grafikafotky
29.11.10,20:52
Dobry vecer, chcela by som sa opytat priamo pani, ktora vystupuje pod nickom brcko, pretoze sa mi zda, ze naozaj ma velke poznatky v tejto oblasti.
Momentalne poberam rodicovsky prispevok 256 Eur, cize ten vyssi. Pracovala som na dobu urcitu, ale pracovna zmluva mi skoncila 31.12.2009, cize teraz nie som v trvalom pracovnom pomere. Ak by sme chceli druhe dietatko, pretoze uz obidvaja s manzelom mame na to vek a mali by sme toto dietatko tak, ze by som isla z materskej do materskej ako sa mam DNP? Rozmyslali sme o dietatku tak za rok, ked bude mat maly dva roky. Stacilo by sa mi DNP z maxima este pred otehotnenim, aby mi pekne vyslo este do porodu tych 270 dni a zaroven aj 26 tyzdnov, ktore su potrebne pri DNP? Z coho by som mala ten VZ? Totiz mne poistenie nemocenske vlastne uplne zaniklo. Okrem toho, co by sa stalo, keby som platila prvych 6 mesiacov DNP len z minima a az potom by som poziadala o zmenu /neodhlasovala by som sa a neprihlasovala nanovo/ na maximum? Mala by som tak isto narok na najvyssiu matersku? Vyslo by mi to?
Ja som bola aj teraz prvykrat pri malom DNP, matersku som mala pocitanu zo subehu zamestnavatela a DNP. Trosku o tom viem, ale nie uplne vsetko. Chcela by som to vediet aj pre priatelky.
Dakujem velmi pekne za ochotu poradit, viem, ze z vasej strany su informacie naozaj 100%