala nasledovná chyba:

* Platnosť spojenia vypršala (Session timed out). Je potrebné opätovné prihlásenie.

(urobila som to 9x a na viac už nemám nervy!!!!) :(

aj dnes uverejnili oznam:
Oznam Sociálnej poisťovne v súvislosti s prevádzkou elektronickej podateľne
01.12.2010

Sociálna poisťovňa si dovoľuje požiadať užívateľov elektronickej podateľne o trpezlivosť v súvislosti s momentálnymi problémami pri zasielaní registračných listov a mesačných výkazov poistného a príspevkov prostredníctvom elektronických služieb Sociálnej poisťovne. Na odstránení vzniknutých problémov Sociálna poisťovňa so zhotoviteľom informačného systému intenzívne pracuje a vyvíja maximálne úsilie, aby bola v čo najkratšom čase obnovená funkcionalita v plnom rozsahu.

Sociálna poisťovňa zároveň oznamuje, že za obdobie od 29. novembra 2010 až do obnovenia bezproblémovej prevádzky elektronických služieb nebude ukladať sankcie za nepredloženie formulárov v lehote ustanovenej zákonom č. 461/2003 Z. z. o sociálnom poistení v znení neskorších predpisov z vyššie uvedených dôvodov.

to mi je houby platné keď si musím spisovať na A4 zoznam, čo všetko treba odoslať do SP a stále na to musím myslieť... :mad:
truch
01.12.10,09:38
Výplaty robím vždy prvý pracovný deň v mesiaci. Dnes mi z výkazov v pohode prešla len VŠZP, so SP som sa babrala vyše hodiny, nakoniec sa mi podarilo výkaz odoslať aj vytlačiť a do Dôvery sa vôbec nemôžem dostať. Šľak aby ich trafil:(
drobeceva
01.12.10,11:18
PO-UT som sa trápila so SP.
Dnes sa už hodinu trápim na stránke Dôvery. Absolútne nejde.
Je to hrozný týždeň, čo sa týka elektronickej komunikácie.:confused::confused::confused:
Pripomínam, že je prelom konca/zač.mesiaca...roboty neúrekom a tieto problémy isto neprispievajú ;)
truch
01.12.10,11:21
Evka, volala som do Dôvery, budú urgovať technika
KEJKA
01.12.10,11:23
prácu odložte, výkazy sa dajú tlačiť aj z programu. Ono sa to utrasie, na odoslanie máte čas, šetrite si nervy.
Výsledky klientom odovzdáte a výkazy odošlete o týždeň-dva. medzitým si urobte vianočné upratovanie bez stresu.
DanielaSL
02.12.10,07:02
A keď k tomu všetkému máte nanič internet...tak to je už o život....mimotemy
truch
02.12.10,07:22
SP ide, ale veľmi pomaly a to máme v robote najrýchlejší internet.
Vytlačila som si aj toto http://www.socpoist.sk/aktuality-oznam-socialnej-poistovne-v-suvislosti-s-prevadzkou-elektronickej-podatelne-/31170s38677c
Dôvera už dnes ide dobre:)
jacekova
02.12.10,07:24
SP ide, ale veľmi pomaly a to máme v robote najrýchlejší internet.
Vytlačila som si aj toto http://www.socpoist.sk/aktuality-oznam-socialnej-poistovne-v-suvislosti-s-prevadzkou-elektronickej-podatelne-/31170s38677c
Dôvera už dnes ide dobre:)

aj ja :-)
napísala som to aj v príspevku 55 ;)
jacekova
02.12.10,08:44
neviem čo sa tu všetci sťažujeme, veď už to dnes tlačí :D:D:D

všetky mesačné výkazy vyzerajú ok, až na môj:
namiesto všetkých písmen s interpunkčnými znamienkami mám písmeno ť :confused:

v praxi to vyzerá takto:
moja firma namiesto účtovníctvo sa volá ťťtovnťctvo
mesto: Sereť
banka: ťSOB

a gólom je moje priezvisko Miťoviťovť :eek:

no kto by sa nepobavil :D:D
m.hladka
02.12.10,08:50
Čo čert nechcel, musela som predsa len včera odhlásiť zo SP zamestnanca. Po prečítaní vašich príspevkov a poučená nimi som podala včera odhlášku až o 23:04:20. Hm, prešlo to okamžite bez dlhého čakania aj s potvrdením, bez problémov (pfuj, pfuj, pfuj ... aby som to nezahriakla) ;)

