nina0074
29.11.10,10:34
Ahojte, potrebovala by som poradiť.
Spoločnosť je v likvidácii. daňový úrad určil posledné zdaňovacie obdobie 4.Q.2010, spoločnosť tam bude mať nadmerný odpočet. Likvidátor chce ukončiť likvidáciu k 31.1.2011. Teda k tomuto dátumu budem musieť urobiť závierku. Môžem urobiť závierku aj keď tam bude mať spoločnosť pohľadávku voči daňovému úradu?Lebo nevieme kedy DÚ vráti tento nadmerný odpočet.
Likvidátor povedal, že po skončení likvidácie zohľadníme túto čiastku pri výpočte likvidačného zostatku.
Ja len či bude správne ak budeme v závierke vykazovať ešte nejaké pohľadávky?
Vopred ďakujem
KEJKA
29.11.10,10:19
podľa mňa treba počkať na vysporiadanie - vrátenie NO. Ak sa ukončí likvidácia, kam pošle DU ten NO?
nina0074
29.11.10,11:27
Spoločnosť, che zrušiť bankový účet ešte pred ukončením likvidácie a zostatok previesť do pokladne a z nej vyplatiť aj likvidačný zostatok.Riešili sme stále problém čo s bankou, lebo ak by sme ju nechali po skončení likvidácie a uskutočnili by sa z nej pohyby na úhradu likvidačného zostatku, tak by si banka určite účtovala nejaké poplatky možno aj zrážkovú daň, no lenže po skončení likvidácie by sa už nemalo účtovať na nákladové a výnosové účty a pri vyhotovovaní závierky neviem v akej výške budú bankové poplatky.
Bolo mi tak povedané, že by potom osobne skočili na daňový úrad Pezinok a dohodli sa s nimi, aby sa to vyplatilo v hotovosti. Neviem či to je reálne a aký spôsobom, ale pokúšam sa to zistiť.
Ja som im tiež povedala, že by bolo najlepšie počkať dokiaľ peniaze prídu.
Zoltán Kovács
29.11.10,11:51
Nadmerák DÚ nikdy nevyplatí cash.
KEJKA
29.11.10,12:58
presne tak, takže s likvidáciou treba počkať až do vyrovnania všetkých pohľadávok včítane daňových.
nina0074
29.11.10,13:39
Ďakujem, aj som si myslela. Nevedeli by ste mi prosím odporučiť nejaký vhodný paragraf, kde by bolo spomenuté, že spoločnosť nemôže ukončiť likvidáciu až po vyrovnaní pohľadávok.
Lebo snažila som sa niečo nájsť a zatiaľ bez úspešne.
Likvidátor trvá na tom predošlom postupe ako som uvádzala, budem mu musieť odvôvodniť, prečo to tak nemôže byť a bolo by dobré, keby odvôvodnenie bolo podopreté nejakým §.
nina0074
30.11.10,07:33
hm.Tak existuje niečo o čo sa môžem oprieť pri tvrdení, že by mali byť vysporiadané všetky pohľadávky?
Lebo v obchodnom zákonníku je len písané:
,,Ak sú vysporiadané všetky záväzky spoločnosti a majetkové pomery sú usporiadané tak, aby mohli byť zaplatené náklady spojené s likvidáciou a všetky odvodové a daňové povinnosti, možno likvidáciu ukončiť.,,