Betina2
29.11.10,15:54
Ktoré výstupy zakladáte k Účtovnej závierke? Rada by som získala nejaký ucelený prehlad toho, čo všetko je dobré založiť k UZ a DP, resp, či niekto archivujete výstupy na médiu a v akej forme (excel, PDF...). Proste založiť a odložiť a už sa k tomu nemusieť vracať :) Ja zakladám v tlačenej forme do samostatného šanónu resp. na médiu najmä tieto, ale zdá sa mi toho nejako veľa, je to kvantum papiera a toneru:

- Účtovná závierka na predpísaných tlačivách + Poznámky (ako prílohy k DP)
- Účtovná osnova danej UJ
- Zoznam číselných radov, ak nie je súčasťou Int.smerníc
- Interné smernice
- Hlavná kniha analytickej evidencie
- Obratová predvaha
- Obraty účtov
- Súvaha
- Výsledovka
- Účtovný denník
- Kniha záväzkov
- Kniha pohľadávok
- Kniha sociálneho fondu
- Pokladničná kniha
- Kniha bankových výpisov resp. kniha bankových dokladov
- Karty dlhodobého majetku vrátane účtovných aj daňových odpisov, (inv. súpisy mám pri inventarizácii účtov)
- Operatívna evidencia drobného majetku (majetku nesplň.podm.ocenenia)
- Saldokonto
- ak nemám priamo pri Inventarizačných zápisniciach pripnuté, tak potom aj Pohyb na účtoch podľa analytiky (s uvedením protiúčtu, ZS a priebežného stavu KS.
- Inventarizačné zápisy k jednotlivým účtom (s prílohami)
- Príkaz na vykonanie inv.+ vymenovanie inv.komisie+ Harmonogram inventarizácie


Ročné výstupy ako mzdové listy, evidenčné listy DZ, prehľad miezd, a pod. to všetko zakladám na vrch šanónu so mzdami.
Zoznam DF, OZ, VF, OP a ID podľa prefixu zakladám v euroobale na vrch každej agendy, takisto zoznam PPD a zoznam VPD spolu s Pokladničnou knihou.
Predkontáciu mám uvedenú na každom účtovnom doklade, takže zvlášť ju vtedy už netlačím.

Ak Vás ešte niečo napadá, tak prosím doplňte. :)
Pepe73Lopez
29.11.10,16:21
WAV! :eek: (nemám ani mizivé percento z toho zoznamu :( )

...ale celkom ma zaujalo slovo "na predpísaných tlačivách" to je pre JU len (predpísané tlačivo):

Výkaz o príjmoch a výdavkoch
Výkaz o majetku a záväzkoch

nie?
Rozalka
29.11.10,16:43
Ktoré výstupy zakladáte k Účtovnej závierke? Rada by som získala nejaký ucelený prehlad toho, čo všetko je dobré založiť k UZ a DP, resp, či niekto archivujete výstupy na médiu a v akej forme (excel, PDF...). Proste založiť a odložiť a už sa k tomu nemusieť vracať :) Ja zakladám v tlačenej forme do samostatného šanónu resp. na médiu najmä tieto, ale zdá sa mi toho nejako veľa, je to kvantum papiera a toneru:

- Účtovná závierka na predpísaných tlačivách + Poznámky (ako prílohy k DP)
- Účtovná osnova danej UJ
- Zoznam číselných radov, ak nie je súčasťou Int.smerníc
- Interné smernice
- Hlavná kniha analytickej evidencie
- Obratová predvaha
- Obraty účtov
- Súvaha
- Výsledovka
- Účtovný denník
- Kniha záväzkov
- Kniha pohľadávok
- Kniha sociálneho fondu
- Pokladničná kniha - samostatne za každú menu
- Kniha bankových výpisov resp. kniha bankových dokladov
- Karty dlhodobého majetku vrátane účtovných aj daňových odpisov, (inv. súpisy mám pri inventarizácii účtov)
- Operatívna evidencia drobného majetku (majetku nesplň.podm.ocenenia)
- Saldokonto
- ak nemám priamo pri Inventarizačných zápisniciach pripnuté, tak potom aj Pohyb na účtoch podľa analytiky (s uvedením protiúčtu, ZS a priebežného stavu KS.
- Inventarizačné zápisy k jednotlivým účtom (s prílohami)
- Príkaz na vykonanie inv.+ vymenovanie inv.komisie+ Harmonogram inventarizácie