Heslo na SP: pracujme v noci!!!
Anina1976
02.12.10,08:52
aj ja mám tento problém a potrebovala by som ho urýchlene vyriešiť, lebo musíme odovzdať papiere na ZPSVaR a asi to bude vyzerať "veľmi čudne" keď im pošlem také výtlačky :(
DanielaSL
02.12.10,09:10
Poslať mesačné výkazy sa dalo pomerne v pohode..trochu dlhšie načítavalo..ale vytlačiť mi potvrdenku nejde.....:confused:
Anja111
02.12.10,09:19
Tak ja som šťastlivo poslala RL FO prihlášku aj odhlášku. Mám vytlačené (správne) obidve a tiež aj potvrdenky k nim...
mgm
02.12.10,10:30
Pred chvíľou som odhlásila, koho som musela, poslala mesačný výkaz, vytlačila som aj výkaz, aj odhlášky - všetko je v poriadku ... išlo to dosť rýchlo, hoci mám mobilný a pomaly internet ... No radosť žiť ...
m.hladka
02.12.10,11:18
Už to ide (aj tlač), aspoň tu na východe, super.
Zdravím stred a západ. Možno to sneh a mrázik spomalil, keď sa to roztopí bude rýchlejšie.
vieraaaa
02.12.10,11:28
Ja som dnes ráno tiež posielala RLFO a prešiel celkom rýchlo. Aj potvrdenie o prevzatí podania a samotný RL šiel vytlačiť v pohode.
Luna
02.12.10,16:13
Výplaty robím vždy prvý pracovný deň v mesiaci. Dnes mi z výkazov v pohode prešla len VŠZP, so SP som sa babrala vyše hodiny, nakoniec sa mi podarilo výkaz odoslať aj vytlačiť a do Dôvery sa vôbec nemôžem dostať. Šľak aby ich trafil:(


Ospravedľňujem sa, nechápem ako sa dostal bodík "mimo témy". Ja som žiadnu tému nehodnotila,neriešla ani včera ani dnes. Nemám vo zvyku hodntiť témy. Nejaký poraďácky škriatok úradoval. Včera som iba čítala túto tému, lebo som bola takisto nahnevaná na SP. Dagmar, ešte raz prepáč.
truch
02.12.10,20:45
Luna, nič hrozné sa nestalo, som rada, že to mimo nebolo naozaj, už som si ten príspevok čítala aj odzadu,že čo som to tam popísala....:D
Lubaba
03.12.10,21:27
ešteže je porada, zase mi niečo ušlo, to mám za to že som tu dlhšie nenakukla, zajtra to musím vyskúšať..žeby nová doba?
ZuzanaP
08.12.10,11:30
Jéééj, ja som objavila Ameriku :D ... Do SP som nemusela od cca 20. minulého mesiaca a dnes som robila hromadnú odhlášku zamestnancov, posielala mesačný výkaz a všetko v poriadku.

Akurát mi vadí, že už nepíše priamo na tlačivo, že akceptované... musím si vytlačiť dva dokumenty... či to ide aj ľahšie???:rolleyes:
truch
08.12.10,12:05
Mám DoVP, od 7.12. do 10.12. Vždy som posielala naraz prihlášku aj odhlášku. Teraz mi to nevzalo, tak som včera poslala prihlášku samostatne, ani dnes mi nechce zobrať odhlášku, vypisuje toto

Dokument obsahuje 1 chybu:
Chyba - Dátum zrušenia/odhlášky: Dátum prerušenia/zrušenia/odhlášky (08.12.2010) nezapadá do žiadneho obdobia registrácie.
Neviete čo s tým, ako ho môžem odhlásiť? Dovolať sa tam nedá:(
Zoltán Kovács
08.12.10,12:23
Mám DoVP, od 7.12. do 10.12. Vždy som posielala naraz prihlášku aj odhlášku. Teraz mi to nevzalo, tak som včera poslala prihlášku samostatne, ani dnes mi nechce zobrať odhlášku, vypisuje toto

