stefan-s
29.11.10,21:09
Zdravím Vás, neviete mi niekto poradiť nejakú literatúru (brožúrku) s praktickými informáciami, smernicami, nariadeniami a aktuálne platnými predpismi (zákonmi) týkajúcimi sa účtovníctva a celkovo ekonomiky pre firmy???
ondrejvla
29.11.10,20:15
Zdravím Vás, neviete mi niekto poradiť nejakú literatúru (brožúrku) s praktickými informáciami, smernicami, nariadeniami a aktuálne platnými predpismi (zákonmi) týkajúcimi sa účtovníctva a celkovo ekonomiky pre firmy???

Asi ťažko zoženieš "brožúrku", ktorá bude toto všetko obsahovať, musíš si objednať viac druhov literatúry, smernice si musíš vyhotoviť sám, nariadenia sleduješ podľa aktuálnych zmien, taktiež zmeny v Zákonoch.
Odporúčam, sleduj poradu, máš tu všetky zákony, môžeš študovať, aktuálne zmeny sú tu rozoberané pravidelne. Čo sa týka miezd, odporúčam predplatiť si DRAK-a, nájdeš tu riešenia mzdovej problematiky. Ale ak nemáš ani šajnu o tejto práci, odporúčam nájsť si účtovníka.
Ajuška
29.11.10,20:17
...donedávna toto všetko stíhala obsiahnuť porada... históriu nájdeš... len aktualizáciu pretlačili iné záujmy... bohužiaľ...
ondrejvla
29.11.10,20:25
Ajuška Dnes, 10:17 PM
...donedávna toto všetko stíhala obsiahnuť porada... históriu nájdeš... len aktualizáciu pretlačili iné záujmy... bohužiaľ...

Je to pravda, ale verím, že sa to tu všetko umúdri a budú tu opäť starí dobrí poraďáci...
stefan-s
30.11.10,10:21
Súhlasím s názorom, že porada dnes už nieje to čo bolo niekedy dávnejšie. Teraz nemám na mysli to, že fórum sa vôbec nemení a nepribúdajú žiadne vylepšenia, ale hlavne to, že radu tu človek dostane čoraz ťažšie (ak vôbec). Jediná rada, ktorá sa tu často opakuje je: "použi funkciu hľadať", no mnoho prípadov je špecifických a mnoho sa tu ani nerozoberalo no napriek tomu väčšina poradí, že hľadaj sám, alebo použi google... Mne osobne sa teraz pozdáva porada na HNonline. Odpovedajú tam odborníci z daných oblastí a ich odpovede sú výstižné a fundované.

A teraz späť k problematike. Ja som mal na mysli niečo také ako napr. vydáva denník Pravda (daňové zákony). Jednoducho len nejaké novinky z tej ktorej oblasti, tiež by ma zaujímalo či niečo podobné nevychádza zo mzdovej oblasti (napr. o percentuálnej výške odvodov do toho ktorého fondu), cestné dane, atď, atď...

Našiel som niečo na internete "Poradca podnikateľa" tam ponúkajú nejakú knihu, no neviem čo všetko obsahuje a z akých oblastí.

Alebo mi poraďte Vy odkiaľ beriete informácie týkajúce sa ekonomiky a účtovníctva.

Ďakujem.
veronikasad
30.11.10,11:52
Vychádza odborná publikácia (asi 4-krát ročne) - Čo má vedieť mzdová účtovníčka. Nájdeš tam všetky aktuálne zmeny v mzdovej oblasti.

http://www.google.sk/url?sa=t&source=web&cd=1&sqi=2&ved=0CBwQFjAA&url=http%3A%2F%2Fwww.ajfaavis.sk%2F&ei=rfP0TJeaMMbOswa55sjABA&usg=AFQjCNFgN9nzkhT1rY5y03CQkZRuXj8nhQ&sig2=A_bwckaIETuiKG2UI0SvrQ
vieraaaa
30.11.10,12:05
VieraPopluharova
30.11.10,12:12
Dobrá je i príručka pre PU -súvzsťažnosti od Cenigovej.
veronikasad
30.11.10,12:12
Súhlasím s názorom, že porada dnes už nieje to čo bolo niekedy dávnejšie. Teraz nemám na mysli to, že fórum sa vôbec nemení a nepribúdajú žiadne vylepšenia, ale hlavne to, že radu tu človek dostane čoraz ťažšie (ak vôbec). Jediná rada, ktorá sa tu často opakuje je: "použi funkciu hľadať", no mnoho prípadov je špecifických a mnoho sa tu ani nerozoberalo no napriek tomu väčšina poradí, že hľadaj sám, alebo použi google... Mne osobne sa teraz pozdáva porada na HNonline. Odpovedajú tam odborníci z daných oblastí a ich odpovede sú výstižné a fundované.

A teraz späť k problematike. Ja som mal na mysli niečo také ako napr. vydáva denník Pravda (daňové zákony). Jednoducho len nejaké novinky z tej ktorej oblasti, tiež by ma zaujímalo či niečo podobné nevychádza zo mzdovej oblasti (napr. o percentuálnej výške odvodov do toho ktorého fondu), cestné dane, atď, atď...

Našiel som niečo na internete "Poradca podnikateľa" tam ponúkajú nejakú knihu, no neviem čo všetko obsahuje a z akých oblastí.

Alebo mi poraďte Vy odkiaľ beriete informácie týkajúce sa ekonomiky a účtovníctva.

Ďakujem.
Zamysleli sa už niektorí noví členovia Porady nad tým, prečo je to tak ?

Dnes som napísala odpoveď do tejto témy

http://www.porada.sk/t152709-socialka.html

Keď som si prečítala reakciu zadavatelky v predch. príspevkoch tejto témy, zmazala som ju - skôr ako si ju stihla prečítať ona ... Odomňa teda odpoveď na žiadnu otázku nedostane.

Kde sa podela slušnosť a obyčajné "ďakujem" ...
Heni
30.11.10,12:53
Zamysleli sa už niektorí noví členovia Porady nad tým, prečo je to tak ?

Dnes som napísala odpoveď do tejto témy

http://www.porada.sk/t152709-socialka.html

Keď som si prečítala reakciu zadavatelky v predch. príspevkoch tejto témy, zmazala som ju - skôr ako si ju stihla prečítať ona ... Odomňa teda odpoveď na žiadnu otázku nedostane.

Kde sa podela slušnosť a obyčajné "ďakujem" ...

nie nie, noví členovia sa nad tým nezamýšľajú... nemajú potrebu...
to skôr my, "stará škola"... ale my sme zas pre admina nezaujímaví...
už ide o kvantitu členov, nie o kvalitu príspevkov... :mee:
Ajuška
30.11.10,13:01
...stobodové vyjadrenie... len škoda, že v kategórii "psí hlas do neba nejde"... hoci vnútorne som presvedčená, že výsledky nenechajú dlho na seba čakať......
ondrejvla
30.11.10,13:16
Nazrela som do témy :socialka - a zostala som v šoku... Aj predtým sa stávalo, že dotazujúci sa stali bezohľadne drzými, ale teraz je to takmer každodenne. Mám pocit, že niektorí noví členovia sú toho názoru, ja si platím internet, tak vy ostatní ste tu na to, aby ste radili okamžite. Bez emócii sa vyjadrím : Nová škola...
srska
22.01.13,00:56
v predaji od 01.02.2013 - daňový sprievodca 2013 (https://data.hnonline.sk/predplatne/index.php?str=detail&id_tov=11)
srska
04.02.13,09:22
ds 2013 - už je v predaji za 5 evri