Kristian182
29.11.10,20:30
Dobrý deň chcem sa Vás opýtať ako funguje táto funkia v mobile tj. čo stojí tá SMS ktorá mi príde po zapnutí tejto funkcie a ako sa dá táto funkcia vypnúť.
Dakujem
Stevo5
30.11.10,08:29
Funkciu musí podporovať telefón. SMS stojí len toľko ako každá SMS.
V nastaveniach tvojho telefónu si nastavíš presné znenie SMS po prijatí ktorej sa tvoj telefón zamkne. Teda tú SMS musíš poslať do toho telefónu z iného telefónu - je to akási ochrana napríklad pri ukradnutí telefónu/ strate telefónu, aby ti niekto neprevolal viac ako by sa ti páčilo. Na odomknutie potom použiješ ochraný kód telefónu (nie SIM) - nastavuje sa v "Zabezpečení telefónu" - každý model to má inak.
Presný popis tejto funkcie nájdeš v návode. Ak nemáš návod k telefónu, dá sa pohľadať na internete.
Kristian182
30.11.10,13:12
A moholi by ste mi odpísať návod ako to urobím?
nikde som ho nenašiel
Dakujem
Stevo5
30.11.10,13:45
Kristian čítal si to celé?
cit.: "nastavuje sa v "Zabezpečení telefónu" - každý model to má inak. Presný popis tejto funkcie nájdeš v návode"...

Neviem aký máš telefón, a aj ak by si mi to napísal, nemôžeš predsa chcieť aby som sa ho učil používať a potom ti to vysvetľoval.
Máš k svojmu telefónu návod?
Ak nemáš, napíš presný typ a skúsim ti návod vyhľadať. Alebo - ak si to nenašiel, je možné že tvoj telefón to nepodporuje. Ja mám Nokia E51 a Nokia E52, obidva to podporujú. Moje staršie telefóny to nepodporovali.
Stefan2005
30.11.10,14:39
... Presný popis tejto funkcie nájdeš v návode"...


mimotemy... no návod nemusí mať vždy človek poruku (najmä ak by sa jednalo o cudzí telefón). Táto funkcia slúži na zabezpečenie vlastného telefónu, ale i na možné zneužitie cudzieho....
Stevo5
30.11.10,17:02
mimotemy... no návod nemusí mať vždy človek poruku (najmä ak by sa jednalo o cudzí telefón). Táto funkcia slúži na zabezpečenie vlastného telefónu, ale i na možné zneužitie cudzieho....

Mimo témy
Ahoj. Máš pravdu, ale to neriešim, možno chlapec kúpil telefón z ruky a návod nemá. Ale to by mal napísať on.
Inak - každého kto už chvíľu používa internet nemôže zastaviť taká maličkosť ako že nie je k dispozícii návod. Napríklad ked som si objednal E52-ku, mal som v PDF návod skôr ako mi telefón prišiel. Neskôr som zistil že ten čo som si stiahol je podrobnejší ako ten ktorý bol priložený k tlf.
Kristian182
30.11.10,19:17
Dakujem návod som predsa našiel na internete, čo mám k mobilu tam sa kupodivu nič o tomto nepíše, mám Nokiu 5230 keby niečo, mám poslednú otázku, ktorú nenákdem v návode a to hlavne pre tých, ktorí túto funkciu využívali a to je
Dá sa nejako týmto zablokovať, alebo pokaziť mobil(nešikovným použitím) ?Lepšie povedané aké negatívné následky to môže mať pre môj mobil. Viete technike sa rozumiem jako hus do piva, preto dávam na pohlad divné otázky.
rickman
01.12.10,05:54
Áno - pokiaľ si nezapamätáš bezpečnostný kód telefónu, tak potom pomôže už asi len prepálenie firmvéru cez nejaký servisný kábel, alebo niečo podobné.

Info 1 - pri ďiaľkovom zablokovaní telefónu zvykne telefón automaticky zaheslovať aj pamäťovú kartu a to tým istým heslom, ktorý bol v SMS.

Info 2 - ak zadáš bezpečnostný kód cca 5x (10? už neviem) zle, tak sa telefón zablokuje tak na 10 - 15 minút. Vtedy nebude fungovať ani správny bezpečnostný kód.

(z mojich skúseností pre Nokie)
Kristian182
11.12.10,11:49
Vyskúšal som to viacej krát ale pamaťovú kartu mi nezablokovalo, v čom je problém podla vás?