maartin
29.11.10,13:37
zdavim,
chcem sa opytat, neviete mi poradit ako vyriesit problem ked spolocnik kupil zariadenie fakturovane na firmu v marci a vyplatil ho v hotovosti. Problem je ten, ze v tom case bolo v pokladni menej penazi ako bola cena zariadenia a faktura sa ku mne dostala az teraz.
KEJKA
29.11.10,12:41
ak to reálne vyplatil, nemohol reálne použiť peniaze z pokladnice o ktorej účtuješ.
Z toho vyplýva, že použil svoje súkromné peniaze, takže musíš s ním vyriešiť výšku pôžičky, najlepšie zmluvne.
účtuješ
pôžička od spoločníka 211/365
úhrada faktúry...........321/211
maartin
29.11.10,12:56
a potom peniaze vratim 365/211 ze?

dakujem
maartin
30.11.10,12:15
este by som sa chcel opytat, ak k datumu nakupu kancelarskych potrieb podla blocka nie je v pokladnici dost penazi, zamestnanec za nakup zaplati zo svojich penazi, blocek mu je preplateny az o tyzden neskor, taktiez to asi riesit pozickou, ze?
ondrejvla
30.11.10,20:51
este by som sa chcel opytat, ak k datumu nakupu kancelarskych potrieb podla blocka nie je v pokladnici dost penazi, zamestnanec za nakup zaplati zo svojich penazi, blocek mu je preplateny az o tyzden neskor, taktiez to asi riesit pozickou, ze?

Odporúčam, nech ti konateľ vloží ( požičia )do pokladnice takú sumu hotovosti, ktorá vystačí na bežnú réžiu, ak zatiaľ nie sú finančné prostriedky
či už na BÚ, alebo v pokladnici.
KEJKA
30.11.10,21:12
este by som sa chcel opytat, ak k datumu nakupu kancelarskych potrieb podla blocka nie je v pokladnici dost penazi, zamestnanec za nakup zaplati zo svojich penazi, blocek mu je preplateny az o tyzden neskor, taktiez to asi riesit pozickou, ze?
blok od zamestnanca nezaúčtujem do pokladnice, ak som nevyplatila reálne peniaze. Bločik je vhodné zaúčtovať ID ..........5xx,343 / 333-záväzok voči zam-ovi. Až sa mu vyplatia peniaze tak len POK 333/211.
maartin
18.12.10,09:17
dakujem vam obom. uz mam len taku trivialnu otazku, len pre istotu sa ale pytam.

nakup kancelarskych potrieb, uctovanych do nakladov, predstavuje aj danovy vydavok, teda vydavok ktory znizuje zaklad dane, vsak?