Dokument obsahuje 1 chybu:
Chyba - Dátum zrušenia/odhlášky: Dátum prerušenia/zrušenia/odhlášky (08.12.2010) nezapadá do žiadneho obdobia registrácie.
Neviete čo s tým, ako ho môžem odhlásiť? Dovolať sa tam nedá:(


Prihláška zaslaná včera ešte nie je spracovaná, len akceptovaná. A preto nezoberie odhlášku, lebo nevie nájsť prihlášku.
truch
08.12.10,20:19
Teraz ma napadla jedna vec, čo ak budem mať DoVP na jeden deň, ako potom v termíne dohodára odhlásim?
Ludula
09.12.10,07:08
Ja zas neviem ako sa môžem dostať do saldokonta, aby som si skontrolovala či mám poplatené všetky poistky. Píše mi len žiadosť alebo stav podania. Čo mám robiť aby som si vedela pozrieť ako v minulosti stav podľa podaných výkazov a stav úhrad. Ďakujem.
truch
09.12.10,07:16
Prihláška zaslaná včera ešte nie je spracovaná, len akceptovaná. A preto nezoberie odhlášku, lebo nevie nájsť prihlášku.
Tak som to skúsila aj dnes a stále vypisuje tú istú hlášku, pritom mi píše, že prihláška je v poriadku a mám ju aj vytlačenú. Dovolať sa tam nedá, skúsila som poslať mail, uvidím, či sa ozvú:( Zajtra odnesiem odhlášku osobne do pobočky, nech si poradia oni.
Zoltán Kovács
09.12.10,07:18
Tak som to skúsila aj dnes a stále vypisuje tú istú hlášku, pritom mi píše, že prihláška je v poriadku a mám ju aj vytlačenú. Dovolať sa tam nedá, skúsila som poslať mail, uvidím, či sa ozvú:( Zajtra odnesiem odhlášku osobne do pobočky, nech si poradia oni.


RLFO zaslané cez EZU väčšinou sa spracujú do 48 hodín :eek:

Skúsenosť potvrdená aj od pracovníčky SP.
JankaO
09.12.10,07:42
Ja zas neviem ako sa môžem dostať do saldokonta, aby som si skontrolovala či mám poplatené všetky poistky. Píše mi len žiadosť alebo stav podania. Čo mám robiť aby som si vedela pozrieť ako v minulosti stav podľa podaných výkazov a stav úhrad. Ďakujem.
Ja som posielala tiež žiadosť o saldokonto 2.12. o 10,24 hod. Odpoveď mi prišla 2.12. o 10,44 hod. Treba len vydržať a potom v prehľadoch podaní a odpovedí príde saldokonto odpoveď.
truch
09.12.10,10:09
Odpoveď už prišla, veľmi rýchlo:)
pripájam
Dobrý deň,

Ospravedlňujeme sa za vzniknutú situáciu. Kôli technickým problémom zatiaľ neprešli všetky dokumenty do prehľadov RLFO a MVP a taktiež neprešli do spracovania.
Preto nemôžete k uvedeným rodným číslam vytvoriť odhlášku. Chýbajúce dokumenty postupne prichádzajú do prehľadov.

Ospravedlňujeme sa za vzniknutú situáciu.

––––––––––––––––––––––––––––––––––––-
Renáta Sudovská
Lubaba
11.12.10,21:35
Ja zas neviem ako sa môžem dostať do saldokonta, aby som si skontrolovala či mám poplatené všetky poistky. Píše mi len žiadosť alebo stav podania. Čo mám robiť aby som si vedela pozrieť ako v minulosti stav podľa podaných výkazov a stav úhrad. Ďakujem.
musíš odoslať žíadosť o saldokonto a čkaááj na odpoveď..
Lubaba
11.12.10,21:36
nebránim sa žiadnym novinkám ale teraz sa mi zdá že to urobili zložitejšie
Airamz
12.12.10,13:49
nebránim sa žiadnym novinkám ale teraz sa mi zdá že to urobili zložitejšie
Pripájam sa k názorom jednoduchšie je teraz hlavne to, že sa raz prihlásim a vybavím aj viacej firiem, môžem si ich vyhľadať podľa názvu, nielen podľa IČZ.
Ale tiež súhlasím, že zložitejšie je :
- čakanie na saldokonto, predtým prístupné ihneď
- zrušenie prihlásenia sa nedá urobiť hneď, ale až keď je cez RLFO riadne zaregistrovaná doba poisitenia - teda treba čakať na spracovanie zo strany SP
- údaje, ktoré sú teraz na "Potvrdení" boli predtým hneď na prevej strane dokumentu, ktorého sa týkali - RLFO a MV (čas podania/prijatia, číslo dokumentu).
saskia26
12.12.10,16:54
Viete mi, prosím, poradiť, aká má byť správne uvedená výnimka VZ pre dohodára?
Predtým som uvádzala v programe 6 pre dohodára a mesačné výkazy mi bez problém odosielalo a teraz mi to už nejde. Ďakujem veľmi pekne!

