Janulik M
29.11.10,09:46
Ako dlho môže poisťovňa riešiť poistnú udalosť majetku? Škoda sa stala takmer pred rokom. Išlo o poistenie domu. Všetko, čo poisťovňa požadovala, sme poslali hneď keď sa to stalo. Po tom, nás už nikto nekontaktoval, to znamená, že asi nepotrebovali nič dokladať.Ja som tam volala už asi 30x (to nemyslím obrazne) a stále počúvam, že "už je to tesne pred doriešením" alebo "ja nie, to niekto iný",........ čo mám robiť? Peniaze na škodovú udalosť sme si požičali s tým, že príde vyplatenie z poisťovne, ale.... už neviem kam mám volať - ako ich mám prinútiť? Upomienky pošlú po pár dňovom meškaní, ale na plnenie svojich pohľadávok majú asi neobmedený čas :( Už som sa ich pýtala aj to, či mám kontaktovať médiá, keďže komunikácia so mnou pre ne asi nie je dostatočne zaujímavá. Čo mám robiť? Aké mám práva???
Zoltán Kovács
29.11.10,08:48
Telefonát nepomôže. Treba listom zaslať urgenciu (doporučene) a nie na pobočku, ale hneď na ústredie.
Vlastná skúsenosť: Po veľa urgencii telefonicky nič sa nedialo, poslal som doporučene urgenciu vyplatenia, do 2 týždňov som mal bubáky.
Janulik M
30.11.10,04:44
Vďaka. Už som raz išla posielať, ale uchlácholili ma, že už je to takmer hotové. Škoda, že som to fakt už vtedy neposlala, ale dnes to už pôjde :) Ďakujem
gingo
30.11.10,21:45
poistovna je povina do 3mesiacou od dodania posledneho dokumentu,vyplatit sumu,alebo si musi vyziadat dalsie dokumenti,ale ty mozes ziadat aby ti vyplatila aspon cast sumi,co uz ma iste ze ti to odpisala a priznala skodu,aku mas poistovnu?ak alianz tak to ta lutujem
Janulik M
01.12.10,05:05
mam Kooperativu. Nič proti nikomu nemám, ale je zaujímavé, že oni sa tam tvária, akoby nikto s nikým nemal nič spoločné, akoby vôbec neboli medzi sebou prepojení, akoby to nebola jedna organizácia....... a ja biedny človiečik môžem rozprávať s kýmkoľvek a NIKTO mi nedá informáciu, čo sa vlastne deje.... len "už je to pred uzavretím"...bla-bla-bla... PS: ako som spomínala, všetky dokumenty sme dali hneď, ako sa to stalo..... od vtedy nikto od nás nič nechcel a ani nám neboli schopní zavolať..... a tak to vyzerá, že si s tým ani nechystajú švihnúť. PS: vznikajú nám ďalšie škody tým, že sme si z peňazí, ktoré sme zohnali poriešili len súrne veci a ostatné čaká - máme nárok aj na preplatenie vzniknutých škôd z dôvodu neplnenia si povinností (pohľadávky) z ich strany???... na nejaké "úroky z omeškania"???
Zoltán Kovács
01.12.10,05:07
mimotemy Kooperatíva je kapitola sama o sebe.... :(
Janulik M
01.12.10,05:17
škoda, že to človek zistí, až keď sa niečo stane :( predtým nám sľúbili hory-doly....... a teraz nevedia poskytnúť ani základné na to, aby človek ďalej fungoval - nebiť dobrých ľudí, žijeme teraz na ulici...
gingo
01.12.10,17:37
ja s koperativov som nemal problemi,akurat teraz sa mi zacinaju,tie sme boli vytopeni,my mame pobocku v krupine,tam je to ok,ale skodovu udalost teraz prebrala BB,to uz je horsie,su tam zmetkari a zacinaju su chovat ako pani,co je veduca pobocky v krupine,ta sa az cuduje co vsetko si ta krava s BB vyzaduje,,ze pokial vse nevydokladujem,tak nema co platit,ze ku kazdemu ci pracovnemu ukonu,ci vyhodeniu je potrebne zavolat ich pouceneho obhliatkara,je to divne,ale asi maju toho az moc a chcu sa striast co najviac platenia,mal som kladne skusenosti s koperativou,ale teraz som na vazkach
Janulik M
15.12.10,06:45
Papier odišiel 01.12. a ..... ako rýchlo sa odrazu po roku spamätali!!! Už prišlo oficiálne oznámenie o ukončení aj so záverom. PS: Záver nie až taký potešujúci - sumu posťahovali o "milión faktorovkov", koeficienty,.......... ale už to je aspoň uzatvorené :--- KONEČNE :o