mimaco
29.11.10,14:24
Už sa to tu preberalo ale takto: Som SZČO zapísaná v OR, plátca DPH a držiteľ licencií. Chcem previesť SZČO na s.r.o. so zachovaním IČO a IČ DPH.
Licencie sú totiž neprenosné a na ich vybavenie treba asi 50 rôznych zahraničných potvrdení, čo môže trvať odhadom 3/4roka. Vie niekto poradiť ?
Ďakujem.
Zoltán Kovács
29.11.10,13:30
So zachovaním IČO a IČ DPH to určite nepôjde. Nakoľko szčo a s.r.o sú dve rozdieľne právne sukjekty.
marjankaj
29.11.10,13:32
Už sa to tu preberalo ale takto: Som SZČO zapísaná v OR, plátca DPH a držiteľ licencií. Chcem previesť SZČO na s.r.o. so zachovaním IČO a IČ DPH.
Licencie sú totiž neprenosné a na ich vybavenie treba asi 50 rôznych zahraničných potvrdení, čo môže trvať odhadom 3/4roka. Vie niekto poradiť ?
Ďakujem.

No neviem, či ti nechajú tie isté IČO a IČPPH.
IČDPH u FO začína číslicou "1"
a IČDPH u PO začína číslicou "2".
jacekova
29.11.10,19:33
zlá správa: v žiadnom prípade sa ti to nepodarí

budeš si musieť urobiť všetky licencie odznova....

napríklad keď som ja prechádzala zo SZČO na sro, musela som si kúpiť nový program na účtovníctvo, hoci išlo o ten istý program ale proste licencia musela byť na sro....

takže bud ostaneš szčo alebo si rezervuješ 3/4roka na vybavenie licencií...
rickman
30.11.10,05:49
s.r.o. potrebuješ kvôli čomu? Ak kvôli vystupovaniu, tak si založ s.r.o., pod ktorou budeš pôsobiť navonok, no samotný biznis, ku ktorému sú potrebné licencie vykonáš pod hlavičkou szčo :).
camozzi
04.12.10,18:52
zlá správa: v žiadnom prípade sa ti to nepodarí

budeš si musieť urobiť všetky licencie odznova....

napríklad keď som ja prechádzala zo SZČO na sro, musela som si kúpiť nový program na účtovníctvo, hoci išlo o ten istý program ale proste licencia musela byť na sro....

takže bud ostaneš szčo alebo si rezervuješ 3/4roka na vybavenie licencií...

Schvalne informoval som sa v Stormware ako je to s prevodom licencie z jedneho subjektu na druhy. Stoji to 16 eur a nie je potrebne zakupenie novej licencie. Pokial by uzivatel chcel prejst na vyssiu verziu programu, plati len rozdiel medzi verziami a Servis na dany rok.
KEJKA
05.12.10,08:05
zadávateľ určite nemyslel licencie-práva na účtovný program a pod.
Podľa mňa ide o licencie, ktoré potrebuje pre svoj predmet podnikania.
S tým nápadom - vystupovať navonok ako sro, to vyzerá fajn, ale len na prvý pohľad. SRO nemôže byť dodávateľom služby /nakúpiť od STČO a "predať" ďalej/, lebo nemá potrebné licencie.
V konečnom dôsledku pri úspešnom vyjednávaní obchodu by aj tak musel vyjsť s pravdou von a fakturovať pod menom SZČO.
............
Vybavenie licencií môže byť zdlhavá záležitosť, ale to sa dá urobiť a počas vybavovania podnikať naďalej ako SZČO. SRO bude založená, takže ju tiež postupne uvádzať do povedomia svojich klientov. Aj formulácia s použitím slovíčka "zatiaľ"
zatiaľ vám to musím vyfaktúrovať ako FO, je lepšia ako nevybavovať nič.
Druhou otázkou je, koľko stoja tie licencie, a či vybavenie nových nepohltí všetok zisk.