Dokument obsahuje 1 chybu:
* Chyba - Zamestnanec 1: Chybná výnimka VZ.
truch
13.12.10,19:52
V pobočke v ZA mi bolo povedané, že teraz pokuty dávať nebudú. Ja som radšej odhlášku poslala doporučene, aby som mala doklad.Pani mi povedala, že odhláška neprešla,pretože som mala v prihláške, v adrese dohodára čiarku. Posielam to 1x za rok už šiestykrát a vždy to v pohode zobralo, tak už neviem čo si mám myslieť:confused:
Saskia, radšej si zavolaj na pobočku nech ti povedia čo máš urobiť.
saskia26
13.12.10,19:57
V pobočke v ZA mi bolo povedané, že teraz pokuty dávať nebudú. Ja som radšej odhlášku poslala doporučene, aby som mala doklad.Pani mi povedala, že odhláška neprešla,pretože som mala v prihláške, v adrese dohodára čiarku. Posielam to 1x za rok už šiestykrát a vždy to v pohode zobralo, tak už neviem čo si mám myslieť:confused:
Saskia, radšej si zavolaj na pobočku nech ti povedia čo máš urobiť.

To som sa dnes aj pokúšala, ale bezvýsledne, prevolala som a nič nezistila. Napísala som mail, som zvedavá, či mi odpíšu.
Ešte mám čas, tak hádam to do 30.12. zistím :D
Zoltán Kovács
31.12.10,09:43
Tak ešte ani 31.12. sociálka sa nezaprie.
V EZU budú platné nové XML schémy od 01.01.2011. Dnes potrebujem odhlásiť dvoch ľudí, ale systém mi už nezoberie starý formát XML schémy. Napriek tomu, že som si nechal oba súbory otestovať, a ich systém mi potvrdil, že súbory sú validné, teda platné.

No nenasralo bo to aj Vás......
Zoltán Kovács
31.12.10,09:48
Tak som im cez kontaktný formulár poslal "slušný" novoročný odkaz:

"...Podľa uverejnených informácii na Vašej stránke nové schémy XML súborov budú platné od 01.01.2011. Napriek tomu dnes, 31.12.2010 systém už neakceptuje starú schému XML súboru. A to aj keď som si dal súbor otestovať, a systém mi hlási, že súbor je validný. Prečo?
To neviete nič poriadne urobiť, aby to fungovalo na prvýkrát? Alebo držať sa Vami avizovaného termínu, a dnes 31.12. aby boli platné staré schémy? Veď ešte ani výrobcovia softvérového vybavenia nemajú aktualizované schémy. Ako potom dodržiavať zákon, na ktorom tak lípnete?...."
m.hladka
31.12.10,12:46
Ja som tiež tak dopadla, potrebujem odhlásiť 2 zamestnancov a 3 dohodárov, ale asi tu odhlášku podám až 3.1.2011, teda ak sa tam vôbec dostanem. Budem ešte skúšať ...
heslo dňa: nerozčuľovať sa!!!
lenkak
31.12.10,12:51
Zoli,
mne to nešlo už včera. Však dali si predstih. :(
drobeceva
31.12.10,13:01
Tak ešte ani 31.12. sociálka sa nezaprie.
V EZU budú platné nové XML schémy od 01.01.2011. Dnes potrebujem odhlásiť dvoch ľudí, ale systém mi už nezoberie starý formát XML schémy. Napriek tomu, že som si nechal oba súbory otestovať, a ich systém mi potvrdil, že súbory sú validné, teda platné.

No nenasralo bo to aj Vás......

