artina_10
29.11.10,10:46
Ahojte poraďáci,
Chcem vedieť váš názor na to, ako by ste pracovali s inventárnou kartou majetku. Konkrétne ide o kuchynský nábytok -Linka, stôl, stoličky - bolo to aktivované pod jedným inv. číslom ako zostava. Moja otázka znie, ako by ste postupovali v prípade, že urobíte čiastočnú likvidáciu majetku (stôl a stoličky) a dokúpite nový stôl so stoličkami. Bude to klasické tehcnické zhodnotenie majetku, alebo technické zhodnotenie komponentom? Alebo niečo iné? Ďakujem :)
KEJKA
29.11.10,10:18
linku by som brala ako súbor - ale súbor musí mať vnútorné členenie - ocenenie súčastí.
Stôl a stoličky sú samostaný DM -mali byť na samostatnej karte, kedže ste sa rozhodli pre odpisovanie.
V danom stave navrhujem vyradiť časť zodpovedajúcu OC stola a stoličiek zo súboru a nový stôl a stoličky zaradiť samostatne, resp. po novom len do drobného DM a do nákladov.
lusia1372
03.12.10,13:05
Dobrý deň, ja by som sa chcela spýtať ako by ste odpisovali zariadenie ktoré je stroj, ktorý je ale ovládaný softvérom. Odpisovali by ste zvlásť stroj a zvlásť softvér? Alebo by ste to odpisovali jak jeden majetok spolu? Prosím o radu, a tiež sa chcem spýtať či neviete či táto problematika je riešená aj v zákone?