caucico
29.11.10,10:50
Ahojte poraďáci,
keď je absolvent evidovaný na UPSVaR, môže mať dohodu o pracovnej činnosti a z nej príjem u nejakého zamestnávateľa a byť súčastne vedená v evidencii na UPSVar?
Ďakujem
janaGT
29.11.10,09:52
vykonáva zárobkovú činnosť, za ktorú mzda alebo odmena nepresiahne stanovenú sumu 136,52 €. (uchádzač o zamestnanie preukazuje skutočnosti o výške mzdy alebo odmeny zo zárobkovej činnosti v pravidelných mesačných intervaloch vždy za uplynulý kalendárny mesiac v termíne, ktorý mu určuje zamestnanec úradu; ak výška mzdy alebo odmeny za vykonávanie zárobkovej činnosti prekročí sumu 136,52 €, uchádzač o zamestnanie je vyradený z evidencie
caucico
29.11.10,09:55
A je aj nejaké časové obmedzenie na vykonávanie práce? A ten limit príjmu stanovuje zákon? (kde by som ho vedela najst, nejaky §)
katka50
29.11.10,10:14
A je aj nejaké časové obmedzenie na vykonávanie práce? Nie je. A ten limit príjmu stanovuje zákon? (kde by som ho vedela najst, nejaky §)

Zákon o zamestnanosti 5/2004 § 6

(2) Uchádzač o zamestnanie na účely tohto zákona je občan, ktorý môže pracovať, chce pracovať a hľadá zamestnanie a je vedený v evidencii uchádzačov o zamestnanie úradu (ďalej len „evidencia uchádzačov o zamestnanie“) a ktorý
a) nie je zamestnanec podľa § 4, ak tento zákon neustanovuje inak,
b) neprevádzkuje ani nevykonáva samostatnú zárobkovú činnosť,
c) nevykonáva zárobkovú činnosť v členskom štáte Európskej únie alebo v cudzine,
d) vykonáva zárobkovú činnosť, za ktorú mzda alebo odmena nepresahuje 65 % zo sumy životného minima pre jednu plnoletú fyzickú osobu, platného k prvému dňu kalendárneho mesiaca, za ktorý sa preukazuje výška mzdy alebo odmeny, zvýšeného o príslušné úhrady preddavku na poistné na zdravotné poistenie a poistného na sociálne poistenie platené zamestnancom a preddavku na daň z príjmov, pričom za zárobkovú činnosť sa považuje osobné vykonávanie činností na základe pracovnoprávneho vzťahu podľa osobitného predpisu5) alebo iného právneho vzťahu podľa osobitných predpisov;13a) uchádzač o zamestnanie je povinný vopred oznámiť úradu výkon zárobkovej činnosti a predpokladaný príjem zo zárobkovej činnosti, najneskôr v deň pred začiatkom vykonávania tejto činnosti a preukázať skutočnosti o výške mzdy alebo odmeny za uplynulý kalendárny mesiac v termíne podľa § 34 ods. 5.
(účinnosť od 1. marca 2010)
mzdarka renca
29.11.10,10:15
A je aj nejaké časové obmedzenie na vykonávanie práce? A ten limit príjmu stanovuje zákon? (kde by som ho vedela najst, nejaky §)

časové obmedzenie nie je, len mesačná výška príjmu je obmedzená.
caucico
29.11.10,10:17
ďakujem mockrát. pekný den
Antonia1
29.11.10,10:23
Ešte doplním dohodu treba na UP doniesť deň pred tým ako sa na dohodu začne pracovať.
mzdarka renca
29.11.10,10:26
Ešte doplním dohodu treba na UP doniesť deň pred tým ako sa na dohodu začne pracovať.

...... alebo minimálne zatelefonovať, alebo poslať mail a dodatočne dohodu odniesť.
gven75
08.12.10,08:37
Ahojte, dohodár u nás pracovan na dohodu o vykonaní práce. Tá sa mu skončila, no asi deň pred koncom sme s ním podpísali dohodu o pracovnej činnosti na inú prácu. Len by som sa chcela uistiť či to treba niekde oznámiť napr. sociálka? neodhlasovala som ho, nechali sme ho normálne pokračovať u nás je to OK? A ešte ohľadom jeho evidencie môžem ho viesť v evidencii stále pod rovnakým číslom a pracovným pomerom alebo mu dám ukončenie DoVP a nový prac. vzťah DoPČ? pracujem s programom HR od SOFTIP-u. Prosím vyjadrite sa k tomu vďaka! A ešte prikladám DoPČ či môže takto byť keďže som ju robila 1.x! Vďaka! :)
gven75
08.12.10,09:27
Prosiiiiim nikto nepomôže? súri to! :/
Kačena I.
08.12.10,09:38
ukončenie DOVP nahlásiš do SP cez odhlášku a novú DoPČ nahlásiš cez prihlášku. V mzdách ho môžeš mať pod rovnakým číslom. DoPČ je v poriadku
linda991
08.12.10,09:39
Podľa mojich skúseností DoVP bolo treba odhlásiť na SP a DoPČ nanovo prihlásiť. Dokonca, keď som mala zamestnanca s 2 dohodami, tak som ho mala 2x prihláseného na SP. Tak som bola od pracovníčky SP usmernená. Neviem ako tvoj mzdový softvér funguje, ale treba ukončiť DoVP a začať nový pracovný vzťah na DoPČ.
gven75
08.12.10,09:42
ale tak na prihláške do SP to bude stále rovnako len dohoda zaškrtnutá, to mi nejak nedáva zmysel... no ak máte v tom takú skúsenosť tak to musím nejak dodatočne spraviť :/ ďakujem! :)
mzdarka renca
08.12.10,10:55
ale tak na prihláške do SP to bude stále rovnako len dohoda zaškrtnutá, to mi nejak nedáva zmysel... no ak máte v tom takú skúsenosť tak to musím nejak dodatočne spraviť :/ ďakujem! :)

aj napriek tomu, že ide o dohodu, či už DoVP, alebo DoPČ, dokonca ak by išlo o 2 DoVP, len s tým, že jedna končí a druhá začína, tak v zmysle zákona o SP je povinný zamestnávateľ jednu odhlásiť a druhú prihlásiť, nakoľko sa jedná o 2 zmluvné vzťahy. Toto neplatí v prípade, ak ide o dodatok k prvej dohode, kde sa mení, resp. predlžuje dohodnutá doba ukončenia práce.
TerikaKa
08.12.10,11:03
Odhlasiť ho trebalo z dohody o vykonaní práce a prihlásiť na dohodu o pracovnej činnosti, sú to samostatné prac. pomery, ktoré musia byť aj samostatne registrované - vlastná skúsenosť
TerikaKa
08.12.10,11:10
a ešte.. Soc. p. takéto prešľapy v minulosti, keď sa začínalo s reg. listami tolerovala, neviem ako teraz...