Zolo, presne mne včera vypisovalo, že je súbor validný a nechcelo mi to odposlať.
Nakoniec som prihlášku urobila manuálne - a pustilo ma .
Zoltán Kovács
31.12.10,13:35
Zolo, presne mne včera vypisovalo, že je súbor validný a nechcelo mi to odposlať.
Nakoniec som prihlášku urobila manuálne - a pustilo ma .

Evi, keby sa mi chcelo tak aj to spravím manuálne. Ale už len z princípu to nespravím. SP si môže robiť čo chce? Tak aj ja, veď tie nehorázne peniaze za nový systém platili aj z mojich daní...

P.S.: Ako píše m.hladka nerozčulovať sa, lebo ako na Nový rok, tak aj celý rok. No a ja nechcem byť celý rok nasr..ý.
m.hladka
31.12.10,14:01
Zolo, ale ja som to teraz nakoniec urobila manuálne, lebo som si povedala, že si nebudem prenášať robotu do Nového roka, kašlať nato, lebo vieš čo bude 3.1.2011 na stránke SP???
Jana Motyčková
31.12.10,15:11
Dnes 00:36 došla info že bola nasadená nová verzia pre zasielanie RLFO.

Toto došlo dnes 8:32 (programátorom mzdových softov)
"V prílohe Vám zasielame popis kontrol pre RLFO a RLZEC pre verziu 2011.
Zároveň oznamujeme, že od 31.12.2010 je možné zasielať RLFO a RLZEC len prostredníctvom verzie 2011.
Platí to aj pre RLFO a RLZEC za obdobie pred 1.1.2011.
Zamestnávateľ, zamestnávajúci zamestnancov s nepravidelným príjmom k 1. januáru 2011, je povinný prihlásiť týchto zamestnancov najneskôr do 31. januára 2011.
Oznamujeme, že je k dispozícii validátor pre RLFO a RLZEC verzia 2011 určený na testovanie uvedených schém na https://esluzby.socpoist.sk/SocPEkrWeb/Public/InsurancePayerServices/CommunicationInterfaces.aspx v časti vložte xml dokument.
Poznámka:
Mesačné výkazy poistného a príspevkov za obdobie 12/2010 a staršie sa budú odovzdávať prostredníctvom doteraz platných schém (verzia 2.4.1, 2.5, 2.7) aj po 1.1.2011. Mesačné výkazy za obdobie od 01/2011 bude možné odovzdať len prostredníctvom verzie 2011. O termíne nasadenia budete informovaní. Rovnako tak aj o termíne nasadenia výkazov poistného a príspevkov. "

To aby ste vedeli, prečo výstupy zo softov Vám dnes nerobia dobré RL.
Ručne to zadať ide podľa info od klientov.
Betina2
31.12.10,15:40
- údaje, ktoré sú teraz na "Potvrdení" boli predtým hneď na prevej strane dokumentu, ktorého sa týkali - RLFO a MV (čas podania/prijatia, číslo dokumentu).

Prosím Vás, ak podávam MV poistného a všetko prebehne v poriadku, je akceptovaný a v správach aj spracovaný, ktoré súbory vlastne tlačíte do archívu do šanónu?
Predtým som vytlačila mesačný výkaz + prílohu a všetko tam bolo.
Teraz, ked si zvolím mesačný výkaz poistného a príspevkov (MV) - prehľad podaní, tak v spodnej časti mám identifikátor , dátum, typ podania a ku každému identifikátoru podania mám ďalšie 3 súvisiace odpovede (MV spracovanie, stav procesu a Potvrdenie o prevzatí podania)

