zuzanka222
29.11.10,11:23
Ahojte,SZČO končí živnosť ku 31.12.2010 mal preplatok z RZZP za rok 2009,ktorý mu poisťovňa vrátila na účet,už zdanený,no ale neposlala mu oznámenie/potvrdenie/o zrazení dane.Dostal už vôbec niekto takýto oznam vôbec?a ak nie tak si ho treba vyžiadat?nakoľko je potrebné ho doložiť do DP za rok 2010 Ďakujem !
Zoltán Kovács
29.11.10,10:35
Vyžiadať, alebo neuvádzať v DP, ak sa jedná o zrážkovú daň (teda ak preplatok bol nižší ako 165,97 eur v hrubom).
zuzanka222
29.11.10,12:04
Preplatok bol 98,53 Eu.,Takže potom to zaúčtovať ako ost.príjem? zákl.je 79,81 ,/daň 18,72/,ZP poslala 79,81 Eu.
Zoltán Kovács
29.11.10,12:13
Ja by som to zaevidoval ako príjem zdanený u zdroja zrážkovou daňou. A až na konic roka by som sa rozhodol či to dať alebo nedať do DP (nadväznosti na to či budem mať ten doklad z ZP alebo nie).
alicacka
29.11.10,12:15
Ja by som vyžiadala potvrdenie o zrazení dane - tým sa vyhnete koncoročnému zhonu, ak by ste sa prípadne rozhodli zahrnúť si túto sumu do DP a taktiež aj daň, doklad už budete mať po ruke.
7lienka
29.11.10,12:17
ak mal daňový základ do odpočítateľnej položky, žiadala by zo ZP potvrdenie, aby mi vrátili daň
zuzanka222
29.11.10,14:22
ďakujem za odpovede,budem si žiadať od ZP potvrdenie o zrazení dane,pretože SZČO už končí svoju živnosť.A prosím ešte o zodpovedanie jedneho probl.robím to prvýkrát.ako zaúčtovať/na aký účet/zálohový list od tel.spol.na telefón sme spol.s.r.o. ? Ďakujem
Zoltán Kovács
29.11.10,14:31
ďakujem za odpovede,budem si žiadať od ZP potvrdenie o zrazení dane,pretože SZČO už končí svoju živnosť.A prosím ešte o zodpovedanie jedneho probl.robím to prvýkrát.ako zaúčtovať/na aký účet/zálohový list od tel.spol.na telefón sme spol.s.r.o. ? Ďakujem


Čo je to zálohový list?
veronikasad
29.11.10,16:16
Preplatok bol 98,53 Eu.,Takže potom to zaúčtovať ako ost.príjem? zákl.je 79,81 ,/daň 18,72/,ZP poslala 79,81 Eu.
Zuzanka, z ktorej poisťovne ? Lebo mám tiež preplatok z Dôvery, peniaze mi prišli na účet (dávno po termíne, v ktorom ich mali vrátiť-až na moju urgenciu, lebo nahratie RZZP mali "nedokončené"), ale žiadny doklad neposlali ....
zuzanka222
30.11.10,08:37
Dobrý deň,ešte by som sa vrátila ku včerajšej téme,RZZP,odpoved na dotaz že v akej sme poist.tak je to /Dovera/ a v roku2008/RZZP za rok 2007/som si tiež musela pýtať doklad o zrazení dane z poisťovne.Ak by to niekomu pomohlo ,tak odpoveď nato ako zaúčtovať preplatok som včera našla v /Daňové výdavky A-Z 2010- str224/. TO RZZP sa týka JU-FO//A k tej mojej druhej otázke ,,obdržanie zálohového listu" tak,tiež moc tomu nerozumiem/sme s.r.o./stali sme sa zákaz.tel.spol.Telefonoica komp.a oni nám ešte pred riadnou fakt.poslali zálohový list-výzva k zaplateniu zálohy/je to nedaňový doklad .tak neviem či ho zaúčtovať ako preddavok/314/?Bola by som rada ak by mi niekto odpovedal. Ďakujem
nikula
11.02.11,20:15
Ako správne zaúčtovať preplatok?
1. možnosť: Keď mi príde na účet zdanený (banka P a PNZD zdanené), úrok z neho(VNZD). V DP mi nebude nič figurovať.
2. možnosť: Alebo príjem musím účtovať ako POZD v čistom a interným dokladom tento príjem navýšim o sumu dane(aby som dostala hrubý preplatok), a ďalším interným dokladom zaúčtujem daň z preplatku VNZD. V tomto prípade by som tento príjem započítala ku príjmom zo živnosti a daň by som uviedla na r.99 a žiadala o prípadné vrátenie.
Je to tak ako si myslím??? Ako to má byť správne?
nikula
11.02.11,20:36
1. možnosť je ak vedie jednoduché účtovníctvo
2. ak je paušalista, môže si vybrať
Zita5
11.02.11,20:42
Ako správne zaúčtovať preplatok?
1. možnosť: Keď mi príde na účet zdanený (banka P a PNZD zdanené), úrok z neho(VNZD). V DP mi nebude nič figurovať.
2. možnosť: Alebo príjem musím účtovať ako POZD v čistom a interným dokladom tento príjem navýšim o sumu dane(aby som dostala hrubý preplatok), a ďalším interným dokladom zaúčtujem daň z preplatku VNZD. V tomto prípade by som tento príjem započítala ku príjmom zo živnosti a daň by som uviedla na r.99 a žiadala o prípadné vrátenie.
Je to tak ako si myslím??? Ako to má byť správne?

Tu som Vám dala odpoveď
http://www.porada.sk/1652917-post112.html