Ročné výstupy ako mzdové listy, evidenčné listy DZ, prehľad miezd, a pod. to všetko zakladám na vrch šanónu so mzdami.
Zoznam DF, OZ, VF, OP a ID podľa prefixu zakladám v euroobale na vrch každej agendy, takisto zoznam PPD a zoznam VPD spolu s Pokladničnou knihou.
Predkontáciu mám uvedenú na každom účtovnom doklade, takže zvlášť ju vtedy už netlačím.

Ak Vás ešte niečo napadá, tak prosím doplňte. :)
Dávam hrubo vytlačené
+ súčasťou smerníc: Odpisový plán a Registratúrny plán
Zoltán Kovács
29.11.10,16:53
Mne z tej ankety chýba tretia možnosť, a to aj na mediu, aj na papierovo.
Niečo vytlačené, niečo na medii dávam klientom.
Stefan2005
29.11.10,17:32
docela ma zaujala Kniha SF v podvojnom účtovníctve. Vediete ju v akom rozsahu? Mal som za to, že sa vedie iba v JU. (v opatreni MF pre prechod z PU na JU sa píše, že "do pomocný kníh, a to .... knihy sociálneho fondu uvedie konečný zostatok účtu 472 – Záväzky zo sociálneho fondu). Nepíše sa prevedie stav z knihy SF do knihy SF... U mňa "tvorí" knihu SF karta účtu 472-SF, so svojim PS, obratmi a KS....
Rozalka
29.11.10,17:52
Je to tak, Kniha SF = účet 472, no rozumie tomu každý (česť výnimkám) klient? ak mu to dám vo forme Pokladničnej knihy, skôr pochopí.
Betina2
29.11.10,19:38
Mne z tej ankety chýba tretia možnosť, a to aj na mediu, aj na papierovo.
Niečo vytlačené, niečo na medii dávam klientom.

No veď sa trošku rozpíš, please :)
V ankete môžeš aj obidve možnosti naraz uviesť :)

Inak ďakujem všetkým za odozvu, blíži sa koniec roka, tak možno rekapitulácia pomôže, aby sa na niečo nezabudlo.
Zoltán Kovács
29.11.10,19:42
V podstate všetko odovzdavam na mediu, ale občas DP, Súvahu a VZaS aj tlačené. Treba šetriť lesy, na papier to dávam len v prípade daňovej kontroly.
Betina2
29.11.10,19:43
WAV! :eek: (nemám ani mizivé percento z toho zoznamu :( )

...ale celkom ma zaujalo slovo "na predpísaných tlačivách" to je pre JU len (predpísané tlačivo):

Výkaz o príjmoch a výdavkoch
Výkaz o majetku a záväzkoch

nie?

Áno. No ja som mala na mysli najmä v PU, preto máš toho menej :) Avšak aplikovať sa dá mnohé aj v JU.
Betina2
29.11.10,19:49
V podstate všetko odovzdavam na mediu, ale občas DP, Súvahu a VZaS aj tlačené. Treba šetriť lesy, na papier to dávam len v prípade daňovej kontroly.

No veď aj ja už uvažujem o tom, lebo takto každý rok každej sro plný šanón papiera tlačím a v podstate, kedykolvek to viem vytlačiť v rôznom formáte - pdf, xls alebo priamo zo softu.
tuta
29.11.10,20:04
tiež to mám v pláne tento rok aplikovať do praxe, hlavne z dôvodu šetrenia papiera a toneru, ale ušetrím aj úložný priestor :):)
ondrejvla
29.11.10,20:10
Je to tak, Kniha SF = účet 472, no rozumie tomu každý (česť výnimkám) klient? ak mu to dám vo forme Pokladničnej knihy, skôr pochopí.

Súhlasím s Rozálkou, podľa evidencie účtu 472 mi musí súhlasiť aj kniha SF, zapisujem do nej ZS, príjmy, výdaje a KS je zostatok účtu 472.