Ked si rozkliknem hlavný identifikátor - na začiatku má písmeno E, tak tam mi pekne otvorí podaný MV a prílohu s možnosťou tlače, to pekne vytlačím aj s prílohou. Avšak dané identifikačné číslo tam nikde vytlačené nevidím. Čo však k tomu prikladáte ako doklad, že to skutočne bolo podané a aj spracované? Potvrdenie o prevzatí podania? Tam je uvedený číselný identifikátor potvrdenia, dátumy a pod., ale nikde nie je uvedené ani názov firmy, ani IČZ ani za aké obdobie to bol dokument....., neviem, či toto stačí vytlačiť a priložiť k vytlačenému výkazu a prílohe.....predtým všetky údaje pekne vytlačilo do prvej strany výkazu a bol pokoj. Dosť ma to rozčuluje, pripomína mi to systém Všeobecnej zdravotnej poisťovne, ktorý je podla mňa jeden z najhorších. Nechápem, prečo to museli aj v SP až takto skomplikovať. No a od 1.1. 2011 s platnosťou nového zákona to fakt bude sranda. A čítam, že už dnes je to zábavné, asi aby na Silvestra nebola nuda :(
Ak môžete, prosím poradťe mi, čo vlastne mám tlačiť a zakladať, aby to bolo v poriadku.
Inak Saldokonto mi pekne došlo po pár minútach od žiadosti.
Zdenka 0705
31.12.10,15:49
Aj ja som na to pozerala a hľadala ich číslený identifikátor podania MV. V náhľade som ho videla, vo vytlačenom výkaze nebol. Urobila som tak, že som si do vytlačeného rukou dopísala tie čísla, ale máš pravdu, akoby sa zbavovali zodpovednosti za prípadnú stratu týchto dokumentov v ich systéme. Zobrali nám prakticky možnosť dôkazu, že sme dokument skutočne odoslali.
Pripadá mi to neseriózne, či to bola chyba programátorov, alebo to bolo cielene, no.... neviem. :(
m.hladka
31.12.10,17:34
Aj ja som na to pozerala a hľadala ich číslený identifikátor podania MV. V náhľade som ho videla, vo vytlačenom výkaze nebol. Urobila som tak, že som si do vytlačeného rukou dopísala tie čísla, ale máš pravdu, akoby sa zbavovali zodpovednosti za prípadnú stratu týchto dokumentov v ich systéme. Zobrali nám prakticky možnosť dôkazu, že sme dokument skutočne odoslali.
Pripadá mi to neseriózne, či to bola chyba programátorov, alebo to bolo cielene, no.... neviem. :(

Ale o malu chvílku po podaní sa ti objaví potvrdenie o prevzatí podania aj s dátumom a časom a číslami RLFO, to som si vytlačila na rúb podaného Registračného listu FO. Beriem to ako potvrdenie od SP.
Rozalka
31.12.10,17:48
Dnes 00:36 došla info že bola nasadená nová verzia pre zasielanie RLFO.

Toto došlo dnes 8:32 (programátorom mzdových softov)
"V prílohe Vám zasielame popis kontrol pre RLFO a RLZEC pre verziu 2011.
Zároveň oznamujeme, že od 31.12.2010 je možné zasielať RLFO a RLZEC len prostredníctvom verzie 2011.
Platí to aj pre RLFO a RLZEC za obdobie pred 1.1.2011.
Zamestnávateľ, zamestnávajúci zamestnancov s nepravidelným príjmom k 1. januáru 2011, je povinný prihlásiť týchto zamestnancov najneskôr do 31. januára 2011.
Oznamujeme, že je k dispozícii validátor pre RLFO a RLZEC verzia 2011 určený na testovanie uvedených schém na https://esluzby.socpoist.sk/SocPEkrWeb/Public/InsurancePayerServices/CommunicationInterfaces.aspx v časti vložte xml dokument.
Poznámka:
Mesačné výkazy poistného a príspevkov za obdobie 12/2010 a staršie sa budú odovzdávať prostredníctvom doteraz platných schém (verzia 2.4.1, 2.5, 2.7) aj po 1.1.2011. Mesačné výkazy za obdobie od 01/2011 bude možné odovzdať len prostredníctvom verzie 2011. O termíne nasadenia budete informovaní. Rovnako tak aj o termíne nasadenia výkazov poistného a príspevkov. "

To aby ste vedeli, prečo výstupy zo softov Vám dnes nerobia dobré RL.
Ručne to zadať ide podľa info od klientov.
Toto považujem za riadnu podpásovku zo strany SP programátorom mzdových softov.
Zoltán Kovács
31.12.10,19:39
Toto považujem za riadnu podpásovku zo strany SP programátorom mzdových softov.

Rozalka podľa mňa "podpásovka" je slabé slovo na toto. To je sabotáž, vydrbanie s obyčajnými ľudmi. Viem si predstaviť, ako sa rehotali programátori v SP, keď si predstavovali vypúlené oči tvorcov softu.
Betina2
01.01.11,18:43
Ale o malu chvílku po podaní sa ti objaví potvrdenie o prevzatí podania aj s dátumom a časom a číslami RLFO, to som si vytlačila na rúb podaného Registračného listu FO. Beriem to ako potvrdenie od SP.

OK, takže k výkazu a prílohe priložím vytlačené Potvrdenie o prevzatí podania a malo by to byť OK.
m.hladka
01.01.11,19:38
Ja to tak robím, takže dúfam, že by to malo byť OK, keď to tam dávajú. Je tým viac papierovania.
evina
01.01.11,20:49
Evi, keby sa mi chcelo tak aj to spravím manuálne. Ale už len z princípu to nespravím. SP si môže robiť čo chce? Tak aj ja, veď tie nehorázne peniaze za nový systém platili aj z mojich daní...

P.S.: Ako píše m.hladka nerozčulovať sa, lebo ako na Nový rok, tak aj celý rok. No a ja nechcem byť celý rok nasr..ý.

Elektronické podanie predtým v SP bolo jediné, čo tam asi fungovalo.. Bolo prehľadné, zrozumiteľné a nemali problémy ani Tí menej zdatní s PC. Tak to asi potrebovali skomplikovať.....
Jana Motyčková
03.01.11,07:44
Rozalka podľa mňa "podpásovka" je slabé slovo na toto. To je sabotáž, vydrbanie s obyčajnými ľudmi. Viem si predstaviť, ako sa rehotali programátori v SP, keď si predstavovali vypúlené oči tvorcov softu.
Aby som upresnila - info o novom formáte RL boli včas, ale nedali sa skúšať. Problém bol aj v tom, že ešte 29. bola na SP info, že starý formát ešte bude bežať súbežne s novým formátom do konca januára (info mám sprostredkovanú, lebo toto ja nerobím).
ekopo
08.01.11,12:45
mne nejde prihlásiť sa do elektronického zberu údajov v SP, je nejaká odstávka? Pretože na stránke nič nenachádzam.........
Rozalka
08.01.11,12:51
ekopo
08.01.11,13:15
skúšal som , mňa to vyhadzuje už po zadaní prihlasovacieho mena
mysimis
08.01.11,13:21
Ja sa vôbec nemôžem ani prihlásiť.....asi to nefunguje.
m.hladka
08.01.11,13:59
Nefunguje to ani mne, ale to asi preto, aby ste si odpočinuli a nabrali nových síl. :D :D :D
suklova
08.01.11,14:09
Nefunguje to ani mne, ale to asi preto, aby ste si odpočinuli a nabrali nových síl. :D :D :D

som rada, že nie som jediná. Ja sa skúšam prihlasovať už od rána. :( už po zadaní SSN pri vyhodí "Nesprávne prihlasovacie údaje".
ekopo
08.01.11,14:14
ja to skúšam od včera cca od 17.00
Rozalka
08.01.11,14:31
Asi majú vakácie.
srska
08.01.11,14:45
ja to skúšam od včera cca od 17.00
nejde to stále ani cez IE ani cez firefox - hlášky sú iné - výsledok ten istý
ekopo
08.01.11,14:51
a na dôvažok, chcem si overiť jedno IČ DPH ale stránka drsr je tiež v čiastočnom útlme....
srska
08.01.11,14:54
a na dôvažok, chcem si overiť jedno IČ DPH ale stránka drsr je tiež v čiastočnom útlme....
v čiastočnom? to keď vidím na monitore, tak ma mrle žerú. skús cez VIES
http://ec.europa.eu/taxation_customs/vies/
Katija
08.01.11,15:17
Jediné, čo tam dnes funguje je vrtulka. Zdá sa, že je v novom systéme EZU najdôležitejšia spolu s heslom "Čakajte prosím."
Len neviem prečo a načo máme v krásnej, novej a asi nie lacnej čakárni čakať. Hádam len nie na pokuty za nedodržanie termínov?
Alebo áno?
srska
08.01.11,18:56
Jediné, čo tam dnes funguje je vrtulka. Zdá sa, že je v novom systéme EZU najdôležitejšia spolu s heslom "Čakajte prosím."
Len neviem prečo a načo máme v krásnej, novej a asi nie lacnej čakárni čakať. Hádam len nie na pokuty za nedodržanie termínov?
Alebo áno?
čo dodať: a predsa